Shkencėtarėt zbulojnė se si t’u flasin alienėve

Shko poshtė

Shkencėtarėt zbulojnė se si t’u flasin alienėve

Mesazh  Luli prej 03.08.14 14:37Nėne njerėzit do tė kenė kontakt me specie inteligjente alienė, ata do tė jenė tė interesuar pėr njė gjė: muzikėn tonė. Kjo pasi besohet se muzika ėshtė gjuha e vėrtetė e universit.

David Grinspoon, shkencėtar kryesor nė Institutin Planetar tė Shkencės dhe Ka Chun Yu, kurator i shkencės hapėsinore, beson se alienėve nuk do t’u bjerė ndėrmend pėr teknologjinė tonė, letėrsinė apo burimet e ēmuara tonat.

Ata do tė dėshirojnė tė komunikojnė dhe rruga mė e mundshme pėr kėtė ėshtė nėpėrmjet muzikės. Pėr kėtė arsye Grinspoon dhe Yu kanė formuar Shtėpinė e Bandės sė Universit.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi