10 parashikimet pėr fundin e botės

Shko poshtė

10 parashikimet pėr fundin e botės

Mesazh  Berti69 prej 17.05.14 23:32Nuk dihet se sa tė vėrteta janė por kėto janė dhjetė parashikimet mė tė reja pėr fundin e botės.


1- 2014: NASA parashikon shpėrthime tė forta diellore

Viti 2014 duket se dielli do tė jetė shumė aktiv ku do tė intensifikohet derisa tė arrijė nė nivele shumė tė larta. Kjo gjė mund tė shkaktojė njė stuhi magnetike, ku mund tė hedh nė erė satelitėt tanė, kompjuterat dhe mund tė hyjė nė fushėn magnetike tė Tokės.


2- 2016: Armėt biologjike do tė asgjėsojnė njerėzimin

Armėt biologjike janė shumė tė rrezikshme. Sipas parashikimit tė fundit do tė jenė ata shkaku qė nė vitin 2016 bota do tė marrė fund. Sipas disa gėrmimeve tė bėra nga Sierra Nevada thuhet se: “ njė armė biologjike do tė shpėrndahet kudo dhe do tė shkatėrrojė ēdo formė tė jetės humane”.


3- 2018: Ardhja e Krishtit nė tokė dhe apokalipsi

Zbritja e Krishtit nė tokė ėshtė parashikuar nė mėnyra tė ndryshme. Sipas llogarisė sė kristianit tė njohur, Hal Lindsey dhe tė korrigjuar mė vonė nga F.Kenton Beshore, dhe moment do tė jetė 2018.


4- 2020: Konflikti i fundit mes Krishtit dhe djallit

Flitet pėr njė betejė mes Krishtit dhe djallit. Sipas tė famshmit Jeane Dixon, ekspertit tė paranormales, nė vitin 2020, nė planetin tonė do tė vijė anti Krishti dhe profeti i rremė dhe kėshtu do tė nisė njė luftė mes Krishtit tė vėrtetė, i zbritur pėr t’i bėrė ballė gjithēkaje.


5- 2029: Numri dy

Sėrish apokalips, por kėtė radhė parashikimin e bėn Mike Filpp, i cili thotė se ka ėndėrruar shenja tė lidhura me numrin 2. Pasi deshifroi ėndėrrėn, zbuloi se bėhej fjalė pėr njė shenjė paralajmėruese, d.m.th zbritja e Krishtit nė tokė.


6- 2030: Robo-kalipsi

E keni menduar ndonjėherė nėse robotėt do t’i suleshin njeriut? Nėse do tė ndodhte do tė ishte njė “Robo-Kalipsi”. Kjo gjė ėshtė thėnė nga Bill Joy, bashkėthemeluesi i “Sun Microsystems”, ndėrsa mund tė verifikohet nė 2030.


7- 2240: Viti 6000

Ashtu si thuhet nė Talmud, teksti i dytė fetar mė i rėndėsishėm e Judaizmit, data e vėrtetė e apokalipsit do tė ndodh 2240. Lajmi vjen nga disa ekspertė. Kalendari hebraik flet pėr lindjen e gjithėsisė 3760 vjet para lindjes sė Krishtit, kėshtu qė viti 6000, do tė jetė 2240.


8- 2280: Kodi i Kuranit

Sipas njė kodi qė ndodhet nė librin e shenjtė, por i pazbuluar ndodhet numri 19. Kėshtu qė pas njė sėrė llogaritjesh bota mund tė marr fund nė vitin 2280.


9- Pas 7.6 miliardė vjetėsh Toka do tė thithet nga dielli

Kjo ėshtė njė nga teoritė mė tė besueshme. Ashut sic e kemi mėsuar nė na bankat e shkollės fundi I botės do tė verifikohet pas miliarda vitesh, kur dielli nga forca pėr tu zgjeruar, do tė arrijė tė thith planetin tonė. Gjithsesi asnjė nga ne nuk do tė jetė gjallė pėr tė vėrtetuar kėtė gjė.


10- Vdekja termike e universit

Kjo ėshtė gjėja me e keqe qė mund tė ndodh, shkatėrrimi i universit. Sipas kėsaj teorie, universi do tė arrijė nė njė gjendje ekuilibri dhe mungesa e energjisė termodinamike do tė ketė efekte tė tmerrshme, ēdo formė jetė do tė zhduket.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 10 parashikimet pėr fundin e botės

Mesazh  john abraham prej 18.05.14 11:16

Shume te ashtuquajtura profeci jane dhene ne te shkuaren per fundin e botes, asnjera nuk ja ka qelluar.....

Sa per ate kodin kuranor mbi numrin 19 nuk eshte i sakte...... Reshad Khalifa ka gabuar rende, nuk merret per baze.... plus qe ne kuran thuhet se kjo date eshte mbajtur e fshehte dhe do te vije papritur.
avatar
john abraham

90


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi