UFO ne qiell per rreth 5 ore, tmerrohet familja ne Aberdeenshire

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

UFO ne qiell per rreth 5 ore, tmerrohet familja ne Aberdeenshire

Mesazh  AI IA prej 04.08.14 14:56

UFO ne qiell per rreth 5 ore, tmerrohet
familja ne Aberdeenshire
Nje familje ne Aberdeenshire ka ngelur e
terrorizuar pasi nje UFO u shfaq ne qiejt
siper shtepise se tyre dhe ndenji aty per
rreth 5 ore.
Gjyshe Morag Ritchie, 50 vjecare u zgjua
papritur ne oren 2 te mengjesit dhe pa
drita te cuditshme qe rrethonin pronen e
saj ne Fraserburgh. Ne filmimin e bere nga
i fejuari i vajzes se saj Scott Bower, mund
te duken keto drita, perpara se ato te
levizin djathtas dhe me pas te zhduken.
Ritchie e cila e zgjoi edhe gjithe pjesen
tjeter te familjes qe te ishin deshmitare ne
kete ngjarje, tha: "I pashe dritat ne qiell
dhe pergjumesh mendova se mos ishte
ndonje yll i cuditshem. Por kur u qartesova
dhe pashe me afer, vura re qe ato drita
ishin duke levizur ne me levizje rrethore.
Kthehesha serish ne shtrat por me rrinte
mendja aty keshtu qe ngrihesha serish."
"Kur Scott e pa ngeli i shokuar. Ai ne fillim
nuk mendoi qe ishte reale. Edhe burri im qe
eshte njeri shume skeptik, u bind qe po
ndodhte dicka shume e cuditshme aty."
Grupi doli jashte shtepise per te pare me
mire dhe per te filmuar objektin paranormal
qe kishte ndenjur ne te njejtin vend per
pothuajse pese ore.
"Ishte si asgje tjeter qe kam pare me pare
ne jeten time. Une doja te kthehesha ne
krevatin tim por vazhdoja te mendoja nese
ajo gjeja mund te me shihte. Nuk doja te
dilja jashte, pasi nuk me pelqen te dal
vetem ne erresire."
Te nesermen ne mengjes kur familja u
zgjua nga gjumi, spektakli kishte
perfunduar, por Ritchie vazhdonte te pyeste
veten ne lidhje e objektin e cuditshem te
nje nate me pare.
Vajza e Ritchie-t, Cara 27 vjecare, tha:
"Ishte vertet e frikshme, dhe ne fakt un
jam akoma e frikesuar ne rast se mund te
ndodhe ndonje gje, si ndonje pushtim
alienesh apo nuk e di cfare tjeter."
"Nuk dukej te ishte shume larg nga shtepia
jone. Ishte vertet e frikshme. Edhe i fejuari
im ishte i frikesuar; kur doli per nje cigare
e mbante deren gjysem te mbyllur."
Eksperti i UFO-ve, Malcolm Robinson, ngeli
pa fjale kur pa filmimet.
Hetuesi paranormal tha: "Eshte vertet e
cuditshme dhe une nuk po di te them
saktesisht se cfare mund te jete por nuk
eshte normale."
"Eshte shume e cuditshme, karakteristikat
dhe gjatesia e kohes qe qendroi ne ajer
eshte jo e zakonshme."
Sipas Robinson, 95% e te gjithe raportimeve
per UFO mund te shpjegohen ne menyre te
arsyeshme.
"Ky filmim eshte shume interesant por ne
do te keshillonim nje hetim te plote perpara
se te arrinim te nxirrnim konkluzione."
Ministria e Mbrojtjes nuk ishte e afte te
komentonte ne lidhje me fenomenin.
avatar
AI IA

Mund te besh cdo gje, por jo gjithcka!

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi