Kulti kinez qė vret “demonė”

Shko poshtė

Kulti kinez qė vret “demonė”

Mesazh  Equinox prej 18.08.14 0:31Kina pritet qė tė gjykojė vrasėsit qė kryen njė nga vrasjet mė tė tmerrshme tė historisė mė tė re. Nė fund tė majit, njė grup qė i takonte njė kulti tė ndaluar, rrahu njė grua pėr vdekje nė njė “fast food”. Gabimi i saj i vetėm ishte se ajo refuzoi qė t’ua jepte numrin telefonik. Kulti pėr tė cilin bėhet fjalė quhet ”Kisha e Zotit tė Plotfuqishėm” dhe pohon se ka miliona anėtarė.

Ishte njė mbrėmje e zakonshme nė “McDonald”, nė njė qytezė tė vogėl nė lindje tė Kinės, deri nė ēastin kur njė familje gjashtanėtarėshe arriti atje, ndėrsa besimtarėt fanatikė po mundoheshin qė tė rekrutonin anėtarė tė rinj pėr kultin e tyre tė krishterė.

Ata po kalonin nga tavolina nė tavolinė, duke kėrkuar numra telefonikė dhe kur njėra nga darkueset refuzoi qė t’ua jepte numrin, ata e rrahėn pėr vdekje, duke u bėrtitur darkuesve tjerė qė tė mos pėrzihen, sepse do ta kishin tė njėjtin fat. Vrasja brutale ėshtė xhiruar nga kamerat dhe celularėt.

Ajo e ka shokuar Kinėn. Kush ishin kėta njerėz, tė gatshėm tė vrasin pėr shkak tė njė numri telefonik?

I intervistuar nė burg mė vonė, njėri nga vrasėsit, Zhang Lidong, nuk u shfaq i penduar dhe as i frikėsuar. “E rraha me tėrė fuqinė time dhe shkela mbi tė. Ajo ishte demon. Duhej ta shkatėrronim”, thotė ai.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi