Shkrimet "Magjike"

Shko poshtė

Shkrimet "Magjike"

Mesazh  Astr0 prej 05.08.14 23:38

Pershendetje faqja si kaloni? Desha te studioja me shume rreth ketyre shkrimeve apo numrave okulte te cilat thuhet se zgjojne zona te pjeses se pandergjegjshme te trurit... Nese ka njeri qe esht ne dijeni te ketyre do ju lutesha tme kontaktonte...
Flm per mirkuptimin
avatar
Astr0

“Jeta e vėrtet e njeriut ėshtė jeta e tij pas vdekjes”.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkrimet "Magjike"

Mesazh  Anon prej 06.08.14 1:30

Lexo ; book of the law - Aleister Crowley'n / beso satanain si energjine tėnde !
Lexo ; Zeri i qetėsise/heshtjės - Helena blavatsky
Mėso Astrologjinė dhe kushtoj vėmendje planetit me unazė (Saturnit) ,qė nga okultistėt quhet Kubi i zi.
ēdo tė mirė,mik i nderum.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkrimet "Magjike"

Mesazh  55 prej 07.08.14 9:27

Per mendimin tim seshte e nevojshme te lexosh ndonje liber magjik-gje qe sjane libra magjie fare thjesht jane hyrje drejt feve paganiste dhe une dua ta dorzoj veten para panteonit pagan. Sdi ndonje gje rreth fese tende ose librit tuaj te preferuar. Une te rekomandoj librat e Hermes trismegistus. Ose ndonje liber te Transactional Analysis ose Gestalt terapy. Gjej nje pasazh dhe perserite pafund. Si fillim te pakten 1 vit perseritje te vargut tend qe ti identifikosh me te sdo te japi asgje si kembim por me pas e gjithe mendja jote do te ndricohet. Spo te them aforizmat e mia te preferuar -ti duhet te kesh te tuat.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkrimet "Magjike"

Mesazh  Astr0 prej 04.04.15 2:48

flm.. ne fakt jo se du me i praktiku po kot per kuriozitet me pa ca behet
avatar
Astr0

“Jeta e vėrtet e njeriut ėshtė jeta e tij pas vdekjes”.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkrimet magjike.

Mesazh  Immortal Vampire prej 04.04.15 9:34

Astr0 shkruajti:flm.. ne fakt jo se du me i praktiku po kot per kuriozitet me pa ca behet
Une do te te sugjeroja nje nga librat e Texe Marrs: "Kodet Magjike", i cili mban sekretet e mendjendriturve dhe qe besonin se s'do te dilnin kurre. Eshte nje liber magjik dhe s'ka lidhje me fene. Po ashtu mund te te sugjeroj nje liber tjeter te ketij autori sic eshte: "Rrethi i Intriges", qe ka teori konspirative. Ka dhe libra te tjere te David Ick, Osho, mjeshtrave te ndryshem spirituale etj... Gjithsesi varet ne doren tende. "Mendohu mire ne zgjedhjen qe do besh"- kjo eshte keshilla ime per ty. KLM.
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkrimet "Magjike"

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi