Hyrje nė Ekstazė - Trans

Shko poshtė

Hyrje nė Ekstazė - Trans

Mesazh  Neo prej 22.05.14 22:43Eksperimentimi i nivelit tė parė tė ekstazės ėshtė i lehtė, dhe praktika e rregullt mund tė ju dėrgojė nė nivele shumė mė tė thella. Teknika themelore qė pėrshkruhet mė poshtė, bazohet nė njė rėnie tė brendshme, nuk kėrkon aftėsi tė veēanta.

1-  Rrini i shtrirė nė shtratin tuaj ose ulur nė njė karrige. Pėr shkak tė krijimit tė njė gjendje rehatie, veshni rroba qė favorizojnė qarkullimin e mirė tė gjakut, por nxehtėsi tė mjaftueshme pėr tė kompensuar humbjen e lehtė tė temperaturės sė trupit gjatė eksperimentit.

2 - Drejtoni vėmendjen tuaj nė frymarrjen tuaj tė barkut pėr disa minuta dhe ndjeni muskujt tuaj duke shkuar nė njė plogėshti tė kėndshme nė ēdo cikėl tė marrjes dhe nxjerrjes sė frymės. Tė jeni tė vėmendshėm nė lėvizjet e barkut tuaj.

3 - Pasi tė jeni plotėsisht i relaksuar, mobilizoni tė gjitha shqisat tuaja qė tė imagjinoni veten duke bėrė rėnie nga ana e pasme (me shpinė) nga njė rrokaqiell (ndertesė e lartė) ose nga njė shkėmb i madh. Ky ushtrim duhet tė bėhet nė mėnyrė tė vazhdueshme pėr disa minuta. Atėherė ju me tė vėrtetė do tė keni njė ndjenjė tė fortė tė rėnies sė brendshme, trupi juaj do tė elektrizohet dhe mund tė forcohet pak. Lereni ta bėjė atė, dhe vazhdoni tė imagjinoni rėnien me vėmendje tė plotė.

Gjatė ketij ushtrimi Transi do tė manifestohet shume shpejt nė mėnyra tė ndryshme.

Dalja nga Ekstaza ėshtė shumė e shpejtė dhe e lehtė; ju vetėm duhet ndaloni ushtrimin e praktikuar si rėnia e brendshme dhe duke lėvizur gjymtyrėt.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi