Rusi, Ukrainė, ikonat fillojnė tė qajnė ...

Shko poshtė

Rusi, Ukrainė, ikonat fillojnė tė qajnė ...

Mesazh  Berti69 prej 17.05.14 0:27Nė dhjetra manastire ortodokse ruse dhe ukrainase, ikonat e Virgjėreshės kanė filluar tė qajnė. Rastet janė regjistruar nė tė njėjtėn kohė nė Sumy, Rivne, Odessa, Novokuznetsk dhe Rostov-Don.
Duhet tė theksohet se nė Rusi ky fenomen i rrallė ėshtė konsideruar si njė shenjė e keqe.

Pėr herė tė fundit njė fenomen i ngjashėm ndodhi nė Rusi dhe Ukrainė, pėrpara rėnies sė Bashkimit Sovjetik dhe para Revolucionit tė Tetorit tė vitit 1917.

Disa e shohin si njė formė hyjnore paralajmėrimi ose lajmėtar tė njė fatkeqėsie apo njė lufte qė do tė vijė ...

avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi