Fuqi prej magjistari.

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fuqi prej magjistari.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 23.08.14 13:50

Lloji i magjise: Magji e zeze.
Do t'ju duhen mjetet e meposhtme per kete magji:
*Koncentrim
*Zeri juaj
*Perkushtim
Rezultati: Ju shton fuqite tuaja prej magjistari si: teletransportim, telekinetike e avancuar edhe me shume.
Kendoni me ze te larte: Une kerkoj viganin heckingston Per te marre trupin, mendjen dhe shpirtin tim Dhe te behet zot i jetes sime, keshtu qe ai do te me jape fuqine qe une deshiroj tri here e thene tri here e bekuar le te funksionoje. Varet nga perqendrimi dhe numrit qe ju mnud te fitoni pavdekesine tuaj me ane te kesaj magjie.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

CFARE ESHTE NJE MAGJISTAR

Mesazh  wolf27 prej 24.08.14 10:48

Cfare duhet te kete nje magjistar qe te perkufizohet i tille?
avatar
wolf27

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjistari/ja.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 24.08.14 13:49

wolf27 shkruajti:Cfare duhet te kete nje magjistar qe te perkufizohet i tille?
Qe nje njeri te perkufizohet si magjistar duhet:
1. Te kete nje shkelqim te pazakonte ne syte e tij.
2. Te mos jete i shoqerueshem.
3. Te qendroje shumicen e kohes i vetmuar.
4. Te mos flase shume dhe sidomos per magji.
5. Te vishet cuditshem.
6. Te ruaje me shume kujdes sekretin e tij qe eshte magjistar.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  wolf27 prej 25.08.14 12:26

BiselarThe new magician shkruajti:
Qe nje njeri te perkufizohet si magjistar duhet:
1. Te kete nje shkelqim te pazakonte ne syte e tij.
2. Te mos jete i shoqerueshem.
3. Te qendroje shumicen e kohes i vetmuar.
4. Te mos flase shume dhe sidomos per magji.
5. Te vishet cuditshem.
6. Te ruaje me shume kujdes sekretin e tij qe eshte magjistar.  
fiks,ke shume premisa per tu bere magjistar
avatar
wolf27

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ju falenderoj.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 25.08.14 22:19

wolf27 shkruajti:
fiks,ke shume premisa per tu bere magjistar
Une sapo kam filluar te merrem me magji sidomos me ate te kuqen. Ju falenderoj ju se asnjeri s'me kishte thene qe kam premisa per t'u bere magjistar. Po deshet mund te me shkruani ne PM per ndonje problem dashurie. KLM. Bye.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  IndigoStar prej 26.08.14 1:55

Po une qe I kam keto veti ? Jam shume kurioz

IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


100


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 26.08.14 12:20

ThePirust99 shkruajti:Po une qe I kam keto veti ? Jam shume kurioz
Epo ti e di pergjigjen me mire se une.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  wolf27 prej 26.08.14 21:11

BiselarThe new magician shkruajti:
Une sapo kam filluar te merrem me magji sidomos me ate te kuqen. Ju falenderoj ju se asnjeri s'me kishte thene qe kam premisa per t'u bere magjistar. Po deshet mund te me shkruani ne PM per ndonje problem dashurie. KLM. Bye.
nje magjistar duhet te kete master ne psikologji,alkimi,fizike kuantike dhe nuk mjaftojne keto sepse duhet te jete dhe medium,ne kohet e hershme cdo gje qe njerezimi nuk i kuptonte e perkufizonte si magji dhe i zgjuari qe lexonte dhe i kuptonte e quanin magjistar prandaj cuno leri budalliqet po futju mesimeve qe te behesh nje magjistar i vertete,klm
avatar
wolf27

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 26.08.14 22:42

wolf27 shkruajti:
nje magjistar duhet te kete master ne psikologji,alkimi,fizike kuantike dhe nuk mjaftojne keto sepse duhet te jete dhe medium,ne kohet e hershme cdo gje qe njerezimi nuk i kuptonte e perkufizonte si magji dhe i zgjuari qe lexonte dhe i kuptonte e quanin magjistar prandaj cuno leri budalliqet po futju mesimeve qe te behesh nje magjistar i vertete,klm
Magjia nuk ka te beje me mesimet qe mesojme ne, e ke gabim. Magjia eshte nje nderthurje e artit dhe shkences, po qe te jesh magjistar duhet te kesh mendje te fuqishme, te marresh vesh nga telekinetika dhe te jesh telepatik. Magjia eshte fuqi edhe dhunti, kuptoje. Une e kam, prandaj nuk flas kot, nqs ti ke nevoje per ndihme me thuaj. klm.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  wolf27 prej 26.08.14 23:00

BiselarThe new magician shkruajti:
Magjia nuk ka te beje me mesimet qe mesojme ne, e ke gabim. Magjia eshte nje nderthurje e artit dhe shkences, po qe te jesh magjistar duhet te kesh mendje te fuqishme, te marresh vesh nga telekinetika dhe te jesh telepatik. Magjia eshte fuqi edhe dhunti, kuptoje. Une e kam, prandaj nuk flas kot, nqs ti ke nevoje per ndihme me thuaj. klm.
dmth ska lidhje alkimia ? fizika kuantike ? dhe mediumi ? jo jo ti nuk e paske kuptuar. Dhe ti mund te levizesh objekte me ane te mendjes?
avatar
wolf27

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

S'me ke kuptuar.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 27.08.14 11:08

wolf27 shkruajti:
dmth ska lidhje alkimia ? fizika kuantike ? dhe mediumi ? jo jo ti nuk e paske kuptuar. Dhe ti mund te levizesh objekte me ane te mendjes?
Kur them s'ka te beje me mesimet qe bejme ne d.m.th ka te beje me lendet magjike, kujto Hoguartsin per shembull, cfare lendesh beheshin atje qe ne as nuk i mendojme pale t'i mesojme. Magjia eshte talent, jo te gjithe e kane kete fuqi te mrekullueshme, kete dhunti te papare. Une e kam trasheguar nga gjysherit e stergjysherit, por gjithashtu kam lidhje te larget edhe me nje magjistar, emrin e te cilit nuk po e them. Une kam talentin, pra, dhuntine sepse e kam ne gjak, por gjithashtu kam dhe pasionin per ta cuar perpara si MAGJINE edhe njohurite e veten time.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  Jon Sh prej 31.08.14 15:44

jam pak i habitur nga kjo teme O.o

mund te na japesh pak me shum informacion, se si e paske ne gjak magjin dhe ca aftesish te cuditshme paske, a i perdor, sa te fuqishme jan, si ike zbuluar?
avatar
Jon Sh

71


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 31.08.14 16:25

Jon Sh shkruajti:jam pak i habitur nga kjo teme O.o

mund te na japesh pak me shum informacion, se si e paske ne gjak magjin dhe ca aftesish te cuditshme paske, a i perdor, sa te fuqishme jan, si ike zbuluar?
Te kesh ne gjak magjine do te thote ta kesh te trasheguar nga te paret e tu. Aftesite qe per ty jane te cuditshme, per mua jane te zakonshme. Ja disa nga aftesite e mia:
1. Shikimin e shpirtrave
2. Shikimin ne sy te drejtperdrejte te Diellit
3. Fluturimin
4. Plotesimin ose Shkaterrimin e Deshirave per persona te caktuar
5. Bukuri jonatyrale
6. Zoterim te dy elementeve te natyres
7. Telepati
8. Shkathtesine etj.
E pra, tani e kupton qe s'jam njeri i zakonshem, jam nje shtrige.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  ge zim prej 31.08.14 20:57

BiselarThe new magician shkruajti:Te kesh ne gjak magjine do te thote ta kesh te trasheguar nga te paret e tu. Aftesite qe per ty jane te cuditshme, per mua jane te zakonshme. Ja disa nga aftesite e mia:
1. Shikimin e shpirtrave
2. Shikimin ne sy te drejtperdrejte te Diellit
3. Fluturimin
4. Plotesimin ose Shkaterrimin e Deshirave per persona te caktuar
5. Bukuri jonatyrale
6. Zoterim te dy elementeve te natyres
7. Telepati
8. Shkathtesine etj.
E pra, tani e kupton qe s'jam njeri i zakonshem, jam nje shtrige.
   ti mund te fluturosh O.o  , nga aftesite e tua vetem 2 me duken te cuditshme 3 dhe 6 ,te tjerat jan normale
avatar
ge zim

Having A Light Side And A Dark Side Is What Makes Life Interesting.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  IndigoStar prej 31.08.14 21:56

BiselarThe new magician shkruajti:
Te kesh ne gjak magjine do te thote ta kesh te trasheguar nga te paret e tu. Aftesite qe per ty jane te cuditshme, per mua jane te zakonshme. Ja disa nga aftesite e mia:
1. Shikimin e shpirtrave
2. Shikimin ne sy te drejtperdrejte te Diellit
3. Fluturimin
4. Plotesimin ose Shkaterrimin e Deshirave per persona te caktuar
5. Bukuri jonatyrale
6. Zoterim te dy elementeve te natyres
7. Telepati
8. Shkathtesine etj.
E pra, tani e kupton qe s'jam njeri i zakonshem, jam nje shtrige.


Kshu ka qene Xhaxhi i babit tim bile ka pasur dhe flete nen sqetull si tia bej une

IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


100


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  Anon prej 01.09.14 3:42

Vetmia ėshtė pjesa bazė !!!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

425


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fuqi prej magjistari.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 01.09.14 4:18

ThePirust99 shkruajti:Kshu ka qene Xhaxhi i babit tim bile ka pasur dhe flete nen sqetull si tia bej une

Per te zbuluar aftesite e tua qendro me shume vetem dhe i pashoqerushem, merru me shume me magji dhe okultizem, beso sa me shume ne fuqite e tua heret a vone do te shfaqen. Mos degjo te tjeret, por vetem mua se une e njoh magjine dhe bazat e saj, fuqine dhe perdorimet e saj (e kam fjalen per veten time se fuqite e mia i njoh dhe i komandoj ne menyre perfekte).
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

153


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi