Sėmundje enigmatike e gjumit

Shko poshtė

Sėmundje enigmatike e gjumit

Mesazh  Odin prej 16.06.14 13:48

Kazakistan: Banorėt papritmas bien nė gjumė, zgjohen pas disa ditėshNė kufirin mes Kazakistanit dhe Rusisė ėshtė shfaqur njė dukuri e pazakontė. Nė kėtė hapėsirė njerėzit po bien nė gjumė tė thellė dhe po zgjohen pas disa ditėsh.

Nė veēanti, nė fshatin Kalaqi, njerėzit e tė gjitha moshave po flenė pandėrprerė pėr madje gjashtė ditė me radhė. Kur zgjohen, nuk kujtojnė asgjė.
Njė fshatare ra nė gjumė tek milte lopėn.

“Papritmas fjeta. Nuk mbaj mend asgjė. Kur u zgjova e pash veten nė spital”, thotė ajo.

Kjo nuk po u ndodhė vetėm vendasve, por edhe atyre qė po vinė nė kėtė rajon. Ndėrsa, mjekėt nuk e dinė se pse flenė ata ashtu, si tė vdekur. Tė gjitha analizat dalin normale. E, raste tė tilla nuk kanė hasur askund nė botė, meqė kanė hulumtuar nė internet.

Njė nga teoritė ka tė bėjė me rrezatimin, meqė thuhet se nė kohėn e Bashkimit Sovjetik, aty ishte njė minierė e uraniumit. Dyshohet se uraniumi ka ndotur ujėrat nėntokėsore.

Ndėrkaq, njėri dha njė shpjegim vėrtet banal: janė ēmendur banorėt lokalė dhe po vuajnė nga halucionacionet.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi