Mėkati i Heshtjes / Ahmed Reza Purdastan.

Shko poshtė

Mėkati i Heshtjes / Ahmed Reza Purdastan.

Mesazh  Anon prej 10.09.14 3:15


Objektivi i Amerikės pas pushtimit tė Irakut dhe Afganistanit ishte sulmimi i Iranit

Pas pushimit tė Irakut dhe Afganistani, Amerika synonte tė sulmonte Iranin, objektiv qė nuk u realizua si pasojė e bashkimit tė popullit iranian kundėr kėtij objektivi.

Kėshtu deklaroi kolonel Ahmed Reza Purdastan, komandant i forcave tokėsore tė ushtrisė iraniane, transmeton agjencia IRNA e lajmeve. Nė simpoziumin e 12-tė tė vlerėsimit tė punonjėsve shembullorė tė forcave tokėsore tė ushtrisė iraniane z. Purdastan pasi vuri nė dukje se Amerika kėrkonte pretekst pėr tė sulmuar rajonin e LM tha:

" Ata projektuan ngjarjen e 11 shtatorit pėr tė ngritur grushtin e akuzės kundėr myslimanėve dhe me programe tė hartuara mė parė nė fillim sulmuan Afganistanin dhe mė pas pushtuan Irakun. Kėrcėnimi mė i rėndėsishėm sot nė rajon dhe botė ėshtė lufta e tė deleguarve dhe arroganca botėrore me nė krye Amerikėn duke pajisur grupet terroriste dhe takfiriste tė tilla si ISIS dhe Nusra mundohet tė krijojė me ēdo kusht pėrēarje mes myslimanėve, tha z. Purdastan i cili rikujtoi se forcat iraniane janė tė gatshme tė pėrballen me armikun nė ēdo kohė."
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Prsh

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 10.09.14 3:20

Benxhamin. shkruajti:
Objektivi i Amerikės pas pushtimit tė Irakut dhe Afganistanit ishte sulmimi i Iranit

Pas pushimit tė Irakut dhe Afganistani, Amerika synonte tė sulmonte Iranin, objektiv qė nuk u realizua si pasojė e bashkimit tė popullit iranian kundėr kėtij objektivi.

Kėshtu deklaroi kolonel Ahmed Reza Purdastan, komandant i forcave tokėsore tė ushtrisė iraniane, transmeton agjencia IRNA e lajmeve. Nė simpoziumin e 12-tė tė vlerėsimit tė punonjėsve shembullorė tė forcave tokėsore tė ushtrisė iraniane z. Purdastan pasi vuri nė dukje se Amerika kėrkonte pretekst pėr tė sulmuar rajonin e LM tha:

" Ata projektuan ngjarjen e 11 shtatorit pėr tė ngritur grushtin e akuzės kundėr myslimanėve dhe me programe tė hartuara mė parė nė fillim sulmuan Afganistanin dhe mė pas pushtuan Irakun. Kėrcėnimi mė i rėndėsishėm sot nė rajon dhe botė ėshtė lufta e tė deleguarve dhe arroganca botėrore me nė krye Amerikėn duke pajisur grupet terroriste dhe takfiriste tė tilla si ISIS dhe Nusra mundohet tė krijojė me ēdo kusht pėrēarje mes myslimanėve, tha z. Purdastan i cili rikujtoi se forcat iraniane janė tė gatshme tė pėrballen me armikun nė ēdo kohė."

I ke qejf temat luftarake Benxhamin?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėkati i Heshtjes / Ahmed Reza Purdastan.

Mesazh  Anon prej 10.09.14 3:36

Kjo ėshtė pjesė konspirative ,gjė qė pėrfshihet "globalizimi".
Ajo qė ndodh jashtė nesh ,do pėsoj edhe brenda nesh!
Ky ėshtė interersi im primarė!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėkati i Heshtjes / Ahmed Reza Purdastan.

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi