Cfare po me ndodh ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Cfare po me ndodh ?

Mesazh  cori prej 23.07.14 15:16

Pershendetje !
Kam nje shqetesim sepse une jam student ne vit te tret (pothuajse mbaroj) dhe un be rreth 1 vit qe nuk kam dhene asnje provim , eshte gjeja e veteme pasi nuk punoj dhe vetem universiteti eshte paresor per mua , perpiqem te jap provime por nuk perqendrohem dot , ne provim bej gabime shume banale , p.sh ne provimin e fundit kisha bere 1+3=5 dhe nga ky gabim nuk e kalova , ne proven me teori mesova po kur shkova tje nuk me kujtohej asgje dhe po beja gabime me banale .

Nuk di ca te bej me jepni nje sygjerim ose keshille .

Shenim per administratoret: nuk e gjeta vendin e duhur ku ta postoja temen , nese eshte pa vend ju lutem ta spostoni ose nese eshte nevoja ta fshini fare, flm !
avatar
cori

Nese fundi i botes duhet te vije nje dite , duhet me pare te kaloje nga une .

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te sugjeroj ta provosh

Mesazh  99koli prej 24.07.14 5:16

Problemi jot eshte shum i thjesht provo te degjosh nje rukje mesyshi nga youtubi
ose shko ke xhamia me e afert qe di dhe kerko sugjerimin e imamit tė xhamis.
Nuk ke per te humbur koh me shum nga ēke humbur.
avatar
99koli

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  IndigoStar prej 25.07.14 1:39

Jam dakort me 99Koli
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  Jetmira prej 28.04.15 11:03

99koli shkruajti:Problemi jot eshte shum i thjesht  provo te degjosh nje rukje mesyshi nga youtubi
ose shko ke xhamia me e afert qe di dhe kerko sugjerimin e imamit tė xhamis.
Nuk ke per te humbur koh me shum nga ēke humbur.
amon a besoni nkto gjona
ai duhet tfokusohet tek msimi tperqendrohet jo tshkoj e tfalet
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh.

Mesazh  Immortal Vampire prej 28.04.15 14:03

Marylin Monroe Tk shkruajti:
99koli shkruajti:Problemi jot eshte shum i thjesht  provo te degjosh nje rukje mesyshi nga youtubi
ose shko ke xhamia me e afert qe di dhe kerko sugjerimin e imamit tė xhamis.
Nuk ke per te humbur koh me shum nga ēke humbur.
amon a besoni nkto gjona
ai duhet tfokusohet tek msimi tperqendrohet jo tshkoj e tfalet
Na mbyten myslumanet... Vetem falje, besim ne Pėrendi, jo lexime me Kuran!!!! Mjaft me keto budallalleqe o njerez, se na e shpifet, ka ikur koha e ketyre, djali mjafton te koncentrohet ne ate qe ben, t'i jape kuraje vetes duke thene: "Une e di, nuk po e harroj." Dhe s'ka nevoje per xhami, se besimi yne eshte me i forte se gjithcka, sundoni mbi trupat tuaj!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  excommunicated prej 29.04.15 14:25

Te ka mare virus karta e memorjes shoku
Duhet ti besh nje formatim
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  DaniEL prej 29.04.15 17:41

cori shkruajti:Pershendetje !
Kam nje shqetesim sepse une jam student ne vit te tret (pothuajse mbaroj) dhe un be rreth 1 vit qe nuk kam dhene asnje provim , eshte gjeja e veteme pasi nuk punoj dhe vetem universiteti eshte paresor per mua , perpiqem te jap provime por nuk perqendrohem dot , ne provim bej gabime shume banale , p.sh ne provimin e fundit kisha bere 1+3=5 dhe nga ky gabim nuk e kalova , ne proven me teori mesova po kur shkova tje nuk me kujtohej asgje dhe po beja gabime me banale .

Nuk di ca te bej me jepni nje sygjerim ose keshille .

Shenim per administratoret: nuk e gjeta vendin e duhur ku ta postoja temen , nese eshte pa vend ju lutem ta spostoni ose nese eshte nevoja ta fshini fare, flm !

Prov 1:7 Frika e Zotit ėshtė fillimi i njohjes; por njerėzit e pamend pėrēmojnė diturinė dhe arsimin.
Prov 2:1 Biri im, nė rast se pranon fjalėt e mia dhe i quan thesar urdhėrimet e mia,
Prov 2:2 duke i vėnė veshin diturisė dhe duke e prirur zemrėn ndaj arsyes;
Prov 2:3 po, nė rast se kėrkon me ngulm gjykimin dhe ngre zėrin pėr tė siguruar mirėkuptim,
Prov 2:4 nė rast se e kėrkon si argjendin dhe fillon tė rrėmosh si pėr njė thesar tė fshehur,
Prov 2:5 atėherė do tė ndjesh frikėn e Zotit dhe ke pėr tė gjetur kuptimin e Perėndisė.
Prov 2:6 Sepse Zoti jep diturinė; nga goja e tij rrjedhin njohuria dhe arsyeja.
Prov 2:7 Ai mban rezervė pėr njerėzit e drejtė njė ndihmė tė fuqishme, njė mburojė pėr ata qė ecin me ndershmėri
Prov 2:8 pėr tė mbrojtur shtigjet e drejtėsisė dhe pėr tė ruajtur rrugėn e shenjtorėve tė tij.
Prov 2:9 Atėherė do tė kuptosh drejtėsinė, barazinė, ndershmėrinė dhe tėrė rrugėt e sė mirės.
Prov 2:10 Kur dituria tė tė hyjė nė zemėr, edhe njohja do tė jetė e kėndshme pėr shpirtin tėnd,
Prov 2:11 tė menduarit do tė kujdeset pėr ty dhe gjykimi do tė tė mbrojė,
Prov 2:12 pėr tė tė ēliruar nga rruga e keqe, nga njerėzit qė flasin pėr gjėra tė kėqija,
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  the world wide prej 29.04.15 18:28

Marylin Monroe Tk shkruajti:
99koli shkruajti:Problemi jot eshte shum i thjesht  provo te degjosh nje rukje mesyshi nga youtubi
ose shko ke xhamia me e afert qe di dhe kerko sugjerimin e imamit tė xhamis.
Nuk ke per te humbur koh me shum nga ēke humbur.
amon a besoni nkto gjona
ai duhet tfokusohet tek msimi tperqendrohet jo tshkoj e tfalet
njeriu thote se nuk mund te perqendrohet ti  i thua ktu perqenrohu dhe i paske thene nje keshille jo te mire pse te mos fale namazin.
Namzi eshte lidhja e robit me Zotin,dhe eshte shkak te mbrohet nga msyshi dhe sihri.
edhe pse ky personi qe kerkon ndihme ka hyre ne vend te gabuar por prapseprape ai ka gjetur ndihme te vyer nga disa antare te mesiper,edhe une i them te ndegjoj ajete te Kuranit te shenjte ti mesosh disa ajete dhe ti thuash vete,une e kam postuar nje video ne temen Eksorcizmi ne Islam dhe mund  ta shikosh se ēfarė ndikimi ka Kurani ne xhinet shejtan dhe ky rasti yt mund te jeshe edhe i prekur me siher.

the world wide

Feed your soul: Faith :: Nourish your body : Food :: Feed your brain : Reading
Simplicity is the key
Muslim till i die with the permission of ALL-LLAH

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh.

Mesazh  Immortal Vampire prej 29.04.15 20:38

excommunicated shkruajti:Te ka mare virus karta e memorjes shoku
Duhet ti besh nje formatim
Ja dhe dikush tjeter si muslumanet. O njerez, nuk eshte forum fetar ky!!!!! Nguliteni ne mendje se me duket se jo virus, po juve ju eshte djegur fare karta e memorjes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KLM.
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  the world wide prej 29.04.15 23:56

Immortal Vampire shkruajti:
excommunicated shkruajti:Te ka mare virus karta e memorjes shoku
Duhet ti besh nje formatim
Ja dhe dikush tjeter si muslumanet. O njerez, nuk eshte forum fetar ky!!!!! Nguliteni ne mendje se me duket se jo virus, po juve ju eshte djegur fare karta e memorjes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KLM.
qke ti me muslimanet,i vetmi je ti se sa here permendet Islami reagon sikur te kishe rene ne prush te zjarrit,po tregohesh shume i ulet dhe matrapaz.njeriu kur kerkon ndihme duhet ti ndihmojme e jo te tallemi me te,paramedo veten ne ate gjendje dhe dikush te tallet me ty.
e di edhe vet qe nuk eshte ky forum fetar bile as nuk mund te jete i tille,a nuk e shikon se ēdo gje qe mund te gjesh te mire ketu jane muslimanet qe e postojne,perndryshe ĒKA munde te gjesh ketu te mire asgje,DIĒKA qe te jete e vertete duhet te jete me argumente.

the world wide

Feed your soul: Faith :: Nourish your body : Food :: Feed your brain : Reading
Simplicity is the key
Muslim till i die with the permission of ALL-LLAH

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh.

Mesazh  Immortal Vampire prej 30.04.15 15:05

the world wide shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:
excommunicated shkruajti:Te ka mare virus karta e memorjes shoku
Duhet ti besh nje formatim
Ja dhe dikush tjeter si muslumanet. O njerez, nuk eshte forum fetar ky!!!!! Nguliteni ne mendje se me duket se jo virus, po juve ju eshte djegur fare karta e memorjes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KLM.
qke ti me muslimanet,i vetmi je ti se sa here permendet Islami reagon sikur te kishe rene ne prush te zjarrit,po tregohesh shume i ulet dhe matrapaz.njeriu kur kerkon ndihme duhet ti ndihmojme e jo te tallemi me te,paramedo veten ne ate gjendje dhe dikush te tallet me ty.
e di edhe vet qe nuk eshte ky forum fetar bile as nuk mund te jete i tille,a nuk e shikon se ēdo gje qe mund te gjesh te mire ketu jane muslimanet qe e postojne,perndryshe ĒKA munde te gjesh ketu te mire asgje,DIĒKA qe te jete e vertete duhet te jete me argumente.
Po, edhe qe te jete e vertete, duhet vetem te lexohet ne Kuran, pasi aty eshte e argumentuar dhe mese e vertete!!!!! Po lerini keto, jo vetem me mua, por dhe me te tjeret; gjona pa lidhje, se s'kemi arsyetimin tone dhe ngritjen shpirterore; po nuk thone kot: "Sa me injorant te jesh, aq me i manipuluar je"!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  excommunicated prej 01.05.15 12:35

Immortal Vampire shkruajti:
excommunicated shkruajti:Te ka mare virus karta e memorjes shoku
Duhet ti besh nje formatim
Ja dhe dikush tjeter si muslumanet. O njerez, nuk eshte forum fetar ky!!!!! Nguliteni ne mendje se me duket se jo virus, po juve ju eshte djegur fare karta e memorjes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KLM.

Cila eshte zgjidja jote o vampire qe ti pim gjakun njerezve qe te vij ne vete se mesa di une kete gje bejne vampirat
te ka mare trute era o vampire
tu djegt karta e iphonit
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  trigonkos prej 01.05.15 13:23

Ty tė drejton ja stupci ja Kurani
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare po me ndodh ?

Mesazh  the world wide prej 01.05.15 15:53

Ne fene tone islame nuk ka imponim,secili e ka zgjdhejen e tij personale nuk ja kundershton askush dhe secili nje dite do te pergjigjen vetem per veti.

the world wide

Feed your soul: Faith :: Nourish your body : Food :: Feed your brain : Reading
Simplicity is the key
Muslim till i die with the permission of ALL-LLAH

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi