"The Secret" - Me Titra Shqip

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

"The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 17.06.14 2:13

Dokumentare  qe do ju ndryshoje jeten

avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  Muneer prej 17.06.14 8:39

Vete Osho e ka kundershtuar kete filozofi.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  steven muller prej 17.06.14 14:02

e kam pare kete video... Dhe jo me titra shqip por te perkthyer dhe me ze shqip
avatar
steven muller

steven muller

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  Anon prej 17.06.14 15:38

Kjo nuk eshte "sekret" por magji! Vete Anton szandor Lavey ka qene inspiruesi i gjithe kesaj duke perndjekur dhe Aleister Crowleyn.
Ne fakt,gjithcka qe duhet praktikuar ne gjithe kete ka te bej me ngritjen e vullnetit personal dhe asgje tjeter!
Jane disa ekzagjerime ne kete video saqe te ben te qeshesh!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 17.06.14 18:50

Pra keto jane thjesht Pallavra ? asgje e vertete ?
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 17.06.14 18:54

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Vete Osho e ka kundershtuar kete filozofi.

Perse e ka kundershtuar ?
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 17.06.14 18:58

Benxhamin. shkruajti:Kjo nuk eshte "sekret" por magji! Vete Anton szandor Lavey ka qene inspiruesi i gjithe kesaj duke perndjekur dhe Aleister Crowleyn.
Ne fakt,gjithcka qe duhet praktikuar ne gjithe kete ka te bej me ngritjen e vullnetit personal dhe asgje tjeter!
Jane disa ekzagjerime ne kete video saqe te ben te qeshesh!

cfare jane te ekzagjeruara ?
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  Muneer prej 17.06.14 19:01

ThePirust99 shkruajti:
Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Vete Osho e ka kundershtuar kete filozofi.

Perse e ka kundershtuar ?
Ka qene nje artikull shume i gjate, po sipas tij psikologjia e mendimit pozitiv nuk do te funksionoje kurre pasi bie ne kundershtim me veprimet subkoshiente. E permbledhur: ne duam qe te jemi sa me te lumtur, te pasur, te fuqishem por subkoshienca jone kerkon qe ne te vuajme, te mbledhim experienca te pastrojme karmen etj.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 17.06.14 20:08

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:
ThePirust99 shkruajti:
Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Vete Osho e ka kundershtuar kete filozofi.

Perse e ka kundershtuar ?
Ka qene nje artikull shume i gjate, po sipas tij psikologjia e mendimit pozitiv nuk do te funksionoje kurre pasi bie ne kundershtim me veprimet subkoshiente. E permbledhur: ne duam qe te jemi sa me te lumtur, te pasur, te fuqishem por subkoshienca jone kerkon qe ne te vuajme, te mbledhim experienca te pastrojme karmen etj.

pra qe duhet te mendojme negativisht qe te funksionoje Subkoshienca ? sme duket normale kjo gje !!! gjithsesi faleminderit shume per pergjigjen !
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  Anon prej 17.06.14 23:56

Ekzagjerimi ndodhet tek disa "personalitete" qe tregojne realizimin e endrave te tyre.
Ne fakt,gjithcka qe duhet bere eshte veprimi racional - Mesazhi eshte i qarte , vepro sipas vullnetit tend. Lavdi Satanait
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 18.06.14 2:00

Benxhamin. shkruajti:Ekzagjerimi ndodhet tek disa "personalitete" qe tregojne realizimin e endrave te tyre.
Ne fakt,gjithcka qe duhet bere eshte veprimi racional - Mesazhi eshte i qarte , vepro sipas vullnetit tend. Lavdi Satanait


pra me sa kuptoj duhet adhuruar djalli per te arritur ato gjera ( duke u bazuar ne fund Lavdi S* ) ?
me fal per pyetjet e shumta :/
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  Hagel prej 18.06.14 17:19

Kjo teori ėshtė DIABOLIKE, SATANIKE sepse nuk e ka si bazė Dashurinė Universale por vetem dėshirat egoiste dhe perfitimin material.
avatar
Hagel

118


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 19.06.14 3:16

Hagel shkruajti:Kjo teori ėshtė DIABOLIKE, SATANIKE sepse nuk e ka si bazė Dashurinė Universale por vetem dėshirat egoiste dhe perfitimin material.
Ju lutem me shpjegoni pak me qarte , te falenderoj
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  Anon prej 20.06.14 15:28

@ThePirust99 , mua sinqerisht me vjen keq qe i takon religjionit Islamik , nga ana tjeter me dukesh nje eksplorues i gjerave qe Islami mund ti ndaloj ( dhe kjo per mua tregon nje perparesi ).
Une te sugjeroj te lexosh sa me shume gjera djallezore ( per faktin qe te largohesh nga ato paragjykime fetare ) , me beso qe pasi te besh kete hap Boten dhe gjerat tjera "dogmat tjera" do i shohesh me nje sy jo`paragjykues!
Meqense kam qene dhe une ne kete faze utopike , po te flas nga eksperienca personale.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 21.06.14 3:44

Benxhamin. shkruajti:@ThePirust99 , mua sinqerisht me vjen keq qe i takon religjionit Islamik , nga ana tjeter me dukesh nje eksplorues i gjerave qe Islami mund ti ndaloj ( dhe kjo per mua tregon nje perparesi ).
Une te sugjeroj te lexosh sa me shume gjera djallezore ( per faktin qe te largohesh nga ato paragjykime fetare ) , me beso qe pasi te besh kete hap Boten dhe gjerat tjera "dogmat tjera" do i shohesh me nje sy jo`paragjykues!
Meqense kam qene dhe une ne kete faze utopike , po te flas nga eksperienca personale.

Te falenderoj per pergjigjen por per te ditur cfare ka ne xhungel duhet ta explorosh dhe ta njohesh mire ate qe te pergatitesh per cdo gje  ,sa per religjionin Jam Musliman dhe kshu do mbes deri sa te vdes , te studiosh armikun nuk do te thote te behesh si Armiku !!! Dhe nuk jam paragjykues per asgje !!! Te Pershendes , perzemersisht
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  The Punisher prej 26.06.14 6:38

Benxhamin. shkruajti:Kjo nuk eshte "sekret" por magji! Vete Anton szandor Lavey ka qene inspiruesi i gjithe kesaj duke perndjekur dhe Aleister Crowleyn.
Ne fakt,gjithcka qe duhet praktikuar ne gjithe kete ka te bej me ngritjen e vullnetit personal dhe asgje tjeter!
Jane disa ekzagjerime ne kete video saqe te ben te qeshesh!
ti qesh me videon ndersa une qeshme ju njerez besimpak qe zbesoni sekretet me te medha po besoni sekretet me te vogla ,mire ka thene ne mos gaboj nje personazhi elites boterore se SEKRETET E MEDHA RUHEN VETE ,por kini kujdes nga sekretet e vogla.LIGJI TERHEQ ESHTE AQ I VERTET SA CESHTE E VERTETE SE TOKA ESHTE E RUMBULLAKET
avatar
The Punisher

168


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "The Secret" - Me Titra Shqip

Mesazh  IndigoStar prej 02.07.14 3:30

The Punisher shkruajti:
Benxhamin. shkruajti:Kjo nuk eshte "sekret" por magji! Vete Anton szandor Lavey ka qene inspiruesi i gjithe kesaj duke perndjekur dhe Aleister Crowleyn.
Ne fakt,gjithcka qe duhet praktikuar ne gjithe kete ka te bej me ngritjen e vullnetit personal dhe asgje tjeter!
Jane disa ekzagjerime ne kete video saqe te ben te qeshesh!
ti qesh me videon ndersa une qeshme ju njerez besimpak qe zbesoni sekretet me te medha po besoni sekretet me te vogla ,mire ka thene ne mos gaboj nje personazhi elites boterore se SEKRETET E MEDHA RUHEN VETE ,por kini kujdes nga sekretet e vogla.LIGJI TERHEQ ESHTE AQ I VERTET SA CESHTE E VERTETE SE TOKA ESHTE E RUMBULLAKET

#RESPEKTE
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi