Nje pakt me djallin.

Posto temė tė re   Forumi ėshtė kycur. Postimi dhe modifikimi i mesazheve nuk lejohet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nje pakt me djallin.

Mesazh  Okult powers prej 21.09.14 15:55

Shpirtrat e keqinj, demonet, djallli ose luciferi adhurojne me se shumti parate.
Per te te ndihmuar Luciferi duhet te besh nje pakt me te duke permendur keto kushte: te te ofroje 100,000 paund monedha ari. Duhet t'jua jape te marten e cdo muaji. vazhdon...
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Elsavrana prej 21.09.14 17:02

Ja i more ato 100000000000 $ ...po pas kesaj cfare vjen? A ja vlen ky pakt i zi?
avatar
Elsavrana

101


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nje pakt me djallin.

Mesazh  Okult powers prej 21.09.14 17:56

...vazhdimi
Parate e Luciferit nuk duhet te jene false, te zhduken ne njeren dore, apo te kethehen ne gur apo qymyr. Ato duhet te jene metalike vulosur nga duart e njerezve, ligjore dhe te vlefshme ne te gjitha vendet. Ju jini i detyruar te mos me shkaktoni asnje dem te trupit apo ndonje gjymtyre timen, por te me mbroni mua nga semundjet njerezore dhe lendimet per 50 vjet. Kur koha ime te mbaroje, ju duhet te me lini te vdes si gjithe burrat e tjere, pa ndonje turp apo poshterim, dhe te varrosem me nder. Dua qe te me respektoje dhe te me doje gjithkush edhe pas vdekjes sime, te tera shtresat dhe gjinite, keshtu qe une mund te jem siguruar ne Zot dhe ai mund te ndikoje tek une per mire, dhe qe gjithkush do te me japi pa pyetje cfare une deshiroj prej tyre.

1. Ti duhet te me besh te fuqishem dhe te me bekosh me magjine tende.

2. Ti duhet te me teletransportosh (mua dhe ndonje tjeter) pa lendime ne fundet e universit, vendet qe deshiroj une, kudo qe dua te zgjedh, te udhetoj ne kohe, nuk ka rendesi sa eshte distanca e larget.

3. Ti duhet te me mbrosh mua nga te gjitha lendimet nga bombat, armet e zjarrit, dhe arme te tjera, keshtu qe asgje nuk mund te me sulmoje dhe plagose trupin tim apo gjymtyret.

4. Ju jeni i detyruar te me jepni mua nje unaze magjike keshtu qe sa here qe une ta ve ne gishtin tim  une duhet te behem  e padukshme dhe e paprekshme.

5. Ju duhet te me jepni informacione te verteta sa here qe une ju pyes per njerez a vende, pa shtremberime apo dykuptimesi, rreth ndonje pyetje qe une jua bej juve.

6. Ju jini i detyruar te me mesoni mua cdo gjuhe qe une kam deshire te mesoj keshtu qe une mund te lexoj, bisedoj, dhe te shpreh opinionet aq mire sa sikur t'i kisha njohur ato nga femijeria.

Keto jane rregullat kryesore. Ka akoma me shume ku une si shtrige po jap tere eksperiencen time se si djalli me mbron, kujdeset dhe me vezhgon mua cdo dite. Ai me shikon dhe ndjek cdo veprim timin keshtu qe une mundohem me kujdes te veproj dhe t'i bindem atij per cdo gje, por pa kaluar kufijte e mi dhe pa cenuar te drejtat e mia.

Prandaj nese doni te bashkepunoni me krijesa te fuqishme, mjafton vetem te me kontaktoni ne PM, sa here qe te doni, kur te doni. Sado qe do vonohem une per ndonje pergjigje ju do me kujtoni vazhdimisht sepse une kam dhe anetare te tjere per te ndihmuar. Magjite origjinale djallezore dhe vdekjeprurese do t'i merrni nga une pa asnje lloj pagese apo shkembimi. Vetem KUJDES! Nese s'jini shume te sigurt, mos e provoni, veten do demtoni.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Anon prej 21.09.14 23:58

Kur nje kelysh arrin pjekurine, ai behet qen ; kur akulli shkrin quhet uje; kur jane kthyer te dymbedhjete fletet e muajit, ne marrim nje kalendar te ri me vitin e duhur sipas kronologjise; kur"magjia" behet fakt shkencor,ne i referohemi asaj si mjekesi, astronomi etj.

Kur nje emer nuk eshte me i pershtatshem per nje dukuri te caktuar,e vetmja gje e drejte eshte ta ndryshojme dhe t'i japim nje emer te ri qe i pershtatet me mire subjektit.

Nje tregues i burracakerise se "magjistareve" te udhes se krahut te djathte eshte praktikimi i thirrjes per shfaqje dhe prani te nje demoni te caktuar ( i cili supozohet te jete nje miniature e djallit) dhe te cilit t'i beje nje kerkese apo t'i jape nje urdher.

Ideja eshte qe demoni,duke qene nje qehaja (postier) i djallit, eshte me i kollajshem per t'u mbajtur nen kontroll. Urtesa e okultit tregon se vetem ata qe jane "te mbrojtur" ne menyre me te mrekullueshme ose vetem magjistaret me nje kokfortesi prej te cmenduri do te mund te merrnin guximin ta therisnin vete djallin.

Satanisti nuk i ysht vjedhurazi keta djaj "te vegjel", por therret me plot gojen ate ushtri te sketerres qe njerezit i tremben gjithe urrejtje - vete djajte!

- ANTON SZANDOR LAVEY!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Okult powers prej 23.09.14 4:12

Benxhamin. shkruajti:Kur nje kelysh arrin pjekurine, ai behet qen ; kur akulli shkrin quhet uje; kur jane kthyer te dymbedhjete fletet e muajit, ne marrim nje kalendar te ri me vitin e duhur sipas kronologjise; kur"magjia" behet fakt shkencor,ne i referohemi asaj si mjekesi, astronomi etj.

Kur nje emer nuk eshte me i pershtatshem per nje dukuri te caktuar,e vetmja gje e drejte eshte ta ndryshojme dhe t'i japim nje emer te ri qe i pershtatet me mire subjektit.

Nje tregues i burracakerise se "magjistareve" te udhes se krahut te djathte eshte praktikimi i thirrjes per shfaqje dhe prani te nje demoni te caktuar ( i cili supozohet te jete nje miniature e djallit) dhe te cilit t'i beje nje kerkese apo t'i jape nje urdher.

Ideja eshte qe demoni,duke qene nje qehaja (postier) i djallit, eshte me i kollajshem per t'u mbajtur nen kontroll. Urtesa e okultit tregon se vetem ata qe jane "te mbrojtur" ne menyre me te mrekullueshme ose vetem magjistaret me nje kokfortesi prej te cmenduri do te mund te merrnin guximin ta therisnin vete djallin.

Satanisti nuk i ysht vjedhurazi keta djaj "te vegjel", por therret me plot gojen ate ushtri te sketerres qe njerezit i tremben gjithe urrejtje - vete djajte!

- ANTON SZANDOR LAVEY!

Fjalim vertet frymezues, por ketu s'jemi per lojera. Mesa duket nuk e njeh mire djallin. Cdo njeri i zakonshem mundet ta therrasi ate sic mund te therrasi Zotin, por me ndihmen e ndonje magjistari apo ndonje shtrige si puna ime. Kur kam thene qe anetaret i ndihmoj une d.m.th do t'i ndihmoj une te bejne pakt me Djallin duke e thirrur une e para dhe ai duke m'u pergjigjur mua une do ta paraljmeroj qe mos t'i demtoje te tjeret. Mesa duket Benjamin nuk i njeh mire ligjet e erresires.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Jetmira prej 23.09.14 10:11

sa e frikshme o zottttt
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  DaniEL prej 23.09.14 13:47

Elsavrana shkruajti:Ja i more ato 100000000000 $ ...po pas kesaj cfare vjen? A ja vlen ky pakt i zi?

Ja se cfare vjen pas kesaj ----> "Ē`pėrfitim ka njeriu nėse fiton gjithė botėn dhe pastaj e humb shpirtin e vet? Ose ēfarė do tė japė njeriu si shkėmbim tė shpirtit tė vet?" ~ Mateu 16:26 ------ "Dhe pashė bishėn(LUCIFERIN,DJALLIN), dhe mbretėrit e dheut, dhe ushtritė e tyre tė mbledhura qė tė bėnin luftė kundėr Atij(Zotit Jezu Krisht) qė kalėronte kalin dhe kundėr ushtrisė sė tij.Dhe bisha u kap, dhe bashkė me tė profeti i rremė qė kishte bėrė shenja pėrpara saj, me tė cilat i mashtroi ata qė morėn damkėn e bishės, dhe ata qė adhuruan figurėn e saj; qė tė dy i hodhėn tė gjallė nė liqenin e zjarrtė qė digjet me squfur;atje ku krimbi i tyre nuk vdes dhe zja-rri nuk fiket . ~ Zbulesa 19:19,20 dhe Marku 9:44
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  trigonkos prej 23.09.14 14:24

Dhe ne fund pas nje kenaqesie kalimtare fiton zjarrin e perjetshem.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  DaniEL prej 23.09.14 16:21

Okult powers shkruajti:Sa per dijeni:
E para: Tema eshte e tille dhe une e kam nxjerre per ata qe duan te kene marreveshje te gjata apo te nderprera me djallin.
E dyta: Lyraandro mqs ofendoke kaq mire nuk dua te te shikoj te komentosh me ne temat a mia.
E treta: Daniel, mos me trego Biblen mua se pak kohe me pare ishe ti ai qe kerkoje magji nga une.
Dhe e katerta: Trigonkos mos me paso mendimet e Danielit, po ke ardhur per te dhene mendim te ri jepe.

Une te kam kerkuar magji ty???? !!!!! Si mund te te kerkoj magji ty kur une citoj Fjalen e Zotit biblen??? eshte e pamundur bibla eshte kunder cdo force te se keqes kunder Satanait Luciferit e demoneve dhe cdo lloji magjie. Nuk te kam kerkuar magji shiko se mos me ke ngatruar me ndonje tjeter. pastaj ky forum i hapu eshte per te diskutuar por nuk do te thote qe une bie dakort me cdo gje qe shkruhet ketu. Jezu Krishti dhe Fjala e Zotit eshte superior ndaj cdi force te se keqes. ------------->
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Anon prej 23.09.14 19:18

Ju lutem,te mos e ngaterrojme Satanismin me (semundjet mendore).
Une e kuptoj besnikerine tuaj ndaj fese (ashtu kam qene dhe un' ,dhe cdokush qe ka pasur nje kulture fetareske ne familje) / por me kalimin e kohes gjithcka do evoluoj ne ju,per kete jam i sigurte.
Kuptojeni filozofine e djallit ,lirine tuaj / mundesine per te perparuar qenia njerezore!

-INDULGJENCE,JO SHTRENGIM - ANTON SZANDOR LAVEY !
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Okult powers prej 24.09.14 16:09


Ato qe duhet te shprehni jane pyetjet nese kini per te me drejtuar mua ose informacione me shume ne lidhje me temen.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  trigonkos prej 26.09.14 14:38

Okult powers shkruajti:

Ngadale moj okul powers se na u bere e eger, qendro e qete secili ka te drejte te shprehe mendimin e vet te pelqeu apo nuk te pelqeu.
Ato qe duhet te shprehni jane pyetjet nese kini per te me drejtuar mua ose informacione me shume ne lidhje me temen. [/quote]

ne rregull ne rregull vetem se duhet te jemi gjakftohte ti diskutojme temat me gjakftohtesi sepse asgje nuk fitojme nese sillemi ashper.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  The Punisher prej 28.09.14 1:28

Shume interesante, a mund te te beje djalli te pavdekshem? Ose te te jape kuren kunder kancerit?  Keshtu do shpetosh shume jete dhe nuk I frikesohem aspak vullnetit te zotit, Bej ate Qe ne zemren time eshte e mire Dhe e pademshme per njerezit e tjere, atehere ska asnje mekat te rende
avatar
The Punisher

168


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  IndigoStar prej 30.09.14 1:02

The Punisher shkruajti:Shume interesante, a mund te te beje djalli te pavdekshem? Ose te te jape kuren kunder kancerit?  Keshtu do shpetosh shume jete dhe nuk I frikesohem aspak vullnetit te zotit, Bej ate Qe ne zemren time eshte e mire Dhe e pademshme per njerezit e tjere, atehere ska asnje mekat te rende
Vete shejtani I trembet vullnetit the ZOTIT
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Elsavrana prej 01.10.14 1:07

Per kuren kunder kancerit nuk eshte e nevojshme te besh pakt me djallin...mjafton te marresh bimen me emrin ARTEMISIA ANNUA-KANABISI...vajin e saj dhe ta perziesh me nje porcion hekuri(nuk e di sa eshte ky porcion)...dhe brenda disa javeve nga k... nuk mbetet asnje shenje.100% e sigurt.
avatar
Elsavrana

101


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Lėonardo prej 02.10.14 15:34

.........................
avatar
Lėonardo

Ok

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  excommunicated prej 02.10.14 17:50

.......................
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Lėonardo prej 02.10.14 19:59

............................
avatar
Lėonardo

Ok

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  excommunicated prej 02.10.14 20:09

................................
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Muneer prej 02.10.14 23:38

........................
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Lėonardo prej 03.10.14 0:03

...............................
avatar
Lėonardo

Ok

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Muneer prej 03.10.14 0:05

..........................
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 05.10.14 12:36

Leonardo, Little Profesor dhe Psiko-Parapsikologjia mqs komentoni me 100 pikesha heren tjeter mos u shfaqni ne temat e mia. KKKKKKKAAAAAAAAAQQQQQQQQQQQQ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

peshendetje

Mesazh  kurjozi prej 19.10.14 0:03

ju lutem nese do ishte e mundur te me dergonit posten tuaj elektronike ketu ne inbox apo nje menyre kontakti ja ju bezdisur.rrespekte
avatar
kurjozi

im justo corious on this page

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  trigonkos prej 19.10.14 0:13


Kur thote mohoje Zotin nese deshiron te bashkpunosh me mua. Kur e mohon pastaj ai thote une nuk mbaj pergjegjesi ne ate qe thua une e kam frikė Zotin e gjithėsisė.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pakt me djallin

Mesazh  dashmir* prej 19.10.14 5:31

Nuk besoj qe ia vlen per nje knaqesi afatshkurte te fitosh zjarine perhershem
avatar
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”


50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 19.10.14 10:59

littleboy shkruajti:ju lutem nese do ishte e mundur te me dergonit posten tuaj elektronike ketu ne inbox apo nje menyre kontakti ja ju bezdisur.rrespekte
Mund te me kontaktosh ne PM.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pakt me djallin.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 21.10.14 19:05


kete e ki ne shume libra te magjistareve. Madje edhe indirekt ne Biblen satanike nese e keni lexuar por e di qe nuk e keni lexuar ne fakt ju nuk lexoni asgje vetem perktheni artikuj nga faqet e internetit.[/quote]
Une nuk jam si shumica ketu. Njohurite e mia jane me baza dhe te vertetuara. Po te kini pyetje ma drejtoni. Nga frika mos ngurroni.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Forumi ėshtė kycur. Postimi dhe modifikimi i mesazheve nuk lejohet
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi