Tufe drite misterioze qe del nga maja e piramides ne Bosnje dhe shkon drejt qiellit

Shko poshtė

Tufe drite misterioze qe del nga maja e piramides ne Bosnje dhe shkon drejt qiellit

Mesazh  AI IA prej 04.08.14 15:01

Tufe drite misterioze qe del nga maja e
piramides ne Bosnje dhe shkon drejt qiellit
Para pak kohesh ajo qe terhoqi vemendjen
e shume njerezve ishte zbulimi i piramidave
qe ndodheshin ne Bosnje.
Tani serish, nje prej ketyre piramidave, ajo
me e famshmja, Piramida e Diellit eshte ne
qender te vemendjes.
Kesaj here ajo qe e ka vene prape ne
qender te vemendjes kete piramide, eshte
nje rreze apo tufe drite e cuditshme drite
qe dukej sikur dilte nga maja e piramides
dhe shkonte ne qiell, osene te kundert,
sikur vinte nga qielli dhe tek maja e
piramides,.
Nje ekip fizikantesh jane duke u mare me
studimin e ketij fenomeni. Ishin ara qe e
dalluan rrezen e energjise apo te drites qe
dilte nga maja e Piramides se Diellit ne
Bosnje.
Nga studimet qe i jane bere, ka rezultuar
qe tufa e drites ka nje rreze prej 4.5
metrash dhe nje frekuence prej 28 kHz.
Tufa e drites eshte e vazhdueshme dhe
shkencetaret kane zbuluar qe forca dhe
energjia e saj rritet nderkohe qe largohet
nga piramida per ne qiell.
Prandaj duke marre parasysh kete ka nga
ata qe kane hedhur hipotezen qe tufa e
drites vjen qe nga qielli per tek piramida
dhe jo nga piramid te shkoje per ne qiell.
Ky fenomen i cuditshem qe u permend me
siper duket se eshte ne kundershti me
ligjet e njohura te fizikes dhe te
teknologjise.
Dhe ne fakt kjo eshte prova e pare e
teknologjise 'non-herzian' ne te gjithe
planetin.
Duket se ndertuesit e piramides kane
krijuar shume kohe mepare nje makineri
me nje levizje te perhershme dhe te
panderprere dhe kjo 'makineri energjie'
eshte ende duke punuar. Megjithate kjo
eshte vetem nje hipoteze tjeter.
Nje labirinthin e nendheshem jane zbuluar
tre dhoma dhe nje liqen i vogel blu.
Ekzaminimi i energjise tregon se niveli i
ionizimit eshte 43 here me i larte se sa
perqendimi mesatar jashte, gje qe i ben
keto dhoma te nendheshme 'dhoma
sherimi'.
Studime dhe zbulime te mevonshme
elektromagnetike konfirmuan qe nivelet e
rrezatimit negativ nepermjet rrjetit
Hartman, Curry dhe Schneider jane te
barabarta me zero neper tunele.
Nukkishte rrezatim teknik (nga linja
energjie dhe/apo teknologji te tjera) ne
tunel dhe asnje radioaktivitet kozmik.
Skulpturat e qeramikes jane te pozicionuara
mbi burimet nentokesore te ujit dhe
energjia negative kthehet ne pozitive.
Bosnja eshte e mbushur me mrekulli ne
fushen arkeologjike.
Megjithate ky rast i Piramides se Diellit nuk
eshte i vetmi.
Nje ngjarje e ngjashme ka ndodhur ne vitin
2009. Ne date 24 qershor 2009 nje tufe
drite eshte fotografuar mbi piramiden
ChiChen Itza (ne gadishullin Yucatan ne
Meksike).
Deshmitaret qe bene fotografine, nuk
kishin vene re asgje ne vendin e ngjarjes,
pran nuk kishin pare asgje deri sa e pane
neper foto.
Nje ngjarje e ngjashmeka ndodhur edhe ne
vitin 2000 ne Piramiden e Henes ne
Teotihuacan.
Nje pergjigje apo nje shpjegim i qarte dhe
bindes ne lidhje me kete fenomen nuk
eshte arritur akoma.
avatar
AI IA

Mund te besh cdo gje, por jo gjithcka!

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi