Murgeshės i shfaqet nė krahė mbishkrimi “Maria”

Shko poshtė

Murgeshės i shfaqet nė krahė mbishkrimi “Maria”

Mesazh  gjilanasi prej 16.05.14 15:52Nė provincėn e Italisė nė Viēenza, njė murgeshė 97-vjeēare ka ndėrruar jetė nė spitalin e Bassano del Grappa dhe nė krahė i ėshtė shfaqur mbishkrimi “Maria”.

Motrat e saj murgesha qė ishin tė pranishme nė momentet e fundit tė jetės sė 97-vjeēares dhanė lajmin e ēuditshėm pėr "Il Gazzettino".

Ndėrsa mjekėt nė spitalin e Bassano del Grappa thanė se bėhej fjalė pėr njė njollė tė ēuditshme, policia qė mbėrriti pėr tė parė rastin tha se kjo shenjė nuk ėshtė e kohėve tė fundit.

Por njė murgeshė insiston se “fjalėn “Maria” nė krahun e murgeshės Giuseppina e kemi parė shumė mirė dhe na ka befasuar. Pėrpara se ajo tė ndėrronte jetė ky mbishkrim nuk ishte. Mund tė themi qė ėshtė njė mrekulli”.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi