Lutje per Sherim

Shko poshtė

Lutje per Sherim

Mesazh  Magus prej 20.07.14 10:02

(Lutja duhet te shoqerohet me nje besim shume te madh dhe me zemer, ne te kundertetn nuk ja vlen te behet)


Zot, qė ju jeni i gjithi drejtėsi; sėmundjen qė mua ma keni derguar unė e kam merituar, sepse ju nuk brengoseni kurrė pa shkak.

Unė dorėzohem pėr shėrimin tim nė  mėshirėn tuaj tė pafund;

ju lutem ma ktheni shėndetin, qė emri yt i shenjtė tė bekohet;

nė qoftė se nė tė kundėrtėn unė duhet ende tė vuaj, tė jeni njėjtė i bekuar.

Unė dorėzohem pa shushurimė nė dekretet e tua hyjnore, sepse tė gjitha qė ju bėni synojnė tė mirėn e krijesave tė tua.

Bėni, Zoti im, qė kjo sėmundje tė jetė pėr mua njė paralajmėrim i dobishėm pėr mua, dhe tė bėjė njė kthesė ndaj vetes.

Unė e pranoj kėtė si njė shlyerje tė sė kaluarės, dhe si njė provė e besimit dhe bindjes sime ndaj vullnetit tėnd tė shenjtė.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi