ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Shko poshtė

ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Mesazh  ol.si prej 06.09.14 3:27

Ditet e fundit, sfida e koves , po e luajne ketme akull (anglisht: Ice Bucket Challenge) ka marre permasa vertet te medha. I madh i vogel, politikane, artiste e njerez te thjeshte po luajne kete loje. Loja eshte e thjeshte: Merr nje kove me uje me akull, e hedh mbi koke dhe nominon 3 persona te tjere dhe paguan minimalisht 10 dollare, personat e nominuar duhet ta pranojne sfiden, ne te kundert duhet te paguajne 100 dollare.

Le te arsyetojme cdo aspekt te lojes me kujdes:

Per te dhuruar nje sasi parash u dashka te hidhet nje kove me uje mbi koke, harxhim i ujit te pijshem dhe nje ritual qe duket si nje ritual satanik.
Me permasat qe ka marre kjo loje, jane mbledhur me miliona dollare, por pyetja eshte pse eshte zgjedhur pikerisht kjo semundje?

ALS - Amyotrophic lateral sclerosis, nje semundje qe mbi 90% e pjesemarresve nuk i kishin degjuar as emrin me pare. A mos valle ishte e rastesishme kjo zgjedhje? A mos valle kanceri ka me pak nevoje per financim se kjo semundje? A mos valle parate e njerezve nuk po shkojne drejt Amyotrophic lateral sclerosis por drejt Antichrist Lucifer Satan?A mos valle numri i personave qe duhet te nominohen, numri 3 ka lidhje me 3 brinjet, kendet apo kulmet e trekendeshit?
A mos valle akulli ne kove nuk eshte i rastesishem? Fjala ice shqiptohet njelloj si fjala eyes, syte? A mos valle fjala ice ka lidhje me syrin?
Cfare mendoni?

ol.si

Gėnjeshtra ka shumė variante, e vėrteta vetėm njė!

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ALS ICE BUCKET CHALLENGE - SFIDA E KOVES ME AKULL

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 06.09.14 10:31

ol.si shkruajti:Ditet e fundit, sfida e koves , po e luajne ketme akull (anglisht: Ice Bucket Challenge) ka marre permasa vertet te medha. I madh i vogel, politikane, artiste e njerez te thjeshte po luajne kete loje. Loja eshte e thjeshte: Merr nje kove me uje me akull, e hedh mbi koke dhe nominon 3 persona te tjere dhe paguan minimalisht 10 dollare, personat e nominuar duhet ta pranojne sfiden, ne te kundert duhet te paguajne 100 dollare.
Le te arsyetojme cdo aspekt te lojes me kujdes:
Per te dhuruar nje sasi parash u dashka te hidhet nje kove me uje mbi koke, harxhim i ujit te pijshem dhe nje ritual qe duket si nje ritual satanik.
Me permasat qe ka marre kjo loje, jane mbledhur me miliona dollare, por pyetja eshte pse eshte zgjedhur pikerisht kjo semundje? ALS - Amyotrophic lateral sclerosis, nje semundje qe mbi 90% e pjesemarresve nuk i kishin degjuar as emrin me pare. A mos valle ishte e rastesishme kjo zgjedhje? A mos valle kanceri ka me pak nevoje per financim se kjo semundje? A mos valle parate e njerezve nuk po shkojne drejt Amyotrophic lateral sclerosis por drejt Antichrist Lucifer Satan?
A mos valle numri i personave qe duhet te nominohen, numri 3 ka lidhje me 3 brinjet, kendet apo kulmet e trekendeshit?
A mos valle akulli ne kove nuk eshte i rastesishem? Fjala ice shqiptohet njelloj si fjala eyes, syte? A mos valle fjala ice ka lidhje me syrin?
Cfare mendoni?

Ne fakt eshte per te dyshuar kjo sfide. Nje semundje qe njerezit as se njohin, numri 3 per nominimin e personave qe mund te kete lidhje me ndonje trekendesh, fjala ice dhe eyes shkruhen ndryshe, por shqiptohen njesoj lexohen njesoj. Mua me duket si nje ritual I ZI Satanik.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Mesazh  IndigoStar prej 07.09.14 2:09

BiselarThe new magician shkruajti:
ol.si shkruajti:Ditet e fundit, sfida e koves , po e luajne ketme akull (anglisht: Ice Bucket Challenge) ka marre permasa vertet te medha. I madh i vogel, politikane, artiste e njerez te thjeshte po luajne kete loje. Loja eshte e thjeshte: Merr nje kove me uje me akull, e hedh mbi koke dhe nominon 3 persona te tjere dhe paguan minimalisht 10 dollare, personat e nominuar duhet ta pranojne sfiden, ne te kundert duhet te paguajne 100 dollare.
Le te arsyetojme cdo aspekt te lojes me kujdes:
Per te dhuruar nje sasi parash u dashka te hidhet nje kove me uje mbi koke, harxhim i ujit te pijshem dhe nje ritual qe duket si nje ritual satanik.
Me permasat qe ka marre kjo loje, jane mbledhur me miliona dollare, por pyetja eshte pse eshte zgjedhur pikerisht kjo semundje? ALS - Amyotrophic lateral sclerosis, nje semundje qe mbi 90% e pjesemarresve nuk i kishin degjuar as emrin me pare. A mos valle ishte e rastesishme kjo zgjedhje? A mos valle kanceri ka me pak nevoje per financim se kjo semundje? A mos valle parate e njerezve nuk po shkojne drejt Amyotrophic lateral sclerosis por drejt Antichrist Lucifer Satan?
A mos valle numri i personave qe duhet te nominohen, numri 3 ka lidhje me 3 brinjet, kendet apo kulmet e trekendeshit?
A mos valle akulli ne kove nuk eshte i rastesishem? Fjala ice shqiptohet njelloj si fjala eyes, syte? A mos valle fjala ice ka lidhje me syrin?
Cfare mendoni?

Ne fakt eshte per te dyshuar kjo sfide. Nje semundje qe njerezit as se njohin, numri 3 per nominimin e personave qe mund te kete lidhje me ndonje trekendesh, fjala ice dhe eyes shkruhen ndryshe, por shqiptohen njesoj lexohen njesoj. Mua me duket si nje ritual I ZI Satanik.


100000% dakort me ty prz ^_^
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Mesazh  55 prej 07.09.14 2:17

paraja eshte simbol i iluminatit prandaj behet kjo pun
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Mesazh  Anon prej 07.09.14 2:57

Kėtu do doja tė ndėrhyj pak/ Nėse numri 3 personifikon Krishtin atėherė nuk ka shanse tė ndėrlidhet me Anti-krishtin.
Nėse shohim me kujdes, Krishti personifikohet si Horusi egjiptian , i lindur nga maria ndėrsa Horus nga Isis Meri (tė dyja virgjėresha) ;Krishti kryqėzohet ,vdes dhe ringjallet pas 3 ditėsh - Horusi , i kryqėzohet ,vdes dhe ringjallet  pas 3 ditėsh/ Tė dy kanė lindur mė 25 dhjetorė ( sipas besimit ortodoks dhe tė krishterė,Krishti lindi mė datėn 25 ).
Atėherė,pse akuzoni Satanain ( Anti-krishtin ) ?
Ai personifikon antitezėn e tezės sė lartėpėrmendur!

Mos haroni,tė gjithė po e ndihmoni ardhjen e Anti-krishtit ,duke u modernizuar dhe njėkohėsishtė duke evoluar nga njė gradė nė njė tjetėr ,liria e veprimit tuaj.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Mesazh  syri i art prej 07.09.14 12:08

Numri tre esht personifikim i secilit individ,...triniteti (trup mendje shpirt)...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ALS ICE BUCKET CHALLENGE - SFIDA E KOVES ME AKULL

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 07.09.14 18:03

Benxhamin. shkruajti:Kėtu do doja tė ndėrhyj pak/ Nėse numri 3 personifikon Krishtin atėherė nuk ka shanse tė ndėrlidhet me Anti-krishtin.
Nėse shohim me kujdes, Krishti personifikohet si Horusi egjiptian , i lindur nga maria ndėrsa Horus nga Isis Meri (tė dyja virgjėresha) ;Krishti kryqėzohet ,vdes dhe ringjallet pas 3 ditėsh - Horusi , i kryqėzohet ,vdes dhe ringjallet  pas 3 ditėsh/ Tė dy kanė lindur mė 25 dhjetorė ( sipas besimit ortodoks dhe tė krishterė,Krishti lindi mė datėn 25 ).
Atėherė,pse akuzoni Satanain ( Anti-krishtin ) ?
Ai personifikon antitezėn e tezės sė lartėpėrmendur!

Mos haroni,tė gjithė po e ndihmoni ardhjen e Anti-krishtit ,duke u modernizuar dhe njėkohėsishtė duke evoluar nga njė gradė nė njė tjetėr ,liria e veprimit tuaj.

Pse liria e veprimeve te tua nuk evolon? Pse ti mbetesh ne vend? Jo, Benjamin, sa me shume liri te kete njeriu aq me shume e kupton ai zotin brenda vetes se tij. Pastaj ti je Satanist cne qe na ben neve kritike?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Mesazh  Anon prej 07.09.14 18:13

Dua tė them se krishti ka ndėrlidhje mė tė ngushta me legjendat e egjiptit. Anti-krishti do jetė diēka e re,epokė qė do ec pa pasur nevojė pėr legjendat 5000 vjeēare.
Ndėrsa evoluimi im ndodh njėsoj me tė gjithė, jo nė aspektin shpirtėror por nė atė material (ideor,filozofik,pėrparimtarė) e kėshtu me rradhė/.
Pėr mua Anti-krishti ( Satanai ) do jetė fryma e njerėzve tė sė ardhmes.
Gjithsesi,kjo ėshtė pikėpamja ime/
Falėmnderit pėr replikėn.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Mesazh  Equinox prej 07.09.14 19:42Paradoksale...
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ALS ICE BUCKET CHALLENGE - SFIDA E KOVES ME AKULL

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 07.09.14 20:24

Nexus shkruajti:

Paradoksale...

Te ngrin truri. Une per vete s'do ta provoja. Ju si mendoni?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ALS Ice Bucket Challenge - Sfida e koves me akull

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi