Bashkimi Europian ishte ėndėr e Hitlerit

Shko poshtė

Bashkimi Europian ishte ėndėr e Hitlerit

Mesazh  Luli prej 21.04.14 0:57“BE: E vėrteta pėr Rajhun e Katėrt- Si e fitoi Hitleri Luftėn e Dytė Botėrore”. Ky ėshtė titulli i librit mė tė ri i bashkėautorėve Daniel J.Beddowes dhe Falvio Cipollini, i cili hedhė tezat se “Bashkimi Europian ishte ėndėr e Hitlerit”.

Mirėpo ky libėr ka hapur njė debat tė madh. Partia Liberal Demokrate, pėrkatėsisht lideri i saj Nick Clegg e quan kėtė libėr njė “mit tė cuditshėm”.

Nė libėr thuhet se Hitleri planifikonte tė krijonte Shtetet e Bashkuara tė Europės. Ai gjithashtu donte qė kryesinin e kėtij organizmi ta kishte Gjermania.

“Pėr cka ėshtė Bashkimi Europian? Kush nė tė vėrtetė pėrfiton? Natyrisht se Gjermania. Nuk ėshtė e rastėsishme qė cdo vend i Bashkimit Europian po bėhet cdo herė e mė i varfėr derisa Gjermania po pasurohet”, thuhet nė libėr.

Libri ka edhe njė kapitull me titullin “Bashkimi Europian ishte inspiruar dhe dizajnuar nga nazistės”.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi