Sekti qė pinė gjakun e vetė!

Shko poshtė

Sekti qė pinė gjakun e vetė!

Mesazh  gjilanasi prej 18.05.14 10:29Performanca kurioze ka ndodhur nė ambientet e jashtme tė “Suasan Delal Center” tė Tel Avivit.

Vėrtet tronditėse! Njė shoqatė animaliste izraeliane ka inskenuar njė performancė kurioze nė ambientet e jashtme tė “Suasan Delal Center” tė Tel Avivit. Katėr burra dhe katėr gra janė ulur nė tavolina, duke mbajtur maska nė fytyrė, teksa njė tjetėr person i kryente disa prerje nė trupin e tyre.

Ndėrkaq, kamarierėt u shėrbenin atyre ushqime qė dukeshin mish, ndonėse nė tė vėrtetė ishin me bazė vegjetale.

Por gjėja mė makabėr ishte se gjatė performancės, protagonistėt pinė edhe gjakun e tyre. Madje, disa ushqime edhe i konsumuan tė lyera me gjakun e tyre.

avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi