Policia dokumenton njė rast tė pushtimit nga djalli

Shko poshtė

Policia dokumenton njė rast tė pushtimit nga djalli

Mesazh  gjilanasi prej 17.05.14 15:53Njė djalosh 9- vjeēar nė SHBA i ka befasuar anėtarėt e stafit mjekėsor nė njė spital kur nisi qė tė ecte nė mur me kokė poshtė.
Sikur tė mos mjaftonte kjo, nė dokumentet zyrtare, punonjėsit e shėrbimeve sociale dhe infermierėt kanė pranuar se e kanė parė djaloshin duke e bėrė njė gjė tė tillė.
Por historia bėhet mė e tmerrshme pėr shkak se ka vėrtetuar deklaratat e mamasė sė djaloshit se shtėpia e saj ėshtė e pushtuar nga djalli.

Madje Latoya Ammons thotė se tre fėmijėt e saj janė pushtuar nga djalli.
Ajo thotė se vajza e saj 12 vjeē mund tė qėndrojė pezull nė ajėr, ndėrkohė qė fėmijėt e tjerė kanė buzėqeshje djallėzore dhe njė zė tė thellė jo natyror.

Njė prift ėshtė dėrguar pėr tė bėrė ekzorcizėm nė shtėpi, me urdhėr zyrtar nga dioqeza e zonės.

Policia vetė e ka pranuar se nė atė shtėpi ndodh diēka e ēuditshme.

Madje kapiteni i policisė thotė se shtėpia ėshtė e mallkuar. Ai pranon se nuk futet aty brenda pasi bie nata.

Nėna e tre fėmijėve thotė se tani fėmijėt e saj janė mė mirė, pasi janė larguar nga shtėpia dhe i janė nėnshtruar disa seancave tė ekzorcizmit.

avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi