Njė gjallesė misterioze zbulohet nė brigjet e Zelandės sė Re

Shko poshtė

Njė gjallesė misterioze zbulohet nė brigjet e Zelandės sė Re

Mesazh  gjilanasi prej 07.06.14 10:14Njė gjallesė misterioze mė dhėmbė tė mėdhenj dhe me njė gjatėsi rreth 9 metra ėshtė gjetur nė brigjet e Zelandės sė Re.

Mendohet se ‘pėrbindėshi’ ėshtė sjellė deri nė breg nga dallgėt e mėdha, pas stuhive tė fundit qė goditėn bregdetin e Zelandės.


Pjesa mė e madhe e trupit tė gjallesės misterioze ėshtė zhdukur, ndėrsa lėkura nė pjesėn e kokės dhe dhėmbėt e mėdhenj i ngjajnė njė kafshė prehistorike.

Gjallesa ka ngjallur shumė diskutime, disa e kanė cilėsuar atė si krokodil deti, apo edhe dinozaur. Njė ekspert shkencorė mendon se kafsha mund tė jetė njė lloj i rrallė i balenave.

Ekspertėt kanė nisur testet pėr pėrcaktimin e saktė tė gjallesės.

Njė vit mė parė njė gjallesė e ēuditshme u gjet edhe nė bregdetin e Kinės, e cila ishte 17 metra dhe peshonte rreth 4.5 tonė.
/express/
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė gjallesė misterioze zbulohet nė brigjet e Zelandės sė Re

Mesazh  Gabriel prej 07.06.14 17:20

Bota ujore esht exploruar vetem 12%, cfar misteresh mendon se na presin ne pjesen tjeter te mbetur
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi