Jam rrėmbyer shumė herė nga jashtėtokėsorėt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Jam rrėmbyer shumė herė nga jashtėtokėsorėt

Mesazh  Zattoo prej 01.06.14 9:35Gruaja qė pretendon se ėshtė rrėmbyer nga jashtėtokėsorėt “mė shumė herė se qė mund tė numėrojė”, thotė se jeta saj ėshtė shkatėrruar, pasi ka migrenė dhe ndjehet keq.

Hilary Porter thotė se ėshtė rrėmbyer pėr herė tė parė kur ishte vetėm pesė vjeēe dhe, qė atėherė, mė nuk ėshtė lėnė e qetė. “Kam qenė pre e rrėmbimeve tė jashtėtokėsorėve” thotė gruaja 67 vjeēare, duke shtuar se “nuk e kam zgjedhur kėtė jetė”. “Pėr herė tė parė mė ka rrėmbyer jashtėtokėsori nė formė zvarraniku, ndėrsa po luaja nė barė”, shpjegon ajo WalesOnline, ndėrsa ka skicuar disa nga kujtimet e saj me jashtėtokėsorė, transmeton Telegrafi. Nė njė skicė ku shihet njė jashtėtokėsor me dorė tė ngritur, Hilary thotė se “e kishte vizituar njė ditė kur ajo sapo e kishte vėnė vajzėn nė gjumė”.Shumė tė kthjellėt ajo e ka kujtimin kur ėshtė rrėmbyer nė Kardif, derisa po shkonte nė punė, kohėn kur punonte nė Ministrin e Mbrojtjes.

“Zgjohem me plagė dhe shenja tė reja nė trup”, ka thėnė gruaja, duke shtuar se edhe nė shtrat ka shenja gjaku. “Kam njė metal nė vėnė nė vesh”, thotė Hilary, gjė pėr tė cilėn mjekėt i thonė se ėshtė dyllė, e madje edhe partneri saj me detektues metali thotė se nuk ėshtė dyllė. Hilary ka ndarė njė pjesė tė tregimit tė saj, para fillimit tė konferencės ndėrkombėtare pėr Menaxhimin e Mendjeve Anormale, tė tė Kontaktuarve dhe tė Rrėmbyerve.

Nė kėtė konferencė, qė zhvillohet mė 31 maj, pjesėmarrėsit do tė tregojnė pėrvojat e tyre e mė pas tregimet e tyre do tė krahasohen.Vizatimet qė Hilary Porter thotė t’i ketė bėrė pas pėrvojave tė saj me jashtėtokėsorėt.
avatar
Zattoo

674


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Une besoj ne jashtetokesoret Zattoo.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 01.06.14 10:30

Nese gruaja thote se eshte rrembyer kjo do te thote se ajo nuk ka pare enderr e as ndonje vizion te shpejte. Cdo njeri ka ndjenja dhe pervoja dhe kur kjo gruaja thote me perpikeri moshat se kur eshte rrembyer ajo, kjo nuk do te thote se eshte e cmendur. Shiko, kur nje njeri arrin te shprehet publikisht, kjo do te thote se ai ka perjetuar dicka qe per te tjeret mund te duket e cuditshme. Mua personalisht nuk me duket e pamundur pasi alienet jane shfaqur dhe kane lene shenja, por per disa te tjere kjo gje eshte e veshtire per t'u besuar. Temat qe kane te bejne me Alienologjine mua me terheqin dhe ne nje te ardhme te afert dhe une do shkruaj tema te tilla. Megjithate, ti Zattoo vazhdo te postosh tema te tilla, une do te jem gjithmone ne anen tende sa iu perket jashtetokesoreve.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

93


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi