A ishte George Washington me prejardhje shqiptare?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A ishte George Washington me prejardhje shqiptare?

Mesazh  Trigon prej 13.04.14 22:01

Nė njė shkrim nė kėtė link http://pashtriku.beepworld.de/kgb_udb_ldk_akr.htm shkruan kėshtu:


Joseph Baiden, ēifut, nėnkryetar i SHBA’sė e quan “Gjarprin” George Washingtoni i Kosovės, edhe “Gjarpri” ėshtė gjarpėr, ndėrsa George Washingtoni ishte me prejardhje shqiptare nga rrethi i Pejės.

Shih tė dhėnat e Institutit tė Biokimisė dhe i Gjenetikės, me seli nė Schafhausen tė Zvicrės, ka publikuar rezultatet e hulumtimit mė tė ri gjenetik tė liderėve botėrorė, sipas tė cilave del se presidenti historik i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, George Washington, ka qenė me prejardhje shqiptare.Sa mund tė jetė i vėrtetė ky shkrim?
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.386


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ishte George Washington me prejardhje shqiptare?

Mesazh  Elsavrana prej 14.04.14 0:53

Po e vertete eshte dhe e ka pasur nenen, Marien nga nje fshat i Pejes, po e lindur ne usa. Ne ditarin e tij personal ai ka lene pororsi per kombin shqiptar qe te shihet e te ndihmohet nga cdo president i ardheshem.
avatar
Elsavrana

80


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

po shum e vertet

Mesazh  dashmir* prej 15.04.14 19:13

nena e presidentit te par te amerikes eshte nje Shqiptare nga qyteti i Pejes te cilen te dy prinderit i kishte Shqiptar nga Peja por nga kushtet financare kan qene te obliguar te migrojne ne USA.
Shum me mire mundet ta shikoni edhe ne kete faqe te mirnjohur http://wiki.answers.com/Q/Was_George_Washington%27s_mother_origin_Albanian?#slide=2 te cilen kur e jep pyetjen per origjinen e nenes te George Wanshington thote qe eshte Shqiptare pa dyshim qe Shqiptaret jane shum me te afte se sa ne ngjejme veten.
avatar
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”


37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi