Numerologjia II

Shko poshtė

Numerologjia II

Mesazh  Admin prej 24.12.08 22:42

Numerologjia II

Numerologjia pėrdor fuqinė e numrave pėr parashikimin e cikleve tė jetės.

Pėrcaktoni numrin tuaj personal duke shtuar ditėn dhe muajin e lindjes.

Pėr shembull: nėse ditėlindja juaj ėshtė 3 nėntor - numri juaj ėshtė 11+3= 14.

Dhe 1+4=5, 5 ėshtė numri personal qė do tė mbani pėr gjithė jetėn.

1. Nė pėrditshmėri ju pėlqeni tė dukeni- pak e frymėzuar nga ideale ėndrrash dhe rrezultate pa pėrfitim.

Kur ju mbėrthejnė ethet e shpresės pėr tė arritur diēka tė paarritshme, kėnaqėsia e tė pasurit dhe tė zotėruarit njė person, send ose situatė shuhet menjėherė sapo materializohet.

Vazhdoni tė ruani brenda ėndrat tuaja mė tė bukura, pasi kur yjet do t'ju japin vullnet do tė arini ēfarė dėshironi.

2. Nė momentin kur zgjoni vullnetin dhe dėshirėn pėr tė realizuar projektet tuaja, nuk dini tė ndaleni mė.

Shėndėrimi i mendimeve nė aksion, ju bėn tė mbyllni ēdo marrėdhėnie qė ju shkakton mėrzi dhe vuajtje ju i prisni lidhjet me njė thikė tė pamėshirėshme.

Mė mirė tė mos ju ēojnė deri nė atė pikė. Nuk e vini veten nė gjendje pritjeje- pėr dikė qė t'ju thotė fjalėn e mirė- por hidheni kokė-zhyt drejt tė panjohurės.

3. Njė pėrkthyes i talentuar- ju kėrkojnė gjithmonė ju kur njė mik ka nevojė pėr ndihmė ose kur duhen shpėtuar situatat ekstreme, dashurie apo profesionale qofshin.

Pėrdorni artin dhe bukurinė pėr tė joshur dhe pėr tė vėnė nė dukje personalitetin tuaj. Kujdesi nė vėzhgimin e botės dhe inteligjanca ju ka kthyer nė njė gjykatės shumė tė mirė tė natyrės njerėzore dhe nė njė mediator tė mrekullueshėm.

4. Ju kėrkoni kohėn e duhur pėr ēdo vendim tė rėndėsishėm- nuk doni tė hidhni hapa tė pamenduar.

Nėse e keni vėnė re, nuk jeni tė lidhur me traditėn aq sa pretendoni. Kur shihni se ka njė tė ardhme- ju i hapni dyert aventurės dhe mė pas nuk pendoheni pėr asgjė. Nuk e pėrballoni dot brengėn, kėshtu qė mė mirė se mendoni fare.

5. Sado tė lirė dhe tė shkujdesur tė jeni, ruani gjithmonė njė strehė pėr kohėt e vėshtira. Kur ndiheni tė lodhur apo tė zhgėnjyer, ju fshiheni dhe nuk doni tė takoni asnjė.

Meditimi dhe paqja janė forca juaj. Ju pėlqen thjeshtėsia dhe ndenja e sinqeritetit ėshtė mėse e vlerėsuar nė marrėdhėniet qė krijoni.

6. Dashuria dhe pasioni janė dy nga gjėrat nė mungesė tė tė cilave ju do tė vdisnit.

Kjo ndodh pėr tė gjithė, por forca qė ju pėrshkon, ju bėn t'i doni kėto me ēdo kusht dhe gjithmonė.Nė ēdo moment tė ditės: nė autobus, punė, mbrėmje, libri juaj i dashurisė ėshtė i hapur dhe dashuria ju gjen gjithmonė, kudo qė tė shkoni.

7. Nuk keni frikė tė ekspozoheni, sepse vlerėsimi pėr veten ju bėn t'i shkatėrroni konkurentėt. Gjithsesi nuk besoni lehtė te tė tjerėt- njė frikė qė e ruani pėrbrenda ju shqetėson vazhdimisht.

Ndoshta duhet ta lėshoni veten pak mė shumė, vlerat tuaja do ishin mė tė plota nėse lidhen dhe jetojnė bashkė me ato tė njerėzve qė ju duan.

8. Ju pėlqejnė detajet, kėshtu ēdo plan qė bėni ėshtė i limuar nė tė gjitha aspektet. Jeni parashikues tė situatave, ndaj arrini ta racionalizoni kohėn qė keni nė dispozicion.

Nuk hiqni dorė, derisa ideja juaj tė jetė e realizuar plotėsisht. Nganjėherė bėheni tė bezdisshėm, por ēiltėrsia qė ju shprehin sytė, i bėjnė tė tjerėt t'u falin shpejt.

9. Jeni si njė yll polar nė njė natė tė ftohtė dimri. Tė gjithė shohin nga ju pėr njė kėshillė ose fjalė tė mirė.

Fakti qė arrini tė kuptoni botėn e brendshme tė tė tjerėve, ju vė pėrpara pėrgjegjėsive tė njė lideri. Ndonjėherė bini nė konfuzion, pasi intensiteti mė tė cilin ndjeni ėshtė e tillė sa mund t'ju lėrė pa frymė.

Jetoni pėr tė bukurėn dhe buzėqeshja juaj ėshtė shprehja mė e ngrohtė qė njeh dashuria.

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numerologjia II

Mesazh  Jetmira prej 12.09.13 18:10

me doli 12 korri
1+2+7=10=1+0=1
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi