Shėrimi Okult

Shko poshtė

Shėrimi Okult

Mesazh  Neo prej 28.12.08 20:38

Shėrimi Okult (veprimi antindikues)

Realizohet pėrmes rrugės sė magnetizmit dhe mistikės. Duhet tė shfrytėzohen shėrbimet e ndonjė personi tė kualifikuar, i cili ėshtė i ndershėm dhe i sprovuar.

Nė njėrėn anė, magnetizimi dhe dėshira pėr shėrim; nė tjetrin, metoda psiko – spirituale. Ose, nėse mundimi, pėrdorne Do it your self (bėne vet). Shikoni bibliografinė nė kėto tema tė ndieshme.

Pa – Kua

Sa na pėrket neve, vlenė e njėjta kėshillė: nė kėtė ēėshtje duhet punuar pėrmes ndihmės sė ndonjė libri tė mirė, e cila mbi kėtė temė merret nė pėrgjithėsi, por pastaj me Exdcinin pėrkatės (nr. 6, tetor 1959). Pa – Kua kanė forcė tė vėrtetė tė rrezatimit.

Forca magjike tė cilėn ata e kondenzojnė nė vizatimet e tyre mundėsojnė aplikime mė tė llojllojshme.

Megjithatė, kjo ėshtė e pėrshtatur veēanėrisht pėr akcion nė situata tė pėrgjithshme, por nuk ėshtė e pėrshtatshme (ose mė pak ėshtė e pėrshtatshme) nė punėt e veēanta.

Nga trigramet (tė cilėt i formojnė heksagramet kur tė mbledhen dy + dy) mund tė bėhet trigrami „Zbrazėt“ (njė vijė e gjatė, me dy vija krahasuese tė shkurtėra nga ēdo anė) pėr tė cilin konsiderohet se vepron kundėr vetmisė dhe izolomit shoqėror.

Sillet edhe trigrami i ashtuqujtur „Plot“ (dy via tė gjata(nja nalt nja posht), nė mes tė cilave gjindet njė e shkurtėr e nderpreme njė gjys majtas njejė gjys djathtas), i cili jep efekt tė kundėrt.

Ai trigram „i pėrze“ njerėzit nga shtėpia si: lutėsit, ankuesit, hajnat, tė njohurit e padėshiruar huakėrkuesit etj. Prandaj, njėri tėrhjekė, derisa tjetri refuzon.

Edhe njė pamje e pėrdorimit tė valėve tė formės!

Neutralizimi me ndihmėn e shifrave

Kjo ėshtė metodė e M.A....; e provuar nė rastet e padyshimta tė valėve dėmtuese, dhe ka qenė gjithashtu e suksesshme si barėrat klasike.

Ja se si ėshtė kjo e ēuditshme e thjeshtė. Nė njehėsorin e shėnuar prej 0 deri 9 kėrkojmė shifrėn e cila do tė jetė element i neutralizimit nė rastin tė cilin e hulumtojmė.

Supozojmė se kjo le tė jetė shifra 7. Ėshtė e mjaftueshme se nė vendet gjegjėse, nė tė cilat ne dojmė, e vendosim kėtė shifėr 7 (njėherė) dhe tė njėjtėn shifėr tė dyfishuar (nė kėtė rast 77) tri herė.

Praktikisht, 7 me ngjyrė kineze vizatohet nė katror nga kartoni i bardhė tė madhėsisė 3 me 3 cm pranė sė cilės ėshtė shifra 2 me 2, ndėrsa trashėsia e vijės 2 mm), e cila jep kartonin me njė shifėr. Pastaj bėhen tre kartona tė madhėsisė 4 me 4 cm, me shifėr 77.

Sipas kėsaj disponojnė me katėr kartona; me ndihmėn e lavjerrėsit kėrkojnė nė planin sumarė tė vendbanimit (pėrkatės) qė ku ėshtė mė sė miri t’i vendosim. I pėrforcojmė nė mur me gjilpėr me kokė tė bardhė.

Prandaj nė kartonė kemi vetėm ngjyrėn e zezė dhe tė bardhė.

Duke marrė parasyshė se mund tė ndodhė se me ndihmėn e lavjerrėsit tė gjindet ēfarėdo shifre nė mes 0 dhe 9, mund tė jenė dhjetė lloje tė kartonėve pėr tė gjitha rastet tė cilat mund tė lajmėrohen.

Prandaj, nė ndonjė vend tė dhėnun do tė kemi ēdoherė njė numėr tė thjeshtė dhe njė tė dyfishuar ( 1 dhe 11 ose 2 dhe 22 ose 3 dhe 33 etj.). kur tė vendoset kjo paisje numerike, me ndėrmjetėsimin e radiestezistėve ( tė cilat punojnė me lavjerrės ose me tėrfurqė) mund tė vėrtetohet se valėt dėmtuese tė cilat kanė ekzistuar para vendosjes sė kartonėve, vėrtetė mė nuk janė tė vėrejtura. Renditja e saktė me ndihmėn e lavjerrėsit nuk ėshtė vendimtare.

Mė sė miri ėshtė qė tė vendosen katėr kartonė, pėr shembull, qė tė fshehurit pas ndonjė pjese tė mobiljeve, nėn ndonjė perde ose qė tė vendoset mjaft lart qė fėmijėve tė mos u bie nė mend qė ti hjekin nga muri.

Zeroja praktikisht nuk preferohet asnjėherė. Nė princip, shifra e thjesht nė ndonjė karton (prej 1 deri 9) do tė ishte e mjaftueshme qė ta luaj rolin e neutralizuesit tė valėve tė domshme; megjithatė, me tre kartonė me shifėr tė ndarė arrijmė sukses se valėn e dėmshme ta shėndrrojm nė tė dobishme.

Rrymimi i numrave nė radiestezion – temė e gjėrė! Por thelbėsore do ta kuptojmė vetėm nėse e reduktojm nocionin tonė tė shifres dhe numrit, por ky ėshtė tregim nė veti (shih punimet e Zh.

Ravatenės dhe N.A.S.A.-s mbi konceptet e reja tė kumulatorėve, deklaratorė dhe tė numrave tė bariruar apo tė numrave – pasqyrė), me konceptet tė cilat fare nuk janė tė kuptueshėm nė rrethin e gjerė tė njerėzimit, deri edhe te tė arsimuarit.

7-77 = 3 HERĖ

Metoda M.A.

Neutralizimi i valėve dėmtuese me ndihmėn e shifrave.
Shembulli me shifrėn 7: kartoni me shifrėn 7 dhe tre

Kartonė tjerė me shifrėn e dyfishuar 7 (77).

Nga Salih Basha
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shėrimi Okult

Mesazh  Zattoo prej 26.01.13 12:41

Si te kuroheni ne menyre natyrale

Mjekėsia alternative mund tė jetė njė aleat i vlefshėm i mjekėsisė perėndimore, ose njė metodė e shkėlqyer kuruese pėr dhembjen e kokės, dhembjet artikulare dhe gjendjen depresive. Le t’i zbulojmė...

Mjekėsia alternative, homeopatia, agopuntura, lulet “Bach”. Tė gjitha janė fjalė qė tregojnė praktika kuruese ende tė panjohura pėr pjesėn mė tė madhe tė njerėzve dhe qė shpesh konsiderohen tė kundėrta me mjekėsinė perėndimore. Nėse nga njėra anė ėshtė e vėrtetė qė mjekėsia alternative ka bėrė hapa gjigantė nė shekullin e fundit, nga ana tjetėr do tė ishte pa vend qė tė injoroheshin kėto metoda alternative shėrimi, tė cilat kanė njė traditė shekullore qė ėshtė pėrsosur nga shumė studiues. Shpesh, kėsaj lloj mjekėsie i shtohen barna tė ndryshme pėr tė arritur rezultate mė efikase.

E pėrdorur prej pothuaj 5 mijė vjetėsh nė Lindjen e largėt, prej kohėsh ajo ka gjetur pėrdorim tė gjerė edhe nė Perėndim. Efektet e saj terapeutike nė pjesėn mė tė madhe tė rasteve ndikojnė psikologjikisht mbi ta, gjė qė sjell jo vetėm lehtėsimin e dhembjeve, por nė shumė raste, edhe largimin pėrfundimisht tė tyre, edhe pse nė tė vėrtetė, nuk ka asnjė efekt tė tillė. Le tė pėrpiqemi tė kuptojmė mė mirė se nė ēfarė konsistojnė disa prej metodave kuruese mė tė njohura, pėr tė shpjeguar objektivat dhe pėrdorimin.

Homeopatia

Ėshtė njė metodė alternative terapeutike e diskutueshme, parimet teorike tė sė cilės janė formuluar nga mjeku gjerman Samuel Hahnemann rreth fundit tė shekullit XVIII. Mjekėsia homeopatike bazohet nė supozimin se ilaēi i duhur pėr kurėn e sėmundjes sė njė personi ėshtė ajo substancė e cila ėshtė e aftė tė prodhojė te njė individ simptoma tė ngjashme me ato qė shkaktohen nga e dhembja; doza tė vogla tė substancave tė veēanta tė mbretėrisė bimore, shtazore dhe minerale qė janė nė bazė tė kėtyre barnave alternative nėn formėn e tabletave tė vogla. Homeopatia rekomandohet veēanėrisht pėr kurimin e dhembjeve qė shkaktohen nga cikli menstrual dhe dhembja e kokės.

Agopuntura

Kjo disiplinė e lashtė bazohet nė stimulimin e pjesėve tė caktuara tė trupit tonė, pėrmes pėrdorimit tė gjilpėrave. Qėllimi ėshtė rivendosja e ekuilibrit energjik tė njė personi dhe rikthimin e gjendjes sė shėndetshme. Agopuntura ėshtė njė teknikė terapeutike, pėrmes sė cilės synohet qetėsimi i dhembjeve tė ndryshme nė trup. Nė Kinė, zbatimi i kėsaj teknike ėshtė bėrė qė nga mijėvjeēari i tretė para Krishtit, qė sipas studimeve arkeologjike datojnė me kohėn e dinastisė Han.

Disa shekuj mė parė, teknika u pėrhap nė vende tė Azisė dhe tani zbatohet pothuajse nė tė gjithė botėn. Aktualisht, ajo ėshtė pjesė e mjekėsisė tradicionale kineze dhe disa forma tė saj janė pėrshkruar edhe nė letėrsinė e mjekėsisė tradicionale koreane, qė quhet “Yakchim”, njėlloj si nė Indi. Nė vendet perėndimore, agopuntura praktikohet kryesisht nga mjekėt qė e konsiderojnė atė pjesė tė mjekėsisė alternative.

Mjeshtėrit e agopunturės i dallojnė helmet e trupit, duke ekzaminuar gjuhėt e pacientėve dhe nė bazė tė ngjyrės, arrijnė tė kuptojnė gjendjen e organeve tė brendshme. Kėshtu ata fusin gjilpėra tė holla nė zona tė caktuara tė trupit, nė mėnyrė qė tė rigjejnė ekuilibrat e energjisė. Sė fundmi agopunuta ėshtė pėrdorur dhe ka dhėnė rezultate tė mira nė trajtimet e varėsisė ndaj alkoolit, duhanit ose ērregullimeve ushqimore.

Lulet “Bach”

Barnat e pėrgatitura me lulet “Bach” janė esenca nga 38 lloje bimėsh dhe lulesh, tė organizuara nė njė sistem qė synon gjetjen e njė kure natyrore pėr ēdo sėmundje specifike. Kėto esenca nxisin trupin tė vetėkurohet, duke vepruar mbi emocionet dhe duke shkaktuar ndjesi pozitive. Lulet “Bach” janė veēanėrisht tė pėrshtatshme pėr shėrimin e gjendjeve tė vėshtira emocionale, siē ėshtė depresioni, ankthi, paniku dhe pasiguria kronike.

Kėto janė disa nga veēoritė e mjekėsisė alternative, e cila ende nuk ėshtė shumė e pėrhapur nėpėr botė. Ekzistojnė edhe shumė disiplina tė tjera tė mjekėsisė alternative: cilėsia e tyre kryesore ėshtė gjetja e njė ilaēi specifik pėr sėmundjen e njė personi, duke pasur parasysh tė gjitha aspektet qė karakterizojnė atė, si pėr shembull mėnyra e jetesės dhe lloji i problemit.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shėrimi Okult

Mesazh  Zattoo prej 26.01.13 12:43

Lulet e Bach-utJu kerkoni nje kujdesje per te ruajtur energjite e pushimeve dhe per te filluar ditet e reja plot energji ?
Ofrojini vetes nje kure me lulet e Bach-ut ( jane disa esenca qe jane te perbera nga disa lloje lulesh)

Dyshime, mungese energjish…. Fale ketyre cilesi pozitive, cdo esence ndihmon te vendosi ekuilibrin dhe harmonine. Ky lloj eliziri lulesh eshte per te gjithe dhe nuk ka asnje efekt dytesore.


Per te rigjetur ate energjit
Ai sjell lumturi dhe behet fjale per vullnetiin per te permbushur gjerat e reja, kur jeta e perditshme qe na duket ngjyre gri .


Per te qene mire me vetveten
Morali eshte ulur teper ? Ai ju ndihmon te mos dekurajoheni, te “pastroni” trupin dhe per te sjell imazhin me te mire te vetes.


Per te mbetur gjithmone mire
Ai ju lejon te jeni te qeta ne rast se ndiheni nervoze. Dhe ju ndalon te mos perfundoni, te konsumoni gjera pa fund.


Te rikuperoni forcat
Simbol force dhe jete, ju lejon gjithashtu te rigjeni qetesine e shpirtit. Kemi gjithmone idene qe cdo gje behet me lehte dhe thjeshte.


Per tu ndier me te forte
Ai ju favorizon te jeni me te vendosur perpara se te beheni balle nje periudhe te turbullt.


4 receta per ti bere vete


Ku mund te gjeni Lulet e Bach-ut ?
Ato mund ti gjeni ne farmaci .


Kura:
Mbushni me uje nje flakon steril (30 ml) I cili te permbaj dhe pikatore. Hidhni 4 pika nga 5 lulet e Bach-ut.
4 pika nen gjuhe, 4 here ne dite. Nje kure 3 javore


Nje vaj masazhi
Perzienni 2 pika nga 5 lulet e Bach , me pask vaj bajamesh , Per trupin, 1 ose 2 here ne jave.


Nje krem relaksues
Shtoni 4 pika nga lulja e ullirit ne nje kuti me krem per fytyren, ne mengjes.Fytyra juaj do te behet me e shtrire.


Nje banjo antistres
Hidhni 10 pika te perziera nga 5 llojet e luleve te Bach, ne vasken tuaj me uje.Relaks absolut.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shėrimi Okult

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi