Super-vullkani, amerikanėt fshehtas pėrgatitin evakuimin!?

Shko poshtė

Super-vullkani, amerikanėt fshehtas pėrgatitin evakuimin!?

Mesazh  Odin prej 10.05.14 1:26Menjėherė pasi shkencėtarėt zbuluan se super-vullkani Yellowstone ėshtė dy herė mė i madh se qė ėshtė menduar mė parė, janė regjistruar edhe pamjet e arratisjes sė supozuar tė shtazėve nga hapėsira e Parkun Kombėtar Yellowstone.

Pastaj erdhėn lajmet nga Afrika e Jugut ku thuhet se kanė marrė ofertė financiare nga SHBA-tė, prej 10 miliardė dollarėve nė vit, pėr tė ndėrtuar vendbanime tė pėrkohshme pėr amerikanėt.

Teoricienėt e konspiracionit menjėherė kėtė e kanė ndėrlidhur me mundėsitė e shpėrthimit tė super-vullkanit, i cili me pluhur do tė mund tė mbulonte gjithė Amerikėn e Veriut.

Gjeologėt amerikanė kanė demantuar duke thėnė se mundėsitė e shpėrthimit janė pothuajse tė pamundshme, por paniku nė mesin e blogerėve qė merren me teoritė e konspiracionit nuk ka tė ndalur.

Disa prej tyre thonė se projekte tė ngjashme amerikanėt - pos Afrikės sė Jugut - ia kanė ofruar Brazilit dhe Australisė. Pėr mė shumė, shikojeni videon:

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi