Si udhėton shpirti i njeriut

Shko poshtė

Si udhėton shpirti i njeriut

Mesazh  Luli prej 21.07.14 11:38

Pavarėsisht se janė shkruar shumė gjėra mbi kėtė temė, akoma kjo ēėshtje ėshtė e panjohur mirė, dhe sidomos nė vendin tonė.

Projeksion Astral konsiderohet ēdo lloj eksperience jashtėtrupore qė kryhet me anė tė trupit astral, i cili ėshtė i aftė tė braktisė trupin fizik tė njeriut dhe tė udhėtojė jashtė tij nė botėn ose dimensionin astralProjeksioni astral pėrbėn njė nga mundėsitė e ekzistencės njerėzore. Dėshmitė e njerėzve qė kanė pasur njė projekson astral me ose pa dashje janė tė panumėrta, akoma edhe nė ditėt tona.

Por pasi gjykimi racional i botės tonė mban fort frerėt e jetės tonė, dhe rrallė herė i japim tė panjohurės vend pėr tu shfaqur, tė paktė janė ata qė e dinė me tė vėrtet se ēfarė u ndodhi kur papritur braktisėn trupin e tyre dhe e panė veten duke bėrė njė udhėtim magjepsės astral.

Por megjithatė… po ti hedhim njė sy traditave tė lashta do tė na zbulojnė, se ky udhėtim jo vetėm qė ėshtė i arritshėm, por dhe natyral pėr njeriun.

Trupi astral

Duke kėrkuar nė Traditat Esoterike tė gjithė qytetėrimeve shohim se njeriu pėrmban njė trup qė nė Tratidėn Perėndimore u quajt “astral”, i cili ėshtė mbartėsi i ndjenjave, pasioneve dhe emocioneve tė tij. Gjithashtu ky mbartės quhet “shėmbėlltyrė e dyfishtė”, pasi pėrbėn njė kopje ekzakte tė trupit tonė fizik, por me ndjesi mė tė holla.

Falė kėtij trupi, ekzistojnė dhe shfaqen ndjenjat njerėzore, duke na lejuar njė jetė emocionuese, si dhe njė komunikim me botėn rrethuese nėpėrmjet ndjenjave qė pėrbejnė shtrirjen e kėsaj shėmbėlltyreje
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi