Thenje nga Swami Raj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Thenje nga Swami Raj

Mesazh  Muneer prej 26.05.14 18:46

Swami Raj eshte nje mistik guru ne Indi. Do mundohem te publikoj disa nga thenjet e tij me te rendesishme(dhe pse kam shume pak). Ai nuk predikon, vetem ndihmon cilindo qe ka nevoje per ndihme ne rrugen shpirterore.

1- Nuk duhet te shqetesoheni nqs po ecni ne rrugen e drejte. Zoti ju therret dhe ju dergon sinjale qe vazhdojne te vijne pergjate rruges tuaj. Ju jeni ne rrugen e duhur.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  purple rain prej 27.05.14 9:02

Dmth cdo "gje"(njerez,objekte,ndjenja,energji) qe behet pjese e jetes sone,eshte shenje e Zotit.Pak a shume si teoria e kaosit,,,"gjerat e vogla duken sikur nuk kane lidhje me njera tjetren,ama ato kane te njejtin burim- universin,dhe te gjitha bashke formojne te teren dhe kuptimin e gjithckaje."
avatar
purple rain

What goes around...comes around...

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  Muneer prej 27.05.14 11:23

purple rain shkruajti:Dmth cdo "gje"(njerez,objekte,ndjenja,energji)  qe behet pjese e jetes sone,eshte shenje e Zotit.Pak a shume si teoria e kaosit,,,"gjerat e vogla duken sikur nuk kane lidhje me njera tjetren,ama ato kane te njejtin burim- universin,dhe te gjitha bashke formojne te teren dhe kuptimin e gjithckaje."
ecili nga ne ecen ne rrugen e tij shpirterore. Dikush me shume e dikush me pak, zoti na ndihmon qe ne te ecim sa me shume dhe te jemi te perqendruar ne qellimi jone.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  Muneer prej 27.05.14 11:28

'Ne jemi te lire dhe nuk e kuptojme dot. Fjala Zot eshte simbolike eshte fuqi hyjnore dhe universi ka nevoje per energji. Secili nga ne duhet te lutet per te dhe ta rrespektoje.'

Swami Raj
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  purple rain prej 27.05.14 12:41

paska qene njeri i ditur ky Swami Raj
avatar
purple rain

What goes around...comes around...

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  Muneer prej 27.05.14 14:47

purple rain shkruajti:paska qene njeri i ditur ky Swami Raj

fatmiresisht eshte akoma...
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  Muneer prej 28.05.14 16:03

"One do karma, good or bad, which create action n reaction. Meditation n sadhna put u on a faster track to complete that cycle and than u can become free"

Swami Raj
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  Vasananda prej 11.06.14 18:50

a mund te me tregoni kush eshte ky guru Raj , ndonje link , ju flmn ...
avatar
Vasananda

gjeje veten

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  Muneer prej 12.06.14 0:15

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:"One do karma, good or bad, which create action n reaction. Meditation n sadhna put u on a faster track to complete that cycle and than u can become free"

Swami Raj

ka pasur nje web te studios se meditimit qe ka ne indi, por si punon per momentin.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenje nga Swami Raj

Mesazh  Muneer prej 14.06.14 20:35

Disa njerez jane shume me te zgjuar ne krahasim me nje person normal, por ato akoma vazhdojne te mendojne se mund te luajne ose tallen me hyjnoren dhe shpirtin engjellor.
Keshtuqe ata mbledhin rreth vetes vetem mallkime dhe energji negative.
Menyra me e mire per te qene me i miri eshte te jesh i drejte, i thjeshte dhe i sinqerte.

Swami Raj.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi