Nje keshille "Spirituale"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  Gabriel prej 16.09.14 1:54

Po ju flas me dashamiresi, keshtu qe shpresoj te me kuptoni drejt.

Ne spiritualizem cdo eksperience eshte e ndryshme per persona te ndryshem.
Madje ka raste qe nje eksperience e caktuar e perjetuar per here te 2 ose te 3 eshte e ndryshme nga e 1.

Dikush futet dhe jep mendimin e tij per nje experience te perjetuar.
Me pas dikush tjeter jep mendim nga experienca e tij e cila relativisht eshte e ndryshme nga personi tjeter.

Pra, un nuk jam ne gjendje te gjykoj dot asnje prej tyre sepse Spiritualizmi eshte i ndare ne shume pjes: Magji, Chakra Medition, Kundalini Yoga, Meditim i perqendruar, Reiki Meditation / Reiki Healing etj...etj... dhe njerezit kane nje hapsire shume te madhe e cila u lejon te krijojn nje koncept te caktuar i cili nuk eshte e thene te jete domosdoshmerisht i gabuar. Dhe kjo e ka akoma nje shpjegim me te thelle duke u bazuar tek librat Spirituale: "Sipas spiritualizmit bota shpirterore, nuk shihet si nje vend statik. por si nje vend ne te cilin shpirti vazhdon te zhvillohet".
( Sipas mendimit tim kjo eshte gjeja me e bukur e Spiritualizmit ). Dhe un prandaj zgjodha kte forme besimi :))

Kam degjuar per persona te cilet hapin THIRD EYE ose HEART CHAKRA pa ndihmen e nje Mesuesi, Tutoriali apo Video te ndryshme ne Youtube, por vetem nga besimi qe kane ne boten shpirterore. Kam pare persona te cilet me THIRD EYE shohin te ardhmen, disa te tjer qe komunikojne me entitete dhe disa te tjer akoma te cilet shohin fragmenete nga jete te shkuar para se te rimisheroheshin.
Ateher si mund te mendoj un qe njeri nga keta apo te 3 e kane gabim sepse un nuk shoh te ardhmen apo te shkuaren por ndjej energjine negative dhe pozitive te njerzve me ane te THIRD EYE. Apo te mendoj qe MENYRA e cila ka hapur ai THIRD EYE nuk ben, kshu qe ky person e ka gabim. Ketu gabojm, sepse sic thame Spirtualizmi eshte nje besim ku shpirti vazhdon te zhvillohet dhe cdokush e ben kte gje ne menyren e tij.

Ne spiritualizem duhet te ndihemi te lire, te jemi mendje hapur, te jemi zemer hapur. Te lexojme shume Informacione, te degjojm eksperiencat e secilit prej nesh sepse vetem keshtu mund te perndritemi cdo dite e me shume. Vetem keshtu do mund te ndihmojm veten por dhe te tjeret.
Nuk eshte e thene qe nje person te beje ndryshimin: Ka ikur koha e Profeteve. Askush sdo vije te na shpetoje. Zoti jemi ne, Zoti jam un, Je ti. Me kujtohet nje shprehje qe kam lexuar ne nje liber: Let's grab hand to hand and step out from HELL. "Te kapemi dore per dore dhe te dalim nga "FERRI".

Pra ju lutem, respektoni mendimin dhe lirine e tjetrit. Nqs nuk jeni dakort dhe "Ju han perbrenda deshira me e kundershtu" bejeni ne menyre te rafinuar duke treguar nga experienca juaj personale e shoqeruar ne fund me nje Poshte Shkrim te tipit: "Eksperience Personale" ose "Informacion nga Interneti".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Shpresoj te me keni kuptuar sado pak ( perfshire ata qe s'me kane shum qef ).
Teksti eshte teresisht personal, nje keshille nga un per te gjith personat te cilet kundershtojn pafundesisht
eksperiencat e te e tjerve ne lidhje me Spiritualizmin. Dhe me kte dua te them qe ne jemi kto qe jemi
KY ESHTE SPIRITUALIZMI te cilen e shpjegova disi me fjalet e mia me siper. Mos u mundoni te sulmoni,
nqs jeni i nje feje tjeter le te ndiheni mir me te.
"Te verteten nuk do e gjeni as ne libra, as ne burime te ndryshme informative, ajo ndodhet brenda jush"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Me respekt
BOHAN


Edituar pėr herė tė fundit nga Bohan nė 17.09.14 12:23, edituar 2 herė gjithsej
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  syri i art prej 16.09.14 10:37

Bohan,nje keshill e mir kjo...sa njerez ka aq rrug jan,,,GJ..Obria...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  55 prej 16.09.14 11:01

1 korigjim-spiritualizmi e komunikim me te vdekurit. Spirituale eshte menyra si e jeton jeten.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  syri i art prej 16.09.14 12:18

prandaj vlen thenja...si i ke mendimet ashtu je...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  Gabriel prej 16.09.14 13:11

Little Professor shkruajti:1 korigjim-spiritualizmi e komunikim me te vdekurit. Spirituale eshte menyra si e jeton jeten.
E paske lexuar ne wikipedia me duket por vetem fjaline e 1 paske pa :)). Ka kuptim sh te gjere spiritualizmi jo vetem kaq. Respekte
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  55 prej 16.09.14 13:43

kam par gnosticizm, vet kishat spiritaliste, edhe wikipedia etj-shkrimin e lexova te ter
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re; Nje Keshille Spirituale.

Mesazh  Okult powers prej 16.09.14 16:45

Little Professor shkruajti:kam par gnosticizm, vet kishat spiritaliste, edhe wikipedia etj-shkrimin e lexova te ter

Bazohuni ne wikipedia, por me shume jepni komente subjektive.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  55 prej 16.09.14 17:54

hap syt mir.,-mos me akuzo mua per plagjatur.,-kam 1koh qe merrem me kete pun
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje Keshille Spirituale

Mesazh  Okult powers prej 16.09.14 21:38

Little Professor shkruajti:hap syt mir.,-mos me akuzo mua per plagjatur.,-kam 1koh qe merrem me kete pun

Kush po te akuzon ty njehere?!
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  55 prej 17.09.14 7:41

femija im mund te zgjedhi cilen fe te doje-por te edukohet mir se pari; para se te vishet sikur e ka zene lebra dhe te perhapi urrejtje rrotull.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  Gabriel prej 17.09.14 12:04

Little Professor shkruajti:femija im mund te zgjedhi cilen fe te doje-por te edukohet mir se pari; para se te vishet sikur e ka zene lebra dhe te perhapi urrejtje rrotull.
Le te zgjedhe besimin qe deshiron ashtu si te gjithe ne. E vetmja e vertete eshte ajo ne te cilen besojme.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  Gabriel prej 17.09.14 13:41

Momentalisht disa persona po perjetojne anen e kundert te medaljes, anen e erret.
Do ju duhet shum kohe per te dale nga kjo gjendje, ndoshta dhe vite ( shpresoj te kaloje sa me shpejt ).
Por kur ne te vertete do kuptojne qe jane pjes e nje cikli te vazhdueshem, i cili ndodh
per te sprovuar ekzistencen e tyre ne toke dhe per ti ber te kuptojne natyren e vertet te zgjedhjes se tyre, do kuptojne se sa me fat jane.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje keshille "Spirituale"

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi