Vėllazėria e Gjarpėrit

Shko poshtė

Vėllazėria e Gjarpėrit

Mesazh  Hagel prej 04.05.14 0:01

Urdhėri i Dragoit tė Kuq dhe Urdhri i Dragonit tė verdhė:
Kėta dy urdhra janė dy pjesė tė Vėllazėrisė sė Gjarpėrit.
Simboli i tyre kryesor ėshtė gjarpėri nė spirale, qė pėrfaqėson Kundalinin dhe rrugėn e rreme tė ngjitjes.Njė tjetėr simbol ėshtė piramida e dyfishtė, qė pėrfaqėson ngritjen dhe rėnien nė dimensione, nga dimensionet 1 deri nė 7. Urdhri i Dragonit tė verdhė nuk e pėrdorin aq shumė sa tė Kuqėt.


Ēdo simbol i kėtij lloji i referohet Vėllazėrisė sė Gjarpėrit dhe Urdhėrit tė Dragoit tė Kuq nė veēanti.

Ajo qė njerėzit e quajnė Illuminati ėshtė Urdhri i Dragoit tė Kuq, dhe ajo qė njerėzit dyshojnė se murgjit e Tibetit janė Urdhri i Dragoit tė Verdhė.

Nė tė gjitha rrugėt e drejta tė ngritjes ka njė rrugė tė gabuar (rreme) , e krijuar nga Luciferi ose qenie edhe mė tė larta.

Vini re se referimi i vetėm nė internet pėr  "Urdhėri i Dragoit tė Verdhė" vjen nga Samael Aun Weor, i cili e pėrmend gjithashtu pozitivisht. Ekziston edhe njė "Urdhri i Dragoit" nė shekullin e pesėmbėdhjetė, i marrė nga Jean Robin, dhe po ashtu i famshmi Dragoni i Verdhė i zbuluar nga Teddy Legro).

Kėto dy urdhra janė duke punuar sė bashku kundėr nesh, por nuk punojnė pėr tė njėjtin qėllim, dy qėllime tė ndryshme tė pėrcaktuara nga reptilianėt  si qėllim qė te dy Urdhrat tė bien ndesh mes vete.

Kėta urdhra janė tė kontrolluara nga drakot, naga dhe racat e tjera mė tė larta reptiliane.

Qėllimi i tyre ėshtė dominimi i sipėrfaqes dhe ēfarė mbetet prej racės njerėzore nė kohėt qė do tė vijnė.

Ata duan njė kontroll absolut, dhe janė drakot ata qė veprojnė nė themel, nė mėnyrė qė ne njerėzit tė vazhdojmė tė luftojmė pėr shkak tė frikės.
E gjitha ėshtė njė lojė.avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vėllazėria e Gjarpėrit

Mesazh  IndigoStar prej 04.05.14 4:11

sa ja kane arritur deri tani ? u mendoj se kurre sdo dominojne
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vėllazėria e Gjarpėrit

Mesazh  55 prej 05.05.14 9:55

Hagel shkruajti:

Vini re se referimi i vetėm nė internet pėr  "Urdhėri i Dragoit tė Verdhė" vjen nga Samael Aun Weor, i cili e pėrmend gjithashtu pozitivisht. Ekziston edhe njė "Urdhri i Dragoit" nė shekullin e pesėmbėdhjetė, i marrė nga Jean Robin, dhe po ashtu i famshmi Dragoni i Verdhė i zbuluar nga Teddy Legro).


Po me le pa fjale kjo, ne cilen liber e ke lexuar kete te Samaelit. Une e di se vllazeria e gjarprit eshte nje vllazeri e themeluar ne gjermani dhe jane te gjithe satanist. Kurse per sa i perket kultit te gjarprit ky eshte i shperndare ne te gjithe boten.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vėllazėria e Gjarpėrit

Mesazh  55 prej 05.05.14 10:01

Drako ose Drake do te thote thjesht dragua i vogel dhe asgje me temer , gjithshtu i referohet edhe disa krijesa larvore ne astral. Iluminati nuk ka per kult dragonjt por diellin, dhe as per gjaprinjt ose ndonje tjeter per sa i referohesh kundalinit. Kondalinin e rreme *Kuandrigador* e zgjojne vetem magjistaret e zinj te kultit te erret Kali ose Dugpas ne Indi dhe ne Tibet.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vėllazėria e Gjarpėrit

Mesazh  Siroco prej 14.03.15 3:18

Hagel shkruajti:
Vini re se referimi i vetėm nė internet pėr  "Urdhėri i Dragoit tė Verdhė" vjen nga Samael Aun Weor, i cili e pėrmend gjithashtu pozitivisht.

Pėr fat tė keq nga ajo qė unė jam informuar del se Samael Aun Weor ishte njė mashtrues dhe njė sharlatan, ai qe di spanisht mund te informohet me shume rreth tij ne kete faqe:

http://lagnosisdevelada.com/
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vėllazėria e Gjarpėrit

Mesazh  aqua prej 22.12.15 12:48

IT'S HOPELESS ANYWAY ...
avatar
aqua

The way we trawel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vėllazėria e Gjarpėrit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi