Pershendetje ! Mund ta shpjegoje kush kete Ndjesi ?!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pershendetje ! Mund ta shpjegoje kush kete Ndjesi ?!

Mesazh  IndigoStar prej 16.07.14 23:30

Une kam nje ndjesite cuditshme :
Sa here shikoj Foto , Filma , Video Vende nga Amerika ose Britania , Shkolla, Spitale,Rruge,Shtepi,Stadiume ,Njerez cfaredo qe jane ne keto vende ndjehem jashtezakonisht i lumtur dhe kam nje ndjenje sikur une vij nga keto vende siku kam jetuar aty dhe sikur u perkas ketyre vendeve ... !!! si shpjegohet kjo ? ! :O

Faleminderit

IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -

99

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pershendetje ! Mund ta shpjegoje kush kete Ndjesi ?!

Mesazh  Hagel prej 16.07.14 23:37

Kjo shpejgohet shume lehte, por eshte ne kundershtim me besimin tend sepse ai nuk e pranon dhe kjo quhet RIMISHERIM.
Pra, ne nje jete te meparshme ju keni jetuar ne ato vende.
Hagel

111

Mesazh  IndigoStar prej 17.07.14 1:33

Faleminderit shume .... por ndjej dhe dicka tjeter qe ne ato vende do iki prap te jetoj ... dhe kam nje ndjesi sikur eshte shpejt ajo dite ... sikur per 1- 2 -3 vite .... po kjo si shpjegohet :O .... kur shoh vende te tjera nuk kam kete ndjesi !!!

Hagel shkruajti:Kjo shpejgohet shume lehte, por eshte ne kundershtim me besimin tend sepse ai nuk e pranon dhe kjo quhet RIMISHERIM.
Pra, ne nje jete te meparshme ju keni jetuar ne ato vende.

IndigoStar

99

si shpjegoet !!

Mesazh  dashmir* prej 17.07.14 2:00

kjo ndoshta eshte sepse je ritur me ideologjine qe vetem ato vende si ne amerike dhe britani jane me te mirat dhe prandaj ndjehesh keshtu nuk besoj per ndonje jet te meparshme :A
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”

36

Mesazh  IndigoStar prej 17.07.14 2:29

dashmir* shkruajti:kjo ndoshta eshte sepse je ritur me ideologjine qe vetem ato vende si ne amerike dhe britani jane me te mirat dhe prandaj ndjehesh keshtu nuk besoj per ndonje jet te meparshme :A

Faleminderit per mendimin tuaj

IndigoStar

99

Mesazh  AI IA prej 25.07.14 20:17

Kjo sepse ndoshta ti i pelqen shume keto vende. Kam pershtypjen se dhe vetem duke degjuar emrat e tyre ti ndihesh i lumtur.
AI IA

Mund te besh cdo gje, por jo gjithcka!

25

Qelizat kane memorje.

Mesazh  david.b prej 26.07.14 1:31

Ne trashegojm nga paraardhesit tane ca sekuenca memorjesh qe pastaj ato ndikojne ne jeten tone, ne shijet tona dhe ne karakterin tone. Eshte e vertetuar shkencerisht qe qelizat kane memorje.
david.b

Ne mendojm se fati eshte thjeshte nje uragan por pa e kuptuar se uragani shfaqet ne zona te caktuara

2

Mesazh  Elsavrana prej 27.07.14 2:04

Pershendetje Pirust!
Kjo tregon se ne nje ekzistence tjeter ke qene pjese e kesaj jete....ose je aq i lidhur shpirterisht me boten e veriut sa je bereose me mire....kerkon te jesh pjese e saj.Por dicka duhet te jete brenda teje...ne kujtesen tende te fjetur qe te dergon ato lloj sinjale per keto vende.
Elsavrana

80

Mesazh  IndigoStar prej 27.07.14 3:20

AI IA shkruajti:Kjo sepse ndoshta ti i pelqen shume keto vende. Kam pershtypjen se dhe vetem duke degjuar emrat e tyre ti ndihesh i lumtur.

Faleminderit per opinionin tuaj por ne fakt sma ndjen per emrat une them vetem kur shoh vendet fotot njerezit ose kur i takoj njerezit kur vijne ne Shqiperi sikur ndjehm pjese e tyredirekt intergrohem me ta si Amerikane & Anglez

IndigoStar

99

Mesazh  IndigoStar prej 27.07.14 3:22

david.b shkruajti:Ne trashegojm nga paraardhesit tane ca sekuenca memorjesh qe pastaj ato ndikojne ne jeten tone, ne shijet tona dhe ne karakterin tone. Eshte e vertetuar shkencerisht qe qelizat kane memorje.

faleminderit kam degjuar dhe per kete teori

IndigoStar

99

Mesazh  elektronika prej 27.07.14 18:46

Njeriu mbas vdekjes nuk rikthehet me ne kete jete. Dhe mundesite jane dy ose eshte ajo qe thote "David b", d.m.th. memorja transmetohet nepermjet geneve tek pasardhesit . Genet transmetojne gjithshka tek pasardhesit por nje pjese e tyre (kujtimet) rrijne te "fshehta" ne memorje dhe aktivizohen ne momente te caktuara si pasoje e nje ngcmimi te jashtem. Jane totalisht te shpjeguara shkencerisht dhe te besueshme 100%. Nga kjo, mundet qe njerez, paraardhes shume te afert te familjes qe kane lidhje direkte me ty kane qene ne keto vende ose eshte thjesht nje iluzion i joti. Menyra qe thua pak me poshte qe ti miqesohesh shume shpejt ka te beje me deshira te perbashketa, karaktere te njejte ( deshire per miqesi) dhe me grupe gjaku qe krijojne lidhje si "te pakuptimta". Shpjegime me "jete te tjera" jane vetem perralla.
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........

113

Mesazh  syri i art prej 27.07.14 19:09

secili  individ esht i veqant,dhe ka rrugen e vet...thot Gjemajl Obria,sa njerez ka aq rrug jan...per mendjehapurit esht e mundshme qdo gje,per mendjembyllurit vetem ajo qe shihet me sy...
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

254

Mesazh  IndigoStar prej 30.07.14 5:03

syri i art shkruajti:secili  individ esht i veqant,dhe ka rrugen e vet...thot Gjemajl Obria,sa njerez ka aq rrug jan...per mendjehapurit esht e mundshme qdo gje,per mendjembyllurit vetem ajo qe shihet me sy...

me shpjego me mire te lutem

IndigoStar

99

Mesazh  syri i art prej 30.07.14 10:00

ThePirust99 shkruajti:
syri i art shkruajti:secili  individ esht i veqant,dhe ka rrugen e vet...thot Gjemajl Obria,sa njerez ka aq rrug jan...per mendjehapurit esht e mundshme qdo gje,per mendjembyllurit vetem ajo qe shihet me sy...

me shpjego me mire te lutem
me shpjegime nuk zgjidhet asgje vetem behet edhe ma lemsh...qfar ke nevoj ti dhe secili,esht te kutposh,ato ndjenja dhe ato mund ti kuptosh vetem ti,nuk i ka tjeter kush ato qe ndjen ti...po kjo mvaret se ne qfar beson...e kan pyetur Sokratin se a ka jet pas vdekjes,meqe ate e kan denuar me vdekje me helmim,ai i ka ftuar nxenesit e tij ne ato momente qe i esht dhen helmi per tu treguar se ak jet pas vdekjes,meqe helmi reagon ngadale dhe fillon nga kembet,ato spo mund ti leviz po jam i teri sme mungon asgje ,keshtu deri sa ka mberri tek gjuha,aty ka then se per sa me perket mua jet pas vdekjes ka,po ju mos e besoni,duhet ta provoni vet...
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

254

Mesazh  IndigoStar prej 31.07.14 2:50

syri i art shkruajti:
me shpjegime nuk zgjidhet asgje vetem behet edhe ma lemsh...qfar ke nevoj ti dhe secili,esht te kutposh,ato ndjenja dhe ato mund ti kuptosh vetem ti,nuk i ka tjeter kush ato qe ndjen ti...po kjo mvaret se ne qfar beson...e kan pyetur Sokratin se a ka jet pas vdekjes,meqe ate e kan denuar me vdekje me helmim,ai i ka ftuar nxenesit e tij ne ato momente qe i esht dhen helmi per tu treguar se ak jet pas vdekjes,meqe helmi reagon ngadale dhe fillon nga kembet,ato spo mund ti leviz po jam i teri sme mungon asgje ,keshtu deri sa ka mberri tek gjuha,aty ka then se per sa me perket mua jet pas vdekjes ka,po ju mos e besoni,duhet ta provoni vet...

te kuptoj faleminderit per pergjigjen

IndigoStar

99

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi