Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Mesazh  Siroco prej 29.07.14 22:11

Lavdrimi thyen mitin se shqiptarėt nuk prejnė fėmijėLavdrim Muhaxheri, terroristi nga Kaēaniku, ka shuar pėrfundimisht mitin se shqiptarėt nuk vrajnė fėmijė. Jo qė vrajnė, por madje edhe i prejnė nė fyt. Dhe foton e kėtij akti barbar ai e ka postuar nė faqen e tij nė Facebook.

Vite mė parė, krejt bota ishte tmerruar nga njė foto e ngjashme. Thuhej se ishte shkrepur nė Vushtrri, kur njė polic serb shihej duke e prerė nė fyt njė fėmijė shqiptar.

Shikojeni dy fotot dhe kuptojeni se deri nė ē’masė ka mund tė shkojė ēmenduria e njerėzve.Dallimi mes ketyre dy terroristeve eshte se serbi pret ne fyt ne emer te kombit, ndersa shqiptari ne emer te fese.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


238


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Mesazh  beslasht prej 29.07.14 23:03

Qėndrimi juaj ėshtė shumė i ēuditshėm (parafolėsit).

Qė shqiptarėt, janė si krejt bota, mund tė jenė tė mirė tė kėqij, shumė tė mirė e shumė tė kėqij, pra qė kanė nga t'ė gjitha kategoritė, kėtė nuk kemi pse t'a vėmė nė dyshim. Ēdo komb ka njerėz tė mirė dhe tė kėqij.

Shqiptari nuk ėshtė se s'vret fėmijė, shqiptari mund tė jetė shumė i keq siē e thashė'. Ajo qė ti e paske dėgju gabimisht se "shqiptari s'vret fėmijė" nė fakt ka qenė "tradita e shqiptarit e ndalon tė vritet fėmiu".

Tani ti po flet pėr njė monstėr muslimane, qė s'ka tė bėjė fare me shqiptarėt. Ai monster ėshtė VETĖM musliman, jo edhe shqiptar siē thu ti. Nuk e di pse tani duhet ne tė identifikohemi me kėtė monstėr pėrderisa s'kemi t' bėjmė asgjė me tė, as nuk na takon neve.

Ai ka shqyer edhe pasaportėn e Kosovės, dhe s'kemi pse tė marrim mbi vete poshtėrsitė e tij.
avatar
beslasht

peshq dhe yje

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shqiptar

Mesazh  noterorisem prej 30.07.14 0:42

Zoteri me fal per kete teme po duhet te reagoj se nuk me le ndergjegja nga vetė fakti se edhe une e ndjej vetwn shqipetar ,nuk e di nga je por deshta te pyes se ne qofte se nje anetar i familjes nuk eshte ne rruge te mire pra nuk eshte ne ate drejtim ne te cilen jane anetaret e tjere te familjes ,per shkak te nje anetari duhet te futente gjithe ne nje thes dhe nga shkrimi yt pashe se shqiptąret paskan vrare femije ,jo kjo nuk eshte e vertet po ndoshta shpejt manipulohesh dhe beson ne gjera aq te kota sa qe te duken se te gjithe shqqiptaret vrasin femije ,jo qe femije nuk vrasin po as pleq e gra po flas nga dy luftra te perjetuara por gjąku dallon.Me respekt

noterorisem

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Mesazh  IndigoStar prej 30.07.14 3:42

Nuk ka pyll pa derra , ka derra pylli dhe si ti qe beson mediat me shume dhe qe je ekstremist dhe negativ ndaj fese Islame ... Feja Islame nuk lejon te vrasesh njeriun se vrasja e nje personi eshte e barabarte me vrasjen e krejt njerzimit ..pra mekati & harami me i madh nder me te medhenjte ,..... ti duhet te jesh Kokrra Serbit qe ben krahasimin e Shqiptarit me nje pleher Serbi .... dhe e dyta nese eshte e vertet kjo ne foto dhe pse nuk besoj hic mediat se jane ANti Islame si puna jote .... ky nuk quhet Musliman sipas Kuranit & Sunnetit dhe sipas Udhezimeve te Profetit Muhamed a.s dhe ne rrugen e Pėrendisė !!! .....

IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


100


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Mesazh  syri i art prej 30.07.14 10:18

kjo figur njeriu tregon se sa i lig esht,ketij zemra si pergjigjet fare,i ka vetem instiktet e kafshes se eger mishngrenese...dhe se a esht shqiptar ky a sesht,qlidhje ka kjo...nuk mund te cilesohet asnje popull si i lig,nese ka ne gjirin e vet kesi njerez...ky dhe ata qe jan si ky,jetojn ne ferr,prandaj bejn keshtu...ky i thot vetes besimtar dhe ne emer te besimit vret...hapne mendjen ju qe besoni tek fet ...mesoni edhe nga librat e pashejt,per te qen me te balansuar...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

257


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Mesazh  Hidra prej 31.07.14 0:04

Isa Mustafa: Nuk ėshtė shqiptare tė presėsh koka nė emėr tė All-ahut


Kreu i LDK-sė, Isa Mustafa, ka thėnė se nuk ėshtė nė fenė e shqiptarit, qė tė presė koka.

Ai i referohet myslimanėve shqiptarė qė kanė shkuar tė luftojnė nė Siri e Irak.

Mustafa thotė se feja ka marrė pėrmasa tė frikshme ndėr shqiptarėt.

“Tė dashur miq,

Vitet e kaluara, popullata e Kosovės cilėsohej mė optimistja. Optimizmi ėshtė veti e mirė, sepse njerėzit mendojnė pozitivisht dhe shpresojnė pėr njė tė ardhme mė tė mirė. Njeriu nganjėherė bėn luftė me vetveten, se a duhet tė kritikohen aq shumė e aq rėnd institucionet nė Kosovė, tė cilat lindėn nga flijimi i shumė njerėzve, familjeve e gjeneratave.

Thjesht mund tė vėrehet se tranzicioni nė tė cilin po kalojmė, na ka gjetur tė papėrgatitur: njerėzit i bėri tė etur tė fitojnė shpejtė e tė korruptohen, shkollat i pėrplasi me ide dhe eksperimente tė atyre qė nuk vlenin as pėr pesė pare nė vendin e tyre, por erdhėn “tė reformojnė” e ta fundosin arsimin tonė bashkė me njerėz me diploma “fast food”, siē thotė njė profesor dhe mik i imi; feja ka marrė pėrmasa tė manifestimit me uniforma dhe mjekra, qė nuk u ngjajnė qytetarėve tanė e me individė qė nė vend tė misionit tė besimit nė zot e dashurisė pėr njerėzimin, mbjellin urrejtje fetare e gjinore, vrasin njerėz e presin koka duke u bazuar nė Pėrendi.

Ne kemi nevojė t’i ndalim kėto dukuri, kemi nevojė qė shtetin tonė ta kthejmė dhe ta zhvillojmė nė binarė normal. Nuk mjafton vetėm tė distancohemi ndaj njerėzve dhe veprave tė llahtarshme tė tyre, ndaj atyre qė po e plaēkitin ēdo ditė kėtė vend e ndaj atyre qė duhet tė pėrgjigjen pėr vrasje e ekzekutime. Nė duhet tė tregojmė guxim dhe gatishmėri pėr tė zbatuar drejtėsinė. Ne, institucionet dhe qytetarėt e kėtij vendi. Tė tjerėt mund tė na ndihmojnė, por nuk mund t’i bėjnė punėt tona”, thotė Mustafa.

Shekulli
avatar
Hidra

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Mesazh  trigonkos prej 31.07.14 0:43

Ka shumė gjasa qė ėshtė njė foto montazh e bėrė nga shėrbimet sekrete qė ka pėr qėllim zbehjen e simpatisė sė Amerikės ndaj Shqiptarėve (madje ngjyra e gjakut mė shumė ngjason si njė ngjyrė e filmave se sa gjakut tė vėrtetė.

Lavdrim Muhaxheri, i rekrutuar nga BIA serbe!?

http://www.indeksonline.net/?FaqeID=2&LajmID=108835
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Mesazh  DaniEL prej 01.08.14 16:04

7 Jezusi u tha pėrsėri:«Me tė vėrtetė po ju them: Unė jam dera e deleve.  
8 Tė gjithė sa erdhėn para meje janė vjedhės dhe kusarė, por delet nuk i dėgjuan.
9 Unė jam dera. Kush hyn nėpėrmjet meje do tė shpėtojė. Do tė hyjė e do tė dalė dhe do tė gjejė kullotė.
10 Vjedhėsi vjen vetėm pėr tė vjedhur, pėr tė vrarė e pėr tė shkatėrruar. Unė erdha qė tė kenė jetė dhe ta kenė tė plotė.
11 Unė jam BARIU I MIRĖ. Bariu i mirė jep jetėn pėr delet.
12 Ndėrsa rrogėtari, qė nuk ėshtė bari dhe nuk i ka delet tė tijat, kur shikon ujkun duke ardhur, i lė delet dhe ikėn. Ujku i rrėmben ato dhe i shpėrndan,
13 sepse rrogėtari ėshtė rrogėtar dhe nuk shqetėsohet pėr delet.
14 Unė jam bariu i mirė. Unė i njoh delet e mia dhe ato mė njohin mua,
15 ashtu si Ati mė njeh mua edhe unė e njoh Atin dhe jap jetėn pėr delet.
16 Kam edhe dele tė tjera qė nuk janė prej kėsaj vathe. Duhet t’i mbledh edhe ato. Do ta dėgjojnė zėrin tim e do tė bėhen njė tufė dhe njė bari.
17 Prandaj mė do Ati, sepse unė e jap jetėn time qė ta marr pėrsėri.
18 Askush nuk mund tė ma marrė, por unė e jap vetė. Kam pushtet ta jap dhe kam pushtet ta marr pėrsėri. Kėtė urdhėrim mora nga Ati im».
19 Kėto fjalė shkaktuan pėrsėri pėrēarje mes judenjve.
20 Shumė prej tyre thoshin: «Ka djallin dhe ėshtė i marrė. Pėrse e dėgjoni?».
21Ndėrsa tė tjerė thoshin: «Kėto fjalė nuk dalin nga njė qė ka djallin. A mundet djalli tė hapė sytė e tė verbėrve?».
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqiptari duke prere femije ne fyt ne emer te all,ahut

Mesazh  excommunicated prej 01.08.14 17:39

Hail Pėrendi !
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


415


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi