Magjite e sherimit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Magjite e sherimit

Mesazh  sibilo prej 03.06.14 21:16

magjite e sherimit jane magji te veshtira por dhe shume te vjetra per tu bere dhe perfeksionuare per nje dite p.sh une arita te ribeja gishtin e prere me magjine e fshikezes se derrit.
Por dhe nje tjeter per te berelekuren sa me te re mu desh 3 muaj per ta bere sic duhet.
Pra te mesosh gjerate tilla do durim dhe shume pune.
avatar
sibilo

jam 15 viec kerkoj nje vend k mund te kenaqem

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ke shume te drejte.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 03.06.14 23:38

sibilo shkruajti:magjite e sherimit jane magji te veshtira por dhe shume te vjetra per tu bere dhe perfeksionuare per nje dite p.sh une arita te ribeja gishtin e prere me magjine e fshikezes se derrit.
Por dhe nje tjeter per te berelekuren sa me te re mu desh 3 muaj per ta bere sic duhet.
Pra te mesosh gjerate tilla do durim dhe shume pune.
Magjite sheruese duan durim dhe vullnet. Pergjithesisht ato behen me bime te vecanta apo me melheme, barna etj.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

93


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  55 prej 04.06.14 9:14

15 vjec nuk lejohet ne kete forum... Magjia eshte e veshtire te pakten mua keshtu me duket. Kam provuar te therras disa engjej te sherimit por asnjeri prej tyre nuk me eshte pergjigjur. Me ka humbur edhe vula e nje engjelli te mire, dhe spo e gjej dot librin. Kam pare dedhe shume mistik te tjere qe jane qesharak. Tashi po provoj psionik. Me e mira per sherim eshe Magjia Naturale-por vetem eshte pak e veshtire te gjesh bimet dhe sendet qe duhen sidomos ketu ne shqiperi qe sgjen asnje dyqan qe shet sende qe na duhen ne.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ke plotesisht te drejte.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 04.06.14 13:55

Little Professor shkruajti:15 vjec nuk lejohet ne kete forum... Magjia eshte e veshtire te pakten mua keshtu me duket. Kam provuar te therras disa engjej te sherimit por asnjeri prej tyre nuk me eshte pergjigjur. Me ka humbur edhe vula e nje engjelli te mire, dhe spo e gjej dot librin. Kam pare dedhe shume mistik te tjere qe jane qesharak. Tashi po provoj psionik. Me e mira per sherim eshe Magjia Naturale-por vetem eshte pak e veshtire te gjesh bimet dhe sendet qe duhen sidomos ketu ne shqiperi qe sgjen asnje dyqan qe shet sende qe na duhen ne.
Ketu ne Shqiperi eshte shume e veshtire te gjesh ate qe te duhet. Nuk ka fare barera apo sende qe iu perkasin magjistareve.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

93


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  dianaa2000 prej 11.04.15 15:08

Pershendetje me trego cilat Jan une Mund ti gjej pa problem me trego Ne imbox si quhen ato bime dhe une ti gjej si quhen dhe sa Copa duhen ma spjego sa ma mir dhe ta jap Besen se ti bie Ne shqiperi.
avatar
dianaa2000

Kerkoj njeriun me emrin INARONI te lutem me dergo mesazh dhe me trego se ku gjindet hogja ne shkoder te pershendes.

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

magjia e ferrit

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 11.04.15 18:43

Soul Traveler shkruajti:15 vjec nuk lejohet ne kete forum... Magjia eshte e veshtire te pakten mua keshtu me duket. Kam provuar te therras disa engjej te sherimit por asnjeri prej tyre nuk me eshte pergjigjur. Me ka humbur edhe vula e nje engjelli te mire, dhe spo e gjej dot librin. Kam pare dedhe shume mistik te tjere qe jane qesharak. Tashi po provoj psionik. Me e mira per sherim eshe Magjia Naturale-por vetem eshte pak e veshtire te gjesh bimet dhe sendet qe duhen sidomos ketu ne shqiperi qe sgjen asnje dyqan qe shet sende qe na duhen ne.
ato engjej qe ti ke dashur te kontaktosh nuk jane engjejt e zotit po jane engjej te rene demone prandaj ki kujdes mos u merrni me magji se do tju kushtoj shum rende do ja u hapni dyert forcave te erreta madje ata do shenjestrojne dhe familjaret tuaj prandoj kini kujdes
avatar
Ushtari i krishtit

335


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  Omnipresent prej 12.04.15 10:42

iforti shkruajti:

ato engjej qe ti ke dashur te kontaktosh nuk jane engjejt e zotit po jane engjej te rene demone prandaj ki kujdes mos u merrni me magji se do tju kushtoj shum rende do ja u hapni dyert forcave te erreta madje ata do shenjestrojne dhe familjaret tuaj prandoj kini kujdes


Per shendetje, une jam Soul Trasveler

Mos te filloj edhe te shkruaj Magji Live tani

Po sikur te exkomunikojn nga forumi ty se i perket nje Religjioni Kristian dhe kur ti je nje nga antaret me te vjeter te ketij forumi?

Po sikur te tallen me ty se Magjia jote eshte e dobet dhe te thon se Zoti yt te ka braktisur?

Po sikur gjaku jot te behet nga i kuq ne te zi ?

Po i them Sherbimit Sekret Britanik, se te njoh mir se kush je  dhe i di veprat e tua dhe ti me njeh-doje te luaje me djemt e medhenj do te luajm mir se bashku

Shum jan ne gjendje te qendrojn ne krevatin e tyre te rehatshem por kur vjen Kaosi shum nuk jane ne gjendje te qendrojn ne qender te tij. Man is a beast of pray. Kill or be Killed.
avatar
Omnipresent

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e Sherimit.

Mesazh  Immortal Vampire prej 12.04.15 12:39


Mire ia bere ketij. Feja eshte ndikuese, por ka edhe ajo nje kufi. Le te luajne me Magjite tani....
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hahhahaha

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 12.04.15 15:24

po ca thu mor o shkelzen fol qarte e drejte si burrat mos me dil mua ne kine zotrote ca po thu nje her se spo te merr vesh njeri
avatar
Ushtari i krishtit

335


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  Omnipresent prej 13.04.15 16:39

[quote="Immortal Vampire"]
Mire ia bere ketij. Feja eshte ndikuese, por ka edhe ajo nje kufi. Le te luajne me Magjite tani....
/quote]

Hahaha... Okult power me profil tjeter, po pati spital aty shko e bej ndonje vizite, mos me trego mua kufijt te dega e thanes. Te keshilloj edhe te luash kukafshehti me kalamajt
avatar
Omnipresent

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  55 prej 13.04.15 16:51

iforti shkruajti:

ato engjej qe ti ke dashur te kontaktosh nuk jane engjejt e zotit po jane engjej te rene demone prandaj ki kujdes mos u merrni me magji se do tju kushtoj shum rende do ja u hapni dyert forcave te erreta madje ata do shenjestrojne dhe familjaret tuaj prandoj kini kujdes


Mire o shkelzen, po i bie njehre ketej nga Berati

Nese do tja vlente qellimit atehere ja vlen ta provosh me cilindo shpirt

Ja vlen thjesht per qef, edhe kur merr drog thjesht per qef e ben

Edhe kur nje shoku juaj eshte i semur ja vlen ta provosh

Edhe nese Krishti nuk te pergjigjet ja vlen ta provosh me cilindo shpirt

Shumica jane Ateista edhe ne kete forum ka grupe te tilla, prandj magjia eshte nje playground ku mund te luhet nga te gjith

Sa per prekjen e familjes nga shpirtat mua sme ka ndodhur ndonje gje e till prandaj skam pse te friksohem
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

vella

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 13.04.15 20:23

Soul Traveler shkruajti:
iforti shkruajti:

ato engjej qe ti ke dashur te kontaktosh nuk jane engjejt e zotit po jane engjej te rene demone prandaj ki kujdes mos u merrni me magji se do tju kushtoj shum rende do ja u hapni dyert forcave te erreta madje ata do shenjestrojne dhe familjaret tuaj prandoj kini kujdes


Mire o shkelzen, po i bie njehre ketej nga Berati

Nese do tja vlente qellimit atehere ja vlen ta provosh me cilindo shpirt

Ja vlen thjesht per qef, edhe kur merr drog thjesht per qef e ben

Edhe kur nje shoku juaj eshte i semur ja vlen ta provosh

Edhe nese Krishti nuk te pergjigjet ja vlen ta provosh me cilindo shpirt

Shumica jane Ateista edhe ne kete forum ka grupe te tilla, prandj magjia eshte nje playground ku mund te luhet nga te gjith

Sa per prekjen e familjes nga shpirtat mua sme ka ndodhur ndonje gje e till prandaj skam pse te friksohem
me degjo me vemendje te betohem qe kto si po te them nuk kan asnje qellim te keq lexoje me vemendje kte koment qe kam shkruar para shum kohesh kam pare nje film bazuar ne ngjarje te vertet ku ne amerike nje familje duke perdorur magjite ju kishte hapur dyert portave te ferrit femijet e familjes sulmoheshin fizikisht nga nje demon shum i terbuar madje e gjith familja saqe u detyruan te kerkojne ndihme nga ekzorcisti gjate e egzorcizmit gruaja e familjes pothuajse mbyti vajzen e saj sepse demoni nuk pranonte te lagohej pa marre jeten e dikuj me keto magji qe ju praktikoni vetes tuaj po ja beni varrin ti mundet edhe mos ti ndiesh efektet e magjise sepse fillimi gjithmone eshte i mire por fundi eshte tragjik nejse ti e ke ne dore un e kam per detyre te paralajmeroj per rreziqet qe magjia mban ndersa per veprimet e tua je ti ai qe vendos por po ta degjosh keshillen time hiq dore per te miren tende te familjes tende e miqve te tu por ti e ke ne dore klm
avatar
Ushtari i krishtit

335


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e Sherimit

Mesazh  Immortal Vampire prej 13.04.15 20:53

Omnipresent shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:
Mire ia bere ketij. Feja eshte ndikuese, por ka edhe ajo nje kufi. Le te luajne me Magjite tani....
/quote]

Hahaha... Okult power me profil tjeter, po pati spital aty shko e bej ndonje vizite, mos me trego mua kufijt te dega e thanes. Te keshilloj edhe te luash kukafshehti me kalamajt
Cfare po thoni more zoteri????!!!! Une nuk e njoh Okult Powers, madje me kane keshilluar se ajo eshte Magjistare e mire, por une s'di gje sepse: ajo s'me ka kthyer pergjigje. Une nuk ju njoh as ju, vetem ju mbeshteta ne kete mendim...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  55 prej 14.04.15 17:48

iforti shkruajti:

me degjo me vemendje te betohem qe kto si po te them nuk kan asnje qellim te keq lexoje me vemendje kte koment qe kam shkruar para shum kohesh kam pare nje film bazuar ne ngjarje te vertet ku ne amerike nje familje duke perdorur magjite ju kishte hapur dyert portave te ferrit femijet e familjes sulmoheshin fizikisht nga nje demon shum i terbuar madje e gjith familja saqe u detyruan te kerkojne ndihme nga ekzorcisti  gjate e egzorcizmit gruaja e familjes pothuajse mbyti vajzen e saj sepse demoni nuk pranonte te lagohej pa marre jeten e dikuj me keto magji qe ju praktikoni vetes tuaj po ja beni varrin ti mundet edhe mos ti ndiesh efektet e magjise sepse fillimi gjithmone eshte i mire por fundi eshte tragjik nejse ti e ke ne dore un e kam per detyre te paralajmeroj per rreziqet qe magjia mban ndersa per veprimet e tua je ti ai qe vendos por po ta degjosh keshillen time hiq dore per te miren tende te familjes tende e miqve te tu por ti e ke ne dore klm


E di mire kete qe po thua ti dhe me ka ndodhur vete me pare te jem poseduar nga krijesa qe si njohe, secili duhet te dije si te veproje ne keto raste.

Por kjo gje nuk me ndodh tani qe kam studiur nga magjistar profesionist.
Madje magjia me duket sikur loz kompjuter.

Nese dicka ja vlen per ta arritur qellimit dhe ju ja keni arritur kete atehere ska problem ketu.

Hajt ciao se nuk kam per tu futur per nje kohe shume por shume te gjate.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  55 prej 14.04.15 17:49

Immortal Vampire shkruajti:

Cfare po thoni more zoteri????!!!! Une nuk e njoh Okult Powers, madje me kane keshilluar se ajo eshte Magjistare e mire, por une s'di gje sepse: ajo s'me ka kthyer pergjigje. Une nuk ju njoh as ju, vetem ju mbeshteta ne kete mendim...


Snob...spo ta gjej dot diagnozen.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  Amarisham prej 19.04.15 18:50

Magji te sherimit ? [ ĒFARĖ sherimi ? te shendit mendor apo...? ]
Nese do egzistone magjia e sherimit pse na duhet mjeku !???
avatar
Amarisham

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e Sherimit

Mesazh  Immortal Vampire prej 20.04.15 15:22

Amarisham shkruajti:Magji te sherimit ? [ ĒFARĖ sherimi ? te shendit mendor apo...? ]
Nese do egzistone magjia e sherimit pse na duhet mjeku !???
Ne fakt une mendoj se ka disa forma te sherimit shpirteror, pasi thone se semundja e ka dhimbjen qe ne shpirt dhe ato quhen: "Reiki". Gjithsesi mjeku dhe mjekesia moderne po perparon keto kohet e fundit, edhe pse nuk ja kalon dot kurre asaj tradicionale...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  Sarrojk123 prej 11.10.17 0:40

Si mund ta heki tuten, kur vin mysafire njerez te panjofshme me dridhen duart duke bere hyzmet?
avatar
Sarrojk123

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjite e sherimit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi