Leximi i Rrudhave ne fytyrė

Shko poshtė

Leximi i Rrudhave ne fytyrė

Mesazh  gjilanasi prej 12.08.14 9:23

Rrudha nė ballėRrudhat vertikale, sipas traditės kineze janė shprehje e zemėrimit dhe pakėnaqėsisė. Organet qė lidhen me kėto vija janė mėlēia dhe shpretka. Rrudhat horizontale janė shenjė e vigjilencės, tensionit pėr tė pasur gjithēka nėn kontroll por dhe shprehje e karakterit kurioz.


Rrudhat nė syShprehim ērregullime nė lidhje me stomakun apo veshkat. Rrudhat poshtė syve janė pėrgjithėsisht shprehje e mungesės sė tregimit tė zemėrimit dhe fshehjes sė ndjenjave.


Rrudhat nė faqeRrudhė vertikale qė fillojnė pranė hundės dhe shkojnė deri nė buzė tregojnė pėr intuitė tė mirė. Ata qė kanė kėto lloj rrudhash dallohen pėr nivel tė lartė inteligjence. Rrudha qė kalon nėpėr faqe, ėshtė njė shenjė e krenarisė dhe rebelimit kundėr rregullave.faqe


Rrudhat nė buzėZona pėrreth gojės, mjekėr dhe qafė ėshtė e lidhur me madhėsinė e dėshirave tė thella, seksualitetit pasionit dhe agresionit.
avatar
gjilanasi

381


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi