Jam rrėmbyer shumė herė nga jashtėtokėsorėt

Shko poshtė

Jam rrėmbyer shumė herė nga jashtėtokėsorėt

Mesazh  Zattoo prej 01.06.14 9:35Gruaja qė pretendon se ėshtė rrėmbyer nga jashtėtokėsorėt “mė shumė herė se qė mund tė numėrojė”, thotė se jeta saj ėshtė shkatėrruar, pasi ka migrenė dhe ndjehet keq.

Hilary Porter thotė se ėshtė rrėmbyer pėr herė tė parė kur ishte vetėm pesė vjeēe dhe, qė atėherė, mė nuk ėshtė lėnė e qetė. “Kam qenė pre e rrėmbimeve tė jashtėtokėsorėve” thotė gruaja 67 vjeēare, duke shtuar se “nuk e kam zgjedhur kėtė jetė”. “Pėr herė tė parė mė ka rrėmbyer jashtėtokėsori nė formė zvarraniku, ndėrsa po luaja nė barė”, shpjegon ajo WalesOnline, ndėrsa ka skicuar disa nga kujtimet e saj me jashtėtokėsorė, transmeton Telegrafi. Nė njė skicė ku shihet njė jashtėtokėsor me dorė tė ngritur, Hilary thotė se “e kishte vizituar njė ditė kur ajo sapo e kishte vėnė vajzėn nė gjumė”.Shumė tė kthjellėt ajo e ka kujtimin kur ėshtė rrėmbyer nė Kardif, derisa po shkonte nė punė, kohėn kur punonte nė Ministrin e Mbrojtjes.

“Zgjohem me plagė dhe shenja tė reja nė trup”, ka thėnė gruaja, duke shtuar se edhe nė shtrat ka shenja gjaku. “Kam njė metal nė vėnė nė vesh”, thotė Hilary, gjė pėr tė cilėn mjekėt i thonė se ėshtė dyllė, e madje edhe partneri saj me detektues metali thotė se nuk ėshtė dyllė. Hilary ka ndarė njė pjesė tė tregimit tė saj, para fillimit tė konferencės ndėrkombėtare pėr Menaxhimin e Mendjeve Anormale, tė tė Kontaktuarve dhe tė Rrėmbyerve.

Nė kėtė konferencė, qė zhvillohet mė 31 maj, pjesėmarrėsit do tė tregojnė pėrvojat e tyre e mė pas tregimet e tyre do tė krahasohen.Vizatimet qė Hilary Porter thotė t’i ketė bėrė pas pėrvojave tė saj me jashtėtokėsorėt.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi