Fytyra e njė tė vdekuri shfaqet nė njė re

Shko poshtė

Fytyra e njė tė vdekuri shfaqet nė njė re

Mesazh  gjilanasi prej 18.04.14 14:51

Njė banore e qytetit tė Lismore, nė perėndim te Australisė ka perjetuar njė pėrvojė tė jashtėzakonshme. Nė fakt, kjo grua me emrin Marion Dawson, ka fotografuar njė re, nė tė cilen shfaqen te gjitha aspektet e  ngjashme tė vėllait tė saj tė ndjerė, Gerry Wells .

Fotografia ėshtė marrė sipėr qytetit te vogėl tė Ocean Shore ( rreth 4000 banorė ), i vendosura nė New South Wales . Nė atė kohė, mė 9 janar 2012, vėllai i saj ende nuk kishte vdekur. Ai kishte shkuar pėr tė vizituar familjen e tij . Ai ishte ne avion nė mes Brisbane dhe Sydney.

Disa ditė mė vonė, mė 24 janar, Gerry Wells vdiq nga njė atak nė zemėr. Ky sa ishte gjallė, kurrė nuk e kishte parė kėtė foto , edhe pse ishte publikuar nga Northern Star, mė 11 janar, para vdekjes sė tij.

Gjatė funeralit tė tij, familja e shpėrndau kėtė foto te tė pranishmit.

Znj Dawson deklaroi se e kishte kapur njė frikė e madhe kur ajo e kuptoi ngjashmėrinė.

Mė e ēuditshme ėshtė fakti se nė kohėn e marrjes sė kėsaj foto, i ndjeri fluturonte nė vendin e tij me avion.

Koinēidencė e thjeshtė?

avatar
gjilanasi

381


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fytyra e njė tė vdekuri shfaqet nė njė re

Mesazh  Round Table prej 19.04.14 20:50

Mundet te jete edhe genjeshter..thjesht sa per te bere buje..BUM!
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi