Te kesh emrin ne dore

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Te kesh emrin ne dore

Mesazh  AI IA prej 27.07.14 22:11

Me kuptimin e pare te fjales, une kam emrin tim ne vijat e dores se djathte. Vete vendosja e emrit tim eshte pak mister sepse emrin ma kane vendosur para se mami te ishte shtatzane. Kjo sepse vellai tim i ishte fiksuar ky emer dhe donte me patjeter nje moter qe ti vinte emrin. Ndoshta eshte thjesht nje rastesi ndoshta fat ose ndoshta nje sinjal. Nese mundeni me ndihmoi me opinionin tuaj.
avatar
AI IA

Mund te besh cdo gje, por jo gjithcka!

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te kesh emrin ne dore

Mesazh  Muneer prej 27.07.14 23:03

po pse fiksoheni me gjera te kota? Clidhje ka emri ketu e rendesishme per ty duhet te jete rruga drekt dijes.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te kesh emrin ne dore

Mesazh  AI IA prej 27.07.14 23:55

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:po pse fiksoheni me gjera te kota? Clidhje ka emri ketu e rendesishme per ty duhet te jete rruga drekt dijes.

Jo nuk eshte fiksim por me shume kureshtje. Pikerisht kete rruge po perpiqen te gjej dhe une dhe kam pershtypjen se jam ne hapat e para te saj.
avatar
AI IA

Mund te besh cdo gje, por jo gjithcka!

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te kesh emrin ne dore

Mesazh  beslasht prej 28.07.14 2:08

Se pari ssa i perket emrit, emri qe personi ka ne kete jete, ka te beje diēka qofte nga perberja e shkronjave, qofte nga kuptimi, me emrin qe e ka pasur ne jeten e meparshme. Keshtu mund te kete pasur emrin Aleks, ndersa ne jeten e re ka emrin Leke. Ose nga perberja e shkronjave mund te kete patur emrin Silvia kurse tanio eka Selvije, ose nga kuptimi mund te kete patur emrin Viktoria tani e ka Fitore.

Fakti se vellau ka kerkuar nje moter me kete emer, vetem tregon per ekzistencen e nje bote te meparshme, ku shpirtrat jane pergatitur para se te vine ketu, ku ne ate bote e keni ditur se do te lindni se do te vini ktu, e te gjitha gjerat tjera. Atij vetem se i eshte kujtuar.

Fiksimi i vellait tend, se deshiron nje moter me ate emer, tregon deshiren e e tij te madhe per te plotesuar misionin e vet ne kete jete (te cilin ai duhet ta dije ose ta zbuloje), e njejta gje vlen dhe per ty sepse kerkesa e tij qe ti te jesh e pranishme ne kte jete e tregon qe dhe ti ke nje rol te rendesishem ne ate mision, sepse para se te vime ne kte jete ne kemi marre detyra - misione nga perendite per ti kryer ne kte jete.

Gjith te mirat, Beslashti
avatar
beslasht

peshq dhe yje

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi