Hitleri dhe Stalini ishin agjente britanike

Shko poshtė

Hitleri dhe Stalini ishin agjente britanike

Mesazh  Equinox prej 04.05.14 10:21Rokeri britanik, Bez, eshte i bindur se njerezit kontrollohen nga nje shoqeri sekrete dhe se Adolf Hitler ishte nje agjent i dyfishte, i cili punonte per Britanine e Madhe.

Anetari i grupit “Happy Mondays” ne mars te ketij viti i shokoi te gjithe duke thene se do te angazhohej ne politike dhe se do te luftonte per nje vend ne Parlament duke konkurruar ne vendlindjen e tij Salford, ne Angli.

Deri me tani, ai eshte perfshire ne protesta te ndryshme duke kerkuar revolucion ne Britanine e Madhe, ndersa tani ka dale haptas per botekuptimet e tij rreth komploteve te ndryshme.

Mark Berry (emri i vertete i artistit) mbeshtet idene e ekzistimit te grupit 'Illuminati' dhe se figura te fuqishme ne menyre sekrete e kontrollojne boten, ndersa per habine e te gjitheve ka thene se kryenazisti Adolf Hitler dhe diktatori rus, Joseph Stalin, ishin agjente britanike.

Sipas tij, bankat dhe Illuminati bejne komplote te ndryshme per te kontrolluar boten.

“Eshte pjese e sistemit bankar qe daton prej me shume se 300 vitesh. Hitleri ishte agjent i dyfishte britanik, i cili punonte per ta. I njejte ishte edhe Stalini”, ka thene Bez per revisten Q.

“Jam nje mbeshtetes i madh i David Icke (shkrimtarit qe flet rreth teorive konspirative). Ai eshte nje aktivist i races njerezore... Mund ta deshmoj krejt kete qe them. Mund te them edhe me shume, i di te gjithe emrat e tyre... Ndoshta (me kete qe them) e kam nenshkruar vet i urdhrin per vdekjen time. Por, po i njoftoj njerezit per ēfare po ndodh ne te vertete”, ka deklaruar rokeri.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hitleri dhe Stalini ishin agjente britanike

Mesazh  55 prej 08.05.14 14:46

Si mund ti besosh nje David Icke qe ben pjese ne levizjen New Age per keto qe shkruan-sjane teresisht te verteta. Hitleri ska qene agjent britanik po pjestar i shoqerive sekrete-Thule Society ose edhe i ndonje tjeter-dhe te gjithe keta te ketyre shoqerive jane rracista te medhenj dhe se duan njerezimin. Hitleri psh ka qene i pushtuar nga kushedi sa shpirtra te keqinj duket si e cjerr zerin.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi