Pastroni hapėsirėn ​​e jetesės me anė tė Kripės

Shko poshtė

Pastroni hapėsirėn ​​e jetesės me anė tė Kripės

Mesazh  Magus prej 22.07.14 23:35

Kripa, si njė element thelbėsor i jetės, pėrveē ushqimit mund tė pėrdoret edhe pėr pastrimin e hapėsirės ku jetojmė.

Ajo  pėrdoret:

- Pėr tė bėrė njė pastrim energjetik dhe pėr tė absorbuar energjinė negative Chi nė tė gjitha dhomat e banimit.

- Pėr tė pastruar shtėpinė pas punės, njė vdekje, njė sėmundje, pas grindjeve tė shpeshta .... etj.


Pėr tė bėrė duhet kjo procedurė:

Merrni njė gotė qelqi pėr ēdo dhomė  pėr ta pastruar (njė gotė normale nė formė tė rafshėt), dhe e mbushni atė me kripė tė trashė gjysmėn e saj, pastaj e mbushni me ujė deri 1 cm afėr buzės sė gotės.Vendoseni gotėn nė njė pjatė, nė mėnyrė qė tė mos dėmtoni dyshemenė e dhomės kur ajo tė rrjedhė jashtė gotės, dhe tė ketė njė gotė nė ēdo dhomė tė shtėpisė suaj (ose zyrė e punės).


Pas kalimit tė disa ditėve fillon tė krijohet njė formė e jashtme.

Ky kristalizim shfaqet pak ose mė shpejt nė varėsi tė pjesėve dhe shtepise, kristalizimi i parė do tė formohet fillimisht brenda qelqit deri nė buzė tė gotės dhe do tė shperthejė jashtė saj.Shkalla e kristalizimit mund tė zgjatė disa ditė apo disa javė nė varėsi tė shkallės sė negativitit tė pranishėm nė shtėpinė tuaj.

Kur gota tejmbushet dhe fillon tė pėrhapet kudo nė shtėpi, nė kėtė rast nuk duhet tė ju kap paniku, zbrasni (boshatisni) gotėn, mundėsisht jashtė shtėpisė tuaj, shpėlarje tė plotė (mė sė miri ėshtė qė ajo tė hidhet) dhe tė provoni pėrsėri.

Nėse kristalizimi ėshtė i ngadalshėm, lejeni gotat nė vend pėr njė muaj, nė fund tė muajit, hidhni ēdo gjė (madje edhe gotat!) Dhe tė pėrsėriteni operacionin edhe pėr njė muaj tjetėr.


Edituar pėr herė tė fundit nga Magus nė 24.07.14 13:39, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pastroni hapėsirėn ​​e jetesės me anė tė Kripės

Mesazh  Magus prej 23.07.14 16:00

Dua te shtoj edhe dicka qe eshte me rendesi dhe qe e kam harruar:
Kripa e kristalizuar nuk duhet te hidhet ne berlloge te shtepise sepse negativiteti i absorbuar mund te perhapet ne shtepi.
Kripa duhet te hidhet diku ku uji eshte duke rrjedhur pra jashte ose ne tualet.
Po ashtu duhet te evitohet prekja e saj...
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pastroni hapėsirėn ​​e jetesės me anė tė Kripės

Mesazh  number3 prej 24.07.14 12:12

kripa e zez kam degjuar se sherben por se di a jan te vertat
avatar
number3

njeri thjesht

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pastroni hapėsirėn ​​e jetesės me anė tė Kripės

Mesazh  Magus prej 24.07.14 13:39

number3 shkruajti:kripa e zez kam degjuar se sherben por se di a jan te vertat

Po ėshtė e vėrtetė, kripa e zezė ėshtė e njohur pėr largimin e negativitetit dhe pėrdoret gjithashtu.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pastroni hapėsirėn ​​e jetesės me anė tė Kripės

Mesazh  number3 prej 25.07.14 16:01

magus do te doja te flisja pak ne sms me ty se dua te pyes dicka hapi pak sms
avatar
number3

njeri thjesht

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pastroni hapėsirėn ​​e jetesės me anė tė Kripės

Mesazh  I638 prej 13.06.17 21:40

eshte bestytni apo magji e bardhe kjo metoda e largimit te negativitetit ne shtepi me ane te kripes se zeze ?

I638

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pastroni hapėsirėn ​​e jetesės me anė tė Kripės

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi