Cfare eshte Kabalah ?

Shko poshtė

Cfare eshte Kabalah ?

Mesazh  IndigoStar prej 13.08.14 5:15

PERSHENDETJE...DOJA TE DIJA SHQIP ME TEPER RRETH KABALA-S
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte Kabalah ?

Mesazh  55 prej 13.08.14 10:09

Americangnosticassociation.com
nje liber i samael aun weor.

Kabalah eshte misticizmi hebraik. Eshte shkenca e numrave. Thirraja e engjejve. Librat e tyre jane Zohar dhe Jetzirah.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte Kabalah ?

Mesazh  IndigoStar prej 15.08.14 1:32

Little Professor shkruajti:Americangnosticassociation.com
nje liber i samael aun weor.

Kabalah eshte misticizmi hebraik. Eshte shkenca e numrave. Thirraja e engjejve. Librat e tyre jane Zohar dhe Jetzirah.
Une kam dy miq nga Izraeli , te cilet me kan thene qe kemi bere disa Magji te mira per te te ecur mbar ty me ane te Kabalah-s 

( Mendon se eshte dicka e mire prej tyre ? ? )

a mund te me jepni me shume info
faleminderit
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte Kabalah ?

Mesazh  55 prej 15.08.14 10:09

Eshte shume per te qeshur kjo fjale |te eci mbar| . Magjistaret e mire jane te lindur dhe nuk behen. Edhe ata qe behen me kalimin e kohes shume pak veta ja dalin tja arrijne ne kete fushe. Nqs nuk te ka ecur dicka sa hap e mbyll syt atehere ske pse ti besosh ato qe te thon ata. Magjia eshte dhenia e rezultatve ne boten reale me ane te mjeteve shpirterore-prandaj nuk eshte aq e lehte te bejne magji, vetem heronjt jane te aft ne kete fushe.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte Kabalah ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi