Projekti Aquarius

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Projekti Aquarius

Mesazh  Zattoo prej 20.06.14 22:31

Shėnim

Si duket nė vitin 1949 njė objekt i paidentifikuar fluturues - UFO, u rrėzua nė Shtetet e Bashkuara. Ndryshe nga aksidente tė tjera tė dyshuara tė kėsaj natyre, kėsaj here kishte pasur njė tė mbijetuar (mashkull) tė quajtur EBE. Pas marrjes pėr njė kohė tė gjatė nė pyetje, Servisi i inteligjencės sė New Mexico-s kishte mėsuar se ai vinte nga yjėsia Zeta Retikuli nė plejadėn e Retikulit, 39 vite drite nga Toka.

EBE kishte jetuar nė Tokė pak mė shumė se tre vjet. Gjatė kėtyre viteve, EBE gjatė kėtyre viteve kishte dhėnė shumė informacione nė lidhje me origjinėn e universit, udhėtimi hapėsinor, si dhe pėr disa lloje jashtėtokėsore tė ndryshme nga ai.

EBE kishte vdekur me 18 qershor 1952 nga njė sėmundje tė pashpjegueshme.

Nėse jeni tė interesuar, kėtu ėshtė njė lidhje pėr tė parė dokumentin ku mund edhe ta shkarkoni (nė anglisht): Projekti Aquarius

https://docs.google.com/file/d/0B1zj8MWiMfS1enhfWWljTXlEa3c/edit?pli=1avatar
Zattoo

674


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi