A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  trigonkos prej 12.09.14 12:03

A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  Muneer prej 12.09.14 12:55

trigonkos shkruajti:A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?
jo
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  Muneer prej 12.09.14 13:59

trigonkos shkruajti:A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?
provoje vete dhe gjej pergjigjen
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  excommunicated prej 12.09.14 14:58

humbet pa hart, humbet kontrollin e trupit, kthimi parakohe ne trup....
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  Jetmira prej 12.09.14 15:28

trigonkos shkruajti:A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?
ndoshta dhe esht sepse nuk kthehet shpirti me ne trup do ta keshilloja tmos ta provoje
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  Muneer prej 12.09.14 15:30

Katilja shkruajti:
ndoshta dhe esht sepse nuk kthehet shpirti me ne trup do ta keshilloja tmos ta provoje
seshte e vertete kjo


Edituar pėr herė tė fundit nga Psiko-Parapsikologjia nė 12.09.14 20:25, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  Jetmira prej 12.09.14 15:33

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:seshte e vertete kjo
kshu kam lexu masanej a sesht gjynaf me vdek para kohe
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  Muneer prej 12.09.14 15:38

Katilja shkruajti:
kshu kam lexu masanej a sesht gjynaf me vdek para kohe
Gjyna eshte , po ajo qe ke lexuar, seshte e vertete.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  Jetmira prej 12.09.14 15:41

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:
Gjyna eshte , po ajo qe ke lexuar, seshte e vertete.
me than tdrejten mo esht mbush koka me lloj-lloj mendimesh na zu halli kujt ti besojm kujt jo
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  excommunicated prej 12.09.14 16:16

+m.zinj mund te pushtojn trupin fizik, un kte se di si behet, po ka lidhje me m.astrale-kshtu kam degjuar
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  trigonkos prej 13.09.14 10:57

Disa pėrgjigje asnjė e plotėsuar
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  syri i art prej 13.09.14 14:20

Udhetimet astraale,na ndodhin te gjitheve,po jan te pavetedijshme...dhe nuk dim as per rreziqet ...per te ber udhetime astrale te vetedijshme,duhen pregaditje .te jemi meditativ qe te arrijm qenderzimin,trup mendje shpirt...tejkalimi i deshirave njerezore...sa me pak karm qe kemi,me pak probleme dalin,kur kemi shum karm mund te ndodh edhe te perjetojm vrasje,nga ata qe ju kemi ber keq,po qe ne sna kujtohet...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  syri i art prej 13.09.14 14:22

te gjitha pergjigjjet jan siperfaqesore,pergjigjja e vertet vjen nga qenja e jote...po duhet te provosh,jo vetem te besosh...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte i rrezikshem projeksioni apo udhetimi astral?

Mesazh  Okult powers prej 14.09.14 21:18

Une e kam provuar per vete dhe s'kam pasur probleme per t'u kthyer ne trupin tim fizik. Ne astral ty te del ajo qe mendon dhe frikerat e tua nuk duhet t'i shfaqesh. Kur je trup astral duhet vetem te mendosh per te realizuar qellimin tend dhe jo per te menduar per rrezikun. Projeksioni astral eshte nje eksperience e vlefshme per kedo. Ju sugjeroj ta provoni.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  trigonkos prej 15.09.14 17:11

Ju faleminderit tė gjithėve pėr pėrgjigje.


Ja gjeta pėrgjigje edhe nė youtube nga njerėz tė ndryshėm

https://www.youtube.com/results?search_query=astral+projection+danger
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  Gabriel prej 15.09.14 21:47

Projeksion Astral do te thote te shkepusesh Vetedijen tende nga trupi fizik ne trupin ASTRAL.
Kjo kerkon mjeshteri te larte sepse shum persona i ngaterrojn levizjet e trupit Astral me levizjet e trupit fizik dhe zgjohen shum shpejt, sepse gjate procesit Trupi fizik ngaterrohet me trupin Astral ( Vetem ata qe e kan perjetuar e kuptojn kte pjes )....................
Prandaj shumica e Experiencave ne Projeksionin Astral zgjasin vetem 10 sekonda.
Gjithsesi nqs deshtoni dhe procesi juaj zgjat 10 sekonda, per ta evituar kte pjes Imagjinoni sikur keni nje pal duar dhe kembe shtese dhe sikur po levizni keto gjymtyre shtese "me mendje kuptohet".

Ne astral nuk pushtohesh nga Entitetet, maksimumi ata kerkojne te hyjn ne kontakt me ty dhe ky esht fakt 100% i sigurte.
Shpesh degjohen zhurma te cuditshme, tinguj te forte dhe kumbues por cdo person perjeton gjera te ndryshme.
Asnje eksperience Astrali nuk eshte e njejte me nje tjeter ( Flas per detajet si zhurma, ndjesi dhe imazhe ).
Eshte nje eksperience e frikshme, e tmerrshme, por jo e rrezikshme.

Me duhen 5 minuta per te hyr ne Astral dhe e kam ber 2 her tashme.
Meditimi eshte celesi per te hyre ne Astral ne nje kohe shum te shkurter. ( Kjo kuptohet kur ndjen levizje te forta ne trup, sikur po bie termet )...
Nqs keni te hapur THIRD EYE e keni shum te thjesht te hyni ne Astral.

P.S. Flas nga experienca personale dhe cfar kam mesuar prej saj.


Edituar pėr herė tė fundit nga Bohan nė 16.09.14 0:26, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  IndigoStar prej 23.09.14 0:03

Sa kohe duhet per te hap syrin e trete
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  A.Angel prej 23.09.14 14:44

Shkarko librin JASHTĖ TRUPIT nga Ahmed Bosnic
Ne kete liber tregohet per rreziqet qe i kane has nga eksperienca e projeksionit astral! gjithashtu tregohet si behet! natyrisht qe ka rreziqe, duhet pas kujdes

Ahmed Bosniq JASHTĖ TRUPIT

Mos e fillo projeksionin astral pa u pastru shpirterisht nga energjit negative! pra duhet largu egon dhe friken, sepse atje 10 fishohen! Pastrimi shpirteror mund te arrihet nga Meditimi!
avatar
A.Angel

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė i rrezikshėm projeksioni apo udhėtimi astral?

Mesazh  trigonkos prej 23.09.14 15:02

A.Angel shkruajti:Shkarko librin JASHTĖ TRUPIT nga Ahmed Bosnic
Ne kete liber tregohet per rreziqet qe i kane has nga eksperienca e projeksionit astral! gjithashtu tregohet si behet! natyrisht qe ka rreziqe, duhet pas kujdes

Ahmed Bosniq JASHTĖ TRUPIT

Mos e fillo projeksionin astral pa u pastru shpirterisht nga energjit negative! pra duhet largu egon dhe friken, sepse atje 10 fishohen! Pastrimi shpirteror mund te arrihet nga Meditimi!

Ju faleminderit per librin dhe keshillat. Ēdo te mire.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi