Si te besh pakt me Demonin ?

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Si te besh Pakt Me Demonin...

Mesazh  Immortal Vampire prej 05.02.16 10:19

Hades shkruajti:
Albi4all shkruajti:hades pa ofendime se shpifesh si femije po ta kishe as nuk do flisje
sinqerisht dukesh si 10 vjeqar


Duhet bere perdhosja e librave te shenjt qe te afrohen demonet apo xhindet.
Po te duash, ta jap une nje ritual. Eshte i forte dhe funksionon gjithmone...


Immortal Vampire

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Albi4all prej 05.02.16 19:05

e urrej kur njerzit mburren me fjal hades dergoma ne privat dhe do e kryej ritin qfardo qe te jet vetem mos me thuaj se eshte pwrdhosja e librave te shejt se nuk ka lidhje me at

Albi4all

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin...

Mesazh  Immortal Vampire prej 06.02.16 19:49

Albi4all shkruajti:e urrej kur njerzit mburren me fjal hades dergoma ne privat dhe do e kryej ritin qfardo qe te jet vetem mos me thuaj se eshte pwrdhosja e librave te shejt se nuk ka lidhje me at
Askush nuk po mburret. Thjesht po them ate qe eshte e vertete per mua. Nuk besoj qe ti te kryesh rite. Dhe perdhosja shkruhet me 'e' dhe jo me 'w'.
Immortal Vampire

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Albi4all prej 06.02.16 21:12

ende shoh mendje te ulta e karaktere jo normale qe kapen pas gabimeve te vogla harrojn ku jan dhe ĒKA flasin e kerkojn syrin e audiences
vertet per tu ardhur keq

Albi4all

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Hades prej 07.02.16 0:13

Albi4all shkruajti:e urrej kur njerzit mburren me fjal hades dergoma ne privat dhe do e kryej ritin qfardo qe te jet vetem mos me thuaj se eshte pwrdhosja e librave te shejt se nuk ka lidhje me at

O burr e gjith esenca e magjis asht te kontrata njeri-xhind ne ate moment qe njeriu e arrin kontraten me xhindin ateher xhindi ia mundson edhe ma ba magji. Rituali kerkon koh te caktuar lutje mjete , simbole etj. Nuk mundem me te jap ni ritual kaq sekret me vjen keq.
Sa i perketh perdhosja e librave te shejt esht e verte qe nqse e perdhos kuranin biblen ,etj ateher i afron (ngreh) i kenaq xhindet kete po ta them nga experienca. Kur njeriu hyn ne sferen e tyre te xhindeve ateher nuk e ke iden ĒKA mundet me ba. KLM.

Hades

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Omnipresent13 prej 07.02.16 1:08

nje pyetje kam: vertet mund te ndizni zjarrin nga uji?

Omnipresent13

201


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin...

Mesazh  Immortal Vampire prej 07.02.16 10:47

5th cycle shkruajti:nje pyetje kam: vertet mund te ndizni zjarrin nga uji?
Kush e tha kete????!!!!

Immortal Vampire

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dua une ndihme

Mesazh  lorilorin prej 06.07.16 22:07

Immortal Vampire shkruajti:
Hades shkruajti:
Albi4all shkruajti:hades pa ofendime se shpifesh si femije po ta kishe as nuk do flisje
sinqerisht dukesh si 10 vjeqar


Duhet bere perdhosja e librave te shenjt qe te afrohen demonet apo xhindet.
Po te duash, ta jap une nje ritual. Eshte i forte dhe funksionon gjithmone...

a do me ndihmosh mua o vlla

lorilorin

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

NDIHMEEEE

Mesazh  lorilorin prej 06.07.16 22:10

Morgan TheSetting Witch shkruajti:
Katilja shkruajti:ma ka then e vellai ket gje sipas tij demonet ose xhindet njeriut i bejn vetem keq madjew ai zihet sa her me mua se thot ti beson me shum demonit sesa zotit

Po atehere besoji Zotit. Une jam shtrige per vete dhe e di se po si besova Zotit, nuk ka besim ne Djall. Mbaj mend: "Gjithcka fillon nga hyjnorja (Zoti), me besimin ne te, me pas njeriu e zgjedh rrugen e tij: do te vazhdoje me Zotin apo te shkoje ne anen e Satanit (Djallit).

Mjep ndonje ide

lorilorin

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Saimirk990 prej 14.09.16 17:57

@ Immortal Vampire na e Trego kte ritualin qe funksionon. Na e co me mesazh ta shikojm a funksionon vertet?
avatar
Saimirk990

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Albi4all prej 29.09.16 19:52

te therasesh demon se pari duhet ta ti njohesh statistikat e sakta se kur duhet ta therrasesh
pa mbrojtje je i vdekur
duhet ta njohesh emrin dhe vulen e tij
duhet ta njohesh kohen kur do ta therasesh
duhet ta njohesh se ĒFARĖ element ( metal )duhet ta krijosh vulen e tij
duhet te njohesh fjalet qe e therret
dhe duhet brenda ores qe eshte e mundur te paraqitet ta therasesh disa here ( nese nuk paraqitet)
pasi arrin keto dhe eshte paraqitur
se pari e pyesesh per emrin se kush ka ardh ( kush je ti )
nese nuk te pergjigjet si mund ta detyrosh te tregoj emrin e tij te vertet
dhe si ta largon para se ta mbyllesh rethin
te duhen elementet magjike : shkop magjik , thika , shpata , zilja, manteli etj...
te gjitha keto elemente krijohen nga vet magjistari ne koh te caktuar me fjal te caktuara
kontrolli i elementeve dhe syri 3 jan te domosdoshme qe ti therrasesh
more vlezer te thrasesh nje demon nga goetia nuk eshte e leht
ka demon te fuqishem qe nuk arrin ta mbash nen kontroll dhe je i vdekur pershkak te thirrjes
ju peshendes mendoni para se te veproni, nuk ka loj me keto gjera
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  excommunicated prej 03.10.16 10:59

Me ka ardhur ne maje te hundes keta trolla, qe si lene aspirantet e rinj te provojn cfare te duan dhe pastaj te vdesin
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


415


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  OnlyGod prej 10.01.17 1:20

Nqs dikush din si te therrasi pse se tregon kur ai qe e krk e din ca e pret po e thirri
avatar
OnlyGod

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  DejviB prej 28.01.17 22:31

Nese dikush din le ta trg
avatar
DejviB

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi