Si te cliroje demonin personal?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si te cliroje demonin personal?

Mesazh  albin idrizi prej 02.09.14 18:00

A mund te me tregoje ndokush si te cliroje demonin personal?
avatar
albin idrizi

albi1

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te cliroje demonin personal?

Mesazh  Jetmira prej 02.09.14 18:47

Mesa kam degjuar un cdo njeri ka demonin personal,vpor ta largosh ate sidomos naten eshte mire te mbash  rroba te zeza, por demoni personal nuk te ben gje, thjesht te udheheqesh.
avatar
Jetmira

655


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

shpirterat mbajn ngjisnje gjalles pas tyre

Mesazh  amarildo ridi prej 13.01.16 12:46

Pershembull ne kemi nje demon duhet koh te clirojm mendjen tone qe te perballohemi me demonin personal. gjisesi mendohem shum ta zbuloj sesi mund te shfaqet demoni shpirteror. ose engjulli rojtar
avatar
amarildo ridi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te cliroje demonin personal?

Mesazh  Omnipresent13 prej 13.01.16 14:06

Engjelli mbrojtes apo guardian angel je ti ose me saktesisht Spirit, pjesa me e larte e jotja qe banon tek Zoti. Qe te kuptohet kjo, duhet eleminuar ngjyrimi fetar I engjejve dhe Zotit.
Demon personal ska sic nk ka engjell personal sps nk te perket ty. Mundet qe te vendosesh nen vezhgimin e nje demoni. Nese ti je I dobet dhe ai e merr ate qe do, te thote" Miresevjen ne llumin tend" sps ti humbe. Nese ai nk merr ate qe do, ti e kalon sproven dhe del I fituar per kete raund. ai do largohet sps e mbaroi detyren.
Ne lidhje me xhindin, ai eshte gjuha e Zotit, qe ne momentin qe spirit dhe soul bashkohen, ai kthehet tek vendi I tij. Pra eshte nje lloj treguesi apo ndihme per te rigjetur dijen qe eshte tek qenia por qe qendron e pergjumur.
Pra, ska gjera personal se asgje nk na perket ne bote.jemi kalimtare. t'i shfrytezojme sa me sh ato qe per tani I kemi dhe te marrim me te miren nga ato.

Tani si ta clirosh veten nga ndikimi demoniak? Duhet pare shkaku qe te solli ne kete gjendje. Dhe me ta gjetur shkakun, te besh te kunderten e asaj qe bere. Kjo s'eshte e lehte, perndryshe s'do kishim kaq pak njerez te lire ne toke.

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te cliroje demonin personal?

Mesazh  55 prej 15.01.16 13:25

Mos degjo keto se sdin per cfar po flasin, ke te drejt te kesh sa demona te duash si personal,

po i pari qendron Arkitekti i Madh ose Bafomet, me pas vijn kater Princat e Ferrit dhe Lilith dhe me pas mund te zgjedhesh 18 Demona/

Por te duhet te clirohesh nga feja se pari
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te cliroje demonin personal?

Mesazh  Omnipresent13 prej 15.01.16 16:19

sigurisht qe ke, deri kur zbulon se gjithe kohen te Kane pasur.
a question: I sigurt qe Ste Kane ne vend se ti kesh?
me fjale te shkurtra- je ti qe po e jeton jeten?

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi