Si te besh pakt me Demonin ?

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  steven muller prej 02.09.14 21:20

si mund  te  realizohet kjo  gj e...  dua  po  dua  dicka  reale  e jo  mashtrime  ju lutem,  kush  ka njohuri per kete  ...
avatar
steven muller

steven muller

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Anon prej 03.09.14 4:46

steven! asgje nuk del jashte ligjit te natyres,pakti mund te behet vetem nese t'i udhehiqesh nga racionaliteti mendorė!
Shfrytezo emocionin qe ke perbrenda vetes,qendro shumicen e kohes ne erresire dhe mendo rreth asaj qe deshiron te realiosh! Ne fund do bindesh se veprimi i pa'tundur eshte pakti qe mund te besh t'i me ndergjegjen tende ( djallin,engjullin,zotin)/
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

424


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Magus prej 03.09.14 12:25

Paktin mund ta bėsh vetė duke krijuar ritualin tuaj personal sepse magjia nuk ka kufizime.
Por sado qė do mundohesh dhe mendon se i ke vendosur kushtet tuaja, situata do tė del jashtė kontrollit dhe njė pakt me tė ėshtė diēka qė zakonisht perfundon keq.
Edhe pse nė fillim do tė pėrfitosh shumė, epilogu do tė jetė tragjik.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.338


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  excommunicated prej 03.09.14 12:34

ja e bere., pastaj do te maresh bekimet e erreta.,
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  DaniEL prej 03.09.14 14:38

Te besh pakt me djallin do te thote ti besh te keqen vetes Ai djalli mund te ti plotesoj disa deshira brenba kufijve qe i ka lejuar Zoti sepse edhe Djalli ka fuqi Ai ka qen nje engjell mbrojtes dhe shume i afert me Zotin po rebeloi. ka Kenkerubin ose engjell mbrojtes porAi deshiron gjithmon te keqen e njeriut eshte si puna e alkoolit ose drograve te tjera po i mar si shebull qe per momentin te cojne ne eufori dhe ekstaze por ne fund te shkaterrojne. mos bej gabime te renda pendohu sa seshte vone. me shume me ben pershtypje se pse deshiron te besh pakt me Djallin?
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

98


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Djallin ?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 03.09.14 17:01

steven muller shkruajti:si mund  te  realizohet kjo  gj e...  dua  po  dua  dicka  reale  e jo  mashtrime  ju lutem,  kush  ka njohuri per kete  ...
Krijesat e erresires jane te poshtra dhe te paparashikueshme. Une mund te te jap rituale sa te duash, por ne fund i penduari do te jesh ti. Une kam shume formula si shtrige qe jam, por me thuaj pse do te besh pakt me djallin.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  excommunicated prej 03.09.14 17:27

do lodhesh shpejt me te se luan shume rend
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Jetmira prej 03.09.14 18:14

demonet na shoqerojn,vecanerisht ne dark sidomos demoni gjumit
avatar
Jetmira

791


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Djallin ?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 04.09.14 4:14

Naten, nga ora 3:00, 4:00, 4:30, drejtoji nje thirrje djallit ku te thuhet: "Dua te te shoh, te lutem shfaqu para meje. Mos e ofendo e as mos e detyro ate, ndryshe pasojat do jene te medha".
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  excommunicated prej 04.09.14 9:04

krijojne iluzione jo se kane nje forme, une su besoj atyre
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Jetmira prej 04.09.14 20:37

BiselarThe new magician shkruajti:Naten, nga ora 3:00, 4:00, 4:30, drejtoji nje thirrje djallit ku te thuhet: "Dua te te shoh, te lutem shfaqu para meje. Mos e ofendo e as mos e detyro ate, ndryshe pasojat do jene te medha".  
ta bej naj her prov shpresoj tkem fattt
avatar
Jetmira

791


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  steven muller prej 04.09.14 23:26

ok flm per keshillen...
por a mund te ndodhe qe ne te kemi kontroll mbi demonin e jo ato mbi ne
avatar
steven muller

steven muller

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Anon prej 05.09.14 4:22

Demoni eshte i rendesishem qe mos te polarizohet mėndja (mos te kesh luhatje ne konceptet e indulgjences tuaj).
Demon nuk personifikon person por force,qe cdo njeriut i duhet,per te kaluar nga nje kondikte ne nje tjeter / Kjo arihet duke iluminuar permasat e asaj qe "je" deri ne ate qe deshiron te "Arish"/ Me logjike te paster ju do transformoni energjine demoniake ne pronesi te vetes , ngaqe ajo eshte energji dhe jo personalitet,sic e permendin disa sharlatan ketej rrotull.
Duaje demonin ,duaje energjine e rigorozitetit dhe seriozitetit,perkushtoju moralit ose filozofise dhe ju do sundoni dicka me nje vlere te pa'kushtezuar.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

424


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  excommunicated prej 06.09.14 11:05

Ne pervojen time me demonet une kam bere ritualet me te renda qe keto ketu ne kete forum jane vogelsira me ato qe kam bere une.

Mendoja se mund te me ndihmonin po ja qe tashi po dyshoj ne fuqin e tyre. Shyqyr fal zotit qe me ka ndihmuar dhe skam perfunduar ne ndonje psikiatri ende.

Ata jane kundra Zotit prandaj mos u merrni me ta dhe ata te pushtojne ky eshte rreziku me i madh kur meresh me ata. As rrugen per ne shtepi nuk gjeja dot me pare dhe kisha frike te dilja naten.

Dhe sa per force nuk jane aq te verber sa mendoni ju. Jane inteligjenca nuk kane forme shikoni ritualet me evokime ka plot ne internet si ka kapur dot fare kamera duket sikur keta magjistar po flasin me vete.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Jetmira prej 08.09.14 18:19

Little Professor shkruajti:Ne pervojen time me demonet une kam bere ritualet me te renda qe keto ketu ne kete forum jane vogelsira me ato qe kam bere une.

Mendoja se mund te me ndihmonin po ja qe tashi po dyshoj ne fuqin e tyre. Shyqyr fal zotit qe me ka ndihmuar dhe skam perfunduar ne ndonje psikiatri ende.

Ata jane kundra Zotit prandaj mos u merrni me ta dhe ata te pushtojne ky eshte rreziku me i madh kur meresh me ata. As rrugen per ne shtepi nuk gjeja dot me pare dhe kisha frike te dilja naten.

Dhe sa per force nuk jane aq te verber sa mendoni ju. Jane inteligjenca nuk kane forme shikoni ritualet me evokime ka plot ne internet si ka kapur dot fare kamera duket sikur keta magjistar po flasin me vete.
ma ka then e vellai ket gje sipas tij demonet ose xhindet njeriut i bejn vetem keq madjew ai zihet sa her me mua se thot ti beson me shum demonit sesa zotit
avatar
Jetmira

791


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Djallin ?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.09.14 18:25

Katilja shkruajti:ma ka then e vellai ket gje sipas tij demonet ose xhindet njeriut i bejn vetem keq madjew ai zihet sa her me mua se thot ti beson me shum demonit sesa zotit

Po atehere besoji Zotit. Une jam shtrige per vete dhe e di se po si besova Zotit, nuk ka besim ne Djall. Mbaj mend: "Gjithcka fillon nga hyjnorja (Zoti), me besimin ne te, me pas njeriu e zgjedh rrugen e tij: do te vazhdoje me Zotin apo te shkoje ne anen e Satanit (Djallit).
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Jetmira prej 09.09.14 11:32

BiselarThe new magician shkruajti:
Katilja shkruajti:ma ka then e vellai ket gje sipas tij demonet ose xhindet njeriut i bejn vetem keq madjew ai zihet sa her me mua se thot ti beson me shum demonit sesa zotit

Po atehere besoji Zotit. Une jam shtrige per vete dhe e di se po si besova Zotit, nuk ka besim ne Djall. Mbaj mend: "Gjithcka fillon nga hyjnorja (Zoti), me besimin ne te, me pas njeriu e zgjedh rrugen e tij: do te vazhdoje me Zotin apo te shkoje ne anen e Satanit (Djallit).
me gjith satan e me gjith djall si e mencme doja me pa demonin personal e tani ka 1 jav qe mka ec ters cdo gjee
avatar
Jetmira

791


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  SpiritualHealer prej 11.07.15 22:57

steven muller shkruajti:ok flm per  keshillen...
por  a mund te ndodhe  qe ne te  kemi kontroll mbi demonin e jo ato mbi ne


Nuk mund te ndodh. Veq prezenca e djallit mund te bie deri ne cmenduri dhe vdekje.
avatar
SpiritualHealer

http://objekteokulte.weebly.com2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Hagel prej 12.07.15 2:28

SpiritualHealer shkruajti:

Nuk mund te ndodh. Veq prezenca e djallit mund te bie deri ne cmenduri dhe vdekje.

Armiku me i madh i njeriut eshte frika.

Une njoh peronalisht dike qe eshte perballur direkt me te dhe nuk ia ka frike asnjehere.
Lexoje Franz Bardon-in dhe e kupton qe ne e kemi pushtetin mbi cdo krijese tjeter dhe ne jemi mbreter ne dimensioni tone dhe askush tjeter...ne jemi krijesa me thelb hyjnor por nga injoranca dhe fika e harrojme kete gje kaq te rendesihme qe kemi brenda nesh.
avatar
Hagel

111


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  excommunicated prej 14.07.15 12:41

Hagel shkruajti:

Armiku me i madh i njeriut eshte frika.

Une njoh peronalisht dike qe eshte perballur direkt me te dhe nuk ia ka frike asnjehere.
Lexoje Franz Bardon-in dhe e kupton qe ne e kemi pushtetin mbi cdo krijese tjeter dhe ne jemi mbreter ne dimensioni tone dhe askush tjeter...ne jemi krijesa me thelb hyjnor por nga injoranca dhe fika e harrojme kete gje kaq te rendesihme qe kemi brenda nesh.

Keshtu e dija edhe une kete Franzin  si magjistar te bardhe derisa u perballa njhere vete me te nuk e di por skam pare ndonjeher magjistar me te erret se ai..Po me fliste me nje gjuhe qe se kuptoja por me duket se nga kabalah dhe po me fillonte te me dhimbte trupi por svazhdoj shume gjate se i bera disa truke per ti shpetuar..Ska frike thua ti por me thuaj mua ti per njerin qe ka bere pakte me kete shokun dhe po flet me vete tani
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  IndigoStar prej 28.07.15 0:22

Hagel shkruajti:
Une njoh peronalisht dike qe eshte perballur direkt me te dhe nuk ia ka frike asnjehere.
Lexoje Franz Bardon-in dhe e kupton qe ne e kemi pushtetin mbi cdo krijese tjeter dhe ne jemi mbreter ne dimensioni tone dhe askush tjeter...ne jemi krijesa me thelb hyjnor por nga injoranca dhe fika e harrojme kete gje kaq te rendesihme qe kemi brenda nesh.
po ky ka vdekur ky Franzi

IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


99


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  excommunicated prej 28.07.15 12:34

Malik shkruajti: po ky ka vdekur ky FranziPo ben shume qe ka vdekur pse po pyet..Sbeson se mund te komunikosh me te vdekurit
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  mynameisreal prej 30.07.15 20:59

steven muller shkruajti:ok flm per  keshillen...
por  a mund te ndodhe  qe ne te  kemi kontroll mbi demonin e jo ato mbi ne
QE TE KESH KONTROLL MBI DEMONIN DUHET TE PUNOSH PER TE DUHET TE BEHESH QENI I TIJ


Edituar pėr herė tė fundit nga mynameisreal nė 30.07.15 22:36, edituar 1 herė gjithsej
avatar
mynameisreal

ISLAM IS PEACE,LOVE ISLAM,READ ABOUT ISLAM,BUT BE SURE TO THINK ENOUGH TO UNDERSTAND THE TRUTH
REPENT ALLAH FORGIVES ALL SINS


14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Omnipresent13 prej 30.07.15 22:26

pse duhet te besh pakt me demonin kur mund te behesh vete nje i tille? me e lehte me duket keshtu.

Omnipresent13

201


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  mynameisreal prej 30.07.15 22:44

PSE NJEZIT BEJNE PYTJE TE KETILLA GJITHMONE VETEM NGA ANA E ERRESIRES.
NESE IU BINDE DJALLIT DHE IU PERKUSHTOHESH DJALLIT ATEHERE ēfarė MBETET TE PERKUSHTIMI YT NDAJ ZOTIT
TE BEHESH SHERBETOR I DJALLIT ESHTE LEHTE POR TE BEHESH SHERBETOR I PERENDISE ESHTE VESHTIRE PER SHKAK SE SHERBIMI I DJALLIT SHPERBLEHET NGA ZOTI ME PO ATE QE E KE BERE,NDERSA SHERBIMI I ZOTIT SHPERBLEHET NGA ZOTI ME PO ATE QE KE BERE DMTH ME TE MIRE.
ANIMI I NJERIUT NGA ERRESIRA VJEN NGA MASHTRIMI NGA KJO BOTE DMTH PIKERISHT KJO BOTE ESHTE SHKAK PER MASHTRIMIN E NJERIUT
PER SHKAK SE NJERIU GJITHMONE KA LAKMI PER FAME,PUSHTET,PARA.
avatar
mynameisreal

ISLAM IS PEACE,LOVE ISLAM,READ ABOUT ISLAM,BUT BE SURE TO THINK ENOUGH TO UNDERSTAND THE TRUTH
REPENT ALLAH FORGIVES ALL SINS


14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  petrit1 prej 17.08.15 0:30

Ma'at shkruajti:pse duhet te besh pakt me demonin kur mund te behesh vete nje i tille? me e lehte me duket keshtu.
lujs satanist luja te behesh vet i tille po per mire a ki DIĒKA me na tregu
avatar
petrit1

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  The Punisher prej 12.09.15 0:07

Shkrim jashte teme.
avatar
The Punisher

140


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Omnipresent13 prej 12.09.15 11:41

Shkrim jashte teme.

Omnipresent13

201


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me nje demon.

Mesazh  Soul of Truth prej 13.09.15 21:41

Shkrim jashte teme.
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  excommunicated prej 14.09.15 12:31

Shkrim jashte teme.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Luce prej 14.09.15 14:14

😊😊😊😊


Edituar pėr herė tė fundit nga Luce nė 14.09.15 20:53, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me nje demon.

Mesazh  Soul of Truth prej 14.09.15 16:06

Shkrim brenda teme.


Edituar pėr herė tė fundit nga Soul of Truth nė 14.09.15 23:06, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Gabriel prej 14.09.15 18:55

Jeni te gjith per BAN :PPP
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Omnipresent13 prej 14.09.15 21:14

Bohan shkruajti:Jeni te gjith per BAN :PPP
kush te vuri ty gjykates? Apo mos ndoshta eshte i yti forumi?

Mbaj vendin tend.

Omnipresent13

201


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me nje demon.

Mesazh  Soul of Truth prej 14.09.15 22:15

Bohan shkruajti:Jeni te gjith per BAN :PPP
Po pse keshtu???? Cfare gje te tmerrshme kemi bere???? Ne thjesht e kimshim me njeri-tjetrin!!!!
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Gabriel prej 15.09.15 11:59

Vete menduat qe jeni jasht teme, un mendoj se jeni tgjith per ban :))))
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Omnipresent13 prej 15.01.16 16:51

po flas nga eksperienca ime.
eshte sh procedure e thjeshte. Mjafton te pranosh propozimin. Sps ata e bejne propozimin. Ti Jo sps je me poshte se ta. Ne fakt, une demon quaj njerzit qe bejne mbrapsht ne rrugen e evolucionit, ata qe nk e kalojne sproven e paracaktuar per ta nga Djalli dhe ushtaret e tij, po I quaj. Tek kjo teme, demon quhen kjo kategori e dyte, pra Legjioni I Djallit.
Propozimi vjen ne sh forma-
npm nje njeriu qe ti e njeh. ky behet ure lidhese mes tyre dhe teje. Zakonish ky njeri eshte kategoria e pare qe thashe me lart, te deshtuarit
npm dukurive ne te cilat ti zgjedh cfr duhet te besh sipas gjykimit tend
keto 2 raste zakonisht behen pa qene ti I vetedijshem se cpo ndodh. CFR fshihet pas kesaj. keshtu sprovohen te pergjumurit
npm propozimit te dpd nga ana e tyre. ose ata maskohen simbolikisht dhe te pyesin cfr zgjedh, ose marrim trajte thuajse njerezore. Une I kam pare ne forma te ndryshme, dikush tjeter ndryshe. Djalli pergjithesisht nk merr pjese direkte ne keto sprova.
Do shtoj edhe 2 fjale te tjera.
Kush I pranon paktet, e fundos sh veten. por ne fillim ai nk ia ka idene e asaj qe Ben.  Dhe mendon se fitoi aq fuqi sa te hedh poshte edhe Zotin
 Pra na u be pronari I nje ushtari te Djallit, demoni qe e quani ju. Jeni sh qesharake ne syte e tyre dhe ju jeni funderrinat e verteta, Jo ata. Ata vetem sa bejne detyren e caktuar nga Djalli. dhe ai, nga Zoti.
Tani, besoni a nk besoni keto fjale, per mua njesoj eshte. Secili pergjigjet per zgjedhjet e veta.

Omnipresent13

201


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Hades prej 25.01.16 14:41

Gjyshi im ka qen nje mjek popullor librat te cilit i kam ne dhome ku tregohet shum qart dhe thjesht se si duhesh ta bindesh djallin per te derguar demon apo xhind per te punuar per ty. Shumica e njerzve ne forum as nuk e kan iden se si behet kjo pune ( pa ofendime ).
avatar
Hades

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Omnipresent13 prej 25.01.16 22:36

Eshte thene qe menyra me e mire e manipulimit eshte ta besh tjetrin te besoje se po te manipulon ai ty. Ketu jeni ju.^

Omnipresent13

201


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Albi4all prej 25.01.16 23:22

hades pa ofendime se shpifesh si femije po ta kishe as nuk do flisje
sinqerisht dukesh si 10 vjeqar
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

178


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Hades prej 31.01.16 5:41

Albi4all shkruajti:hades pa ofendime se shpifesh si femije po ta kishe as nuk do flisje
sinqerisht dukesh si 10 vjeqar


Duhet bere perdhosja e librave te shenjt qe te afrohen demonet apo xhindet.
avatar
Hades

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh Pakt Me Demonin...

Mesazh  Immortal Vampire prej 05.02.16 10:19

Hades shkruajti:
Albi4all shkruajti:hades pa ofendime se shpifesh si femije po ta kishe as nuk do flisje
sinqerisht dukesh si 10 vjeqar


Duhet bere perdhosja e librave te shenjt qe te afrohen demonet apo xhindet.
Po te duash, ta jap une nje ritual. Eshte i forte dhe funksionon gjithmone...

avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Albi4all prej 05.02.16 19:05

e urrej kur njerzit mburren me fjal hades dergoma ne privat dhe do e kryej ritin qfardo qe te jet vetem mos me thuaj se eshte pwrdhosja e librave te shejt se nuk ka lidhje me at
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

178


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin...

Mesazh  Immortal Vampire prej 06.02.16 19:49

Albi4all shkruajti:e urrej kur njerzit mburren me fjal hades dergoma ne privat dhe do e kryej ritin qfardo qe te jet vetem mos me thuaj se eshte pwrdhosja e librave te shejt se nuk ka lidhje me at
Askush nuk po mburret. Thjesht po them ate qe eshte e vertete per mua. Nuk besoj qe ti te kryesh rite. Dhe perdhosja shkruhet me 'e' dhe jo me 'w'.avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Albi4all prej 06.02.16 21:12

ende shoh mendje te ulta e karaktere jo normale qe kapen pas gabimeve te vogla harrojn ku jan dhe ĒKA flasin e kerkojn syrin e audiences
vertet per tu ardhur keq
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

178


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Hades prej 07.02.16 0:13

Albi4all shkruajti:e urrej kur njerzit mburren me fjal hades dergoma ne privat dhe do e kryej ritin qfardo qe te jet vetem mos me thuaj se eshte pwrdhosja e librave te shejt se nuk ka lidhje me at

O burr e gjith esenca e magjis asht te kontrata njeri-xhind ne ate moment qe njeriu e arrin kontraten me xhindin ateher xhindi ia mundson edhe ma ba magji. Rituali kerkon koh te caktuar lutje mjete , simbole etj. Nuk mundem me te jap ni ritual kaq sekret me vjen keq.
Sa i perketh perdhosja e librave te shejt esht e verte qe nqse e perdhos kuranin biblen ,etj ateher i afron (ngreh) i kenaq xhindet kete po ta them nga experienca. Kur njeriu hyn ne sferen e tyre te xhindeve ateher nuk e ke iden ĒKA mundet me ba. KLM.
avatar
Hades

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin ?

Mesazh  Omnipresent13 prej 07.02.16 1:08

nje pyetje kam: vertet mund te ndizni zjarrin nga uji?

Omnipresent13

201


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te besh pakt me Demonin...

Mesazh  Immortal Vampire prej 07.02.16 10:47

5th cycle shkruajti:nje pyetje kam: vertet mund te ndizni zjarrin nga uji?
Kush e tha kete????!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dua une ndihme

Mesazh  lorilorin prej 06.07.16 22:07

Immortal Vampire shkruajti:
Hades shkruajti:
Albi4all shkruajti:hades pa ofendime se shpifesh si femije po ta kishe as nuk do flisje
sinqerisht dukesh si 10 vjeqar


Duhet bere perdhosja e librave te shenjt qe te afrohen demonet apo xhindet.
Po te duash, ta jap une nje ritual. Eshte i forte dhe funksionon gjithmone...

a do me ndihmosh mua o vlla
avatar
lorilorin

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

NDIHMEEEE

Mesazh  lorilorin prej 06.07.16 22:10

Morgan TheSetting Witch shkruajti:
Katilja shkruajti:ma ka then e vellai ket gje sipas tij demonet ose xhindet njeriut i bejn vetem keq madjew ai zihet sa her me mua se thot ti beson me shum demonit sesa zotit

Po atehere besoji Zotit. Une jam shtrige per vete dhe e di se po si besova Zotit, nuk ka besim ne Djall. Mbaj mend: "Gjithcka fillon nga hyjnorja (Zoti), me besimin ne te, me pas njeriu e zgjedh rrugen e tij: do te vazhdoje me Zotin apo te shkoje ne anen e Satanit (Djallit).

Mjep ndonje ide
avatar
lorilorin

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi