Pyetje pėr nanoteknologjinė - nanorobotėt.

Shko poshtė

Pyetje pėr nanoteknologjinė - nanorobotėt.

Mesazh  Ereos prej 09.06.14 23:26


Shumė shkencėtar tė cilėt parashikojnė tė ardhmėn sipas statistikave tė sotme thonė se nga viti 2045 ne do jemi tė pavdekshėm falė nanoteknologjisė ku nanrobotėt mundė riparojnė gjdo gjė nė trup tė njeriut biles edhe trurin duke i riparuar neuronėt.

Mirėpo kjo ėshtė shumė e logjikshme nėse kėta nanorobotė mundė tė riparojnė neuronėt ne mundė tė mendojmė mė shpejt e tė reagojmė mė shpejt mirėpo IQ(inteligjenca) jonė nuk mundė tė rritet.

Mua personalisht mė intereson ku mbet puna e kujtesės pasi qė truri jonė ngarkohet shumė dhe nuk mundė tė mbartė aq shumė informacione, a mundė qė nanorobotėt tė riparojnė edhe kėtė problem. Do kisha dashur njė pėrgjigje tė qartė nga ju.

Ereos

Hope is a waking dream.
- Aristotle

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje pėr nanoteknologjinė - nanorobotėt.

Mesazh  Ereos prej 14.09.14 11:21

?

Ereos

Hope is a waking dream.
- Aristotle

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje pėr nanoteknologjinė - nanorobotėt.

Mesazh  elektronika prej 14.09.14 15:00

Me sa kuptova une, ti kerkon te rritesh kapacitetin e "Hard Diskut"............................ Besoj se mund ta realizojme. .............................
Mos mbaj shpresa te kota "EREOS" Nuk mund te ndodhe qe kjo teknologji te jepet ne perdorim. Arsyeja eshte e thjeshte nese te gjithe njerezit do te behen te "zgjuar" dhe me kapacitet te larte memorie (te themi 1000 tera byte) kush do te punonte ne ndertim apo pastrim plehrash e pune te tjera si keto?
Te gjithe do te kerkonin te beheshin "Governatore bankash" (si Fullani )
Aq me teper te pavdekshem, ku do te strehoeshin dhe me se do te ushqeheshin njerezit qe vetem do te shtohen, shtohen, shtohen, shtohen...........????
Jane thjesht teori per popullin dhe mund te jene privilegj i disave qe kane mundesine per ta pasur kete teknollogji. Mos u merzit "EREOS"
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje pėr nanoteknologjinė - nanorobotėt.

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi