Per te bere Para

Shko poshtė

Per te bere Para

Mesazh  55 prej 10.05.14 13:44

Mire, keto tema ketu ne explorerunivers as qe i lexoj fare por po ju desh kjo provojeni njehere.
Kjo ehste nje gje e thjeshte dhe funksionon per te bere 10-20 euro ose edhe 100

Ju duhen nje tavoline, ku ne te majte te vendosni nje qiri blu dhe ne te djathte nje qiri ne te argjend,-per me shume lek vendosni edhe nje qiri te verdhe per te bere formen e trekendshit.

1.Hap ritualin duke u fokusohu ne frymen tende disa here beje kete ushtrim te frymimit duke mare dhe nxjere fryme dhe duke imagjinuar nje drite te bardhe te largoj gjithe ankthet dhe mendimet tuaja.

2. Ndiz qirinjte dhe fukusohu tek drita e tyre. Ktheji duart te siperfaqja e altarit dhe magjepsu nga drita e qirinjve.

3.Imagjino veten duke poseduar parate tashi dhe duke i shpenzuar dhe duke u kenaqur me to+duke i imagjinuar se i ke ato tashi ne xhepin tend. Imagjino kete skene dhe ndjej emocionin e te paturit te tyre.

4.Tashi thaj dhe perserit disa here ''Me ane te fuqive te Magjis une komandoj qe bolleku\pasurite e tokes te me perkasin mua . Varferia ime tashi nuk me perket me dhe ka mare fund. Me ane te fuqive te Magjis, le te behet vullneti im. (Nqs beson ne ndonje fuqi ose Zot mund te thuash emrin e tyre).

5.Imagjino nje drite te argjendte te rrethoj ty dhe te gjithe altarin, duke terhequr pasuri dhe prosperitet kudo qe ti shkon . Pas disa ditesh rikujto kete drite dhe ndjej prezencen dhe ndikimin e saj.

6. Fik qerinjte dhe thuaj "Keshtu le te behet" .Deh harro rituali dhe mund et shikosh televizor ose te besh ndonje aktivitet tjeter.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per te bere Para

Mesazh  das prej 11.05.14 0:05

Per te bere para duet te zgjohesh ne 6 te mengjesit dhe te shkosh te punosh ke per ta kuptuar qe dhe kjo magji funksionon, gjithmone eshte gjithmone ceshtje koke, si e mendon ti dicka, por mua me le pershtypjen qe ke ngaterruar konceptin e fjales koke me "b..."

pershendetje!
avatar
das

Fol me veten ne heshtje, vetem aty mund te gjesh pergjigjen

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per te bere Para

Mesazh  55 prej 11.05.14 10:34

das shkruajti:

Per te bere para duet te zgjohesh ne 6 te mengjesit dhe te shkosh te punosh ke per ta kuptuar qe dhe kjo magji funksionon, gjithmone eshte gjithmone ceshtje koke, si e mendon ti dicka, por mua me le pershtypjen qe ke ngaterruar konceptin e fjales koke me "b..."

pershendetje!


Po pra kete thash edhe une qe duhet te levizesh "b..." pasi te mbarosh ritualin dhe te kerkosh edhe te gjesh ndonje pune. Dhe te harrosh se e ke bere nje gje te tille. Pra e paske kuptuar se cfare kam dashur me thene.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per te bere Para

Mesazh  55 prej 11.05.14 10:42

Ritual Simatetik

Bej nje kukull ose nje kukull prej letre, per kete pri nje fotografi te vetes dhe pri cepat e saj, pri te gjitha cepat qe te mos mbetet asnje ane ne sfond.

Me pas mer nje euro dhe ngjite afer kukulles per kete perdor pe qe te jete ngjyre blu, te verdhe dhe argjendi, per situaten qe ti deshiron.

Fuqizoje ritualin me emocionin se ti i posedon keto para tashi.

Fokusohu ne kukullen dhe imagjino se nuk eshte thjesht nje fotografi ose kukull por nje perfaqesim te asaj qe ti ke.

Imagjino te ardhmen qe ti je duke krijuar , ku ti i merr parate qe po perpiqesh ti materializosh. Imagjinoje kaq reale sa e harrron se nuk ke leke.

Vazhdo vizionin real drejt kukulles derisa e nuk ke fare dyshime se do ti marresh parate qe deshiron.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per te bere Para

Mesazh  55 prej 11.05.14 10:45

Magjia Folk

Ne kapitullin e 28 te "Abramelin the Mage" ka nje Katror Magjik . Shenoe kete katror ne nje leter me stilolaps te zi dhe fute ne xhep. Me pas shko dhe kerko pune.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Per te bere Para

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi