Mbrojtja nga gjėrat e liga.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mbrojtja nga gjėrat e liga.

Mesazh  Ereos prej 03.06.14 16:46

Pėrshėndetje unė pasė shumė vitėsh studime mbi islamin nė tė gjitha degėt jam bėrė njė hoxhė. Nė kėtė forum kam parė shumė "magjistar shėrues" apo "parashikues" qė bėhen kinse janė duke postuar, ku nė fakt nuk jam i bindur se shumica prej tyre ka mbaruar akoma shkollėn e mesme. Nė kėtė pjesė nuk dua tė hyjė shumė nga ana fetare pasi qė vetė forumi nuk i rekomandon dhe duhet tė jem sa mė vigjilent. Kam dėshir qė sa tė mundėm nė kėtė forum tė ju ndihmojė atyre qė janė prekur nga magjia apo gjėrat e tjera tė liga, duke mos ju kėrkuar para si tė tjerėt.

Ereos

Hope is a waking dream.
- Aristotle

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mbrojtja nga gjėrat e liga.

Mesazh  Luce prej 03.06.14 20:53

JU JENI HOXHE???????
PO TE KY FORUM CKERKONI ME FAL QE JU PYES?
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Une kam nje medaljon dhe mendoj se ka fuqi magjike.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 03.06.14 23:29

Ereos shkruajti:Pėrshėndetje unė pasė shumė vitėsh studime mbi islamin nė tė gjitha degėt jam bėrė njė hoxhė. Nė kėtė forum kam parė shumė "magjistar shėrues" apo "parashikues" qė bėhen kinse janė duke postuar, ku nė fakt nuk jam i bindur se shumica prej tyre ka mbaruar akoma shkollėn e mesme. Nė kėtė pjesė nuk dua tė hyjė shumė nga ana fetare pasi qė vetė forumi nuk i rekomandon dhe duhet tė jem sa mė vigjilent. Kam dėshir qė sa tė mundėm nė kėtė forum tė ju ndihmojė atyre qė janė prekur nga magjia apo gjėrat e tjera tė liga, duke mos ju kėrkuar para si tė tjerėt.
Ne te eshte gdhendur Dielli dhe zemra, ne njeren ane jane te vegjel, ne anen tjeter te medhenj. Cfare kuptimi ka?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mbrojtja nga gjėrat e liga.

Mesazh  excommunicated prej 04.06.14 9:25

Ata qe kerkojne para jane te gjithe magjistar te zinj. Nje magjistar i bardhe bene vullnetin e zotit dhe jo te tij. Kjo eshte vetem nje ane qe ti dalloni. Ne shqiperi e di shume mire si i kane fituar fuqite e tyre disa te ashtuquajtur Hoxhe. Por me fuqite e mija nuk mund te krahasohen-le te jene parashikues ose cfaredo tjeter. Vetem me nje fjale ua mbyll gojen. Une i dalloj nqs jane magjistar te zinj se qe diten e pare qe i takoj naten do te me shfaqen ne enderr. Kjo eshte metoda ime.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


504


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mbrojtja nga gjėrat e liga.

Mesazh  Zebra prej 16.03.16 18:14

..cdo te thote te kesh fatin e bllokuar por mos te kesh asnje magji te bere?
avatar
Zebra

i'm simply the best

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mbrojta nga gjerat e liga...

Mesazh  Soul of Truth prej 17.03.16 22:46

luaneshasweet shkruajti:..cdo te thote te kesh fatin e bllokuar por mos te kesh asnje magji te bere?
Do te thote se ti po ndikon ne rrugen e fatit, "Karmes" tende dhe nuk po perdor ligjin si duhet.
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mbrojtja nga gjėrat e liga.

Mesazh  Zebra prej 18.03.16 9:15

si mund ta ndryshoj kete gje Soul? Si ti ndryshoj gjerat per mire?
avatar
Zebra

i'm simply the best

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mbrojtja nga gjėrat e liga.

Mesazh  kaprollja prej 11.11.16 23:58

Po na ndihmo tpakten. Se mu mkan thene qe familj ine eshte e kalbur ne magji.
avatar
kaprollja

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mbrojtja nga gjėrat e liga.

Mesazh  bojko prej 12.02.17 23:40

pershendetje,

dua ti bej pyetje soul ose ereos, lidhur me pyetjen e luaneshasweet. eshte pyetje interesante qe shume njerez besojne te kene te njejtin fat, bllokime te ndryshme. na tregoni se ĒKA mund te ndermarim

falemnderit
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

104


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi