Ngjarje me Entitete

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ngjarje me Entitete

Mesazh  ushtaridardan prej 21.06.14 15:47

Kjo qe po tregoj eshte histori e vertet,betohem se eshte shum e vertet!

Babai im kur ishte i ri,i kishin humbur kuajt,dhe naten kur gjyshi mori vesh e detyroj te dilte e ti kerkonte,sepse me ata kuaj mbijetonin,kur babai im doli ti kerkonte naten neper ara,nje livadh e pau nje drit,te madhe si reflektonte dhe u afrua,kur e pa qe kishte aheng, muzik,me tupana e me fyll,me surla e valltaret qe vallzonin stilin arab,burrat kishin mjekrra,ishin te bukur edhe mashkujt edhe femrat,kur e verejten babain tim e moren,dhe e ofruan ne tavoline.

Aty ndenji deri ne mengjes duke u zgjuar i vetem ne mesin e ati livadhi,ku me poshte qendronin kuajt...ai i mori dhe u kthye ne shpi duke ja rrefyer te verteten gjyshit tim...
avatar
ushtaridardan

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje me Entitete

Mesazh  IndigoStar prej 22.06.14 0:58

E besoj, faleminderit per kete histori te bukur, di dhe une disa te ngjashme.
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


81


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi