Shpirti djallėzor i dėrgon mesazhe nė celular priftit

Shko poshtė

Shpirti djallėzor i dėrgon mesazhe nė celular priftit

Mesazh  Luli prej 29.07.14 21:39

Njė prift polak thotė se njė shpirt djallėzor po i dėrgon mesazhe kėrcėnuese nė celular pasi u pėrpoq tė kryente ekzorcizėm ndaj njė vajze adoleshente.

At Marian Rajchel nga Jarosllava ėshtė shprehur se fakti qė shpirti i keq po e ngacmon me mesazhe nė celular, tregon se eksorcizmi i tij nuk ka dhėnė rezultat.“Ai qė mė dėrgon mesazhe ėshtė njė shpirt djallėzor qė ka pushtuar vajzėn”, tha prifti pėr mediat lokale duke shtuar se Djalli dhe ndjekėsit e tij e pėrdorin shumė mirė teknologjinė moderne.

“Nė shumicėn e rasteve, pronarėt e celularėve nuk e dinė qė po pėrdoren dhe ky ėshtė njė rast i tillė. Nė njėrin nga mesazhet qė kam marrė shkruhet: “Ajo nuk do tė ēlirohet. Ajo ėshtė prona ime. Cdo njeri qė lutet pėr tė, do tė vdesė!” Mė pas, mė shau duke mė quajtur njė prift idiot”, tha Rajchel.

“Ėshtė e padiskutueshme qė kjo vajzė e re ėshtė pushtuar dhe ka nevojė pėr ndihmė”, shtoi prifti.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti djallėzor i dėrgon mesazhe nė celular priftit

Mesazh  DaniEL prej 01.08.14 23:50

Ne radhe te pare cfare prifti eshte ky katolik, othodoks, protestant,???? Eshte e vertete qe Djalli eshte aktiv dhe ushtaret e tij demonet dhe ata nuk pyesin shume per teknologjine qe kemi ne njerzit se ata kane fuqi te jashezakonshme jane te fuqishem por jo te gjithefuqishem. varet sa serioz eshte ky prifti sepse ka prifterinj te dobet ne besim ose qe quhen prifterinj por qe nuk jane fare ndjekes te Jezu Krishtit dhe me keta Djalli tallet. Kushdo qe qendron fort ne Fjalen e Perendise dhe Jezu Krishtin cdo force e se keqese eshte e mposhtur ka dhe beteja qe duan kohe per tu fituar si lutja dhe agjerimi. po kini parsysh nje gje qe gjithmone heret a vone para nje besimtari serioz ne emrin e Jezu Krishtit djalli dhe demonet e tij jane te mposhtur.
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi